MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Plac Ratuszowy w sieci hot–spotu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 7 września 2008, 8:36
Aktualizacja: 11:18
Autor: Kamila/Ewa
Fot. TEJO
Choć jeleniogórzanie i turyści mogą korzystać z darmowego Internetu w Rynku już od trzech lat, to jednak dopiero od minionego tygodnia działają szybkie łącza. Wcześniej mobilni internauci narzekali na fatalną jakość sygnału.

Użytkownikiem darmowego Internetu na jeleniogórskim Rynku może być każdy, kto posiada odpowiedni sprzęt np. laptop, palmptop czy telefon komórkowy wyposażony w kartę sieciową WiFi. - Połączenie z hotspotem o nazwie Internet Ratusz jest automatyczne i nie wymaga wpisywania odpowiedniego hasła. To duże ułatwienie, na którym szczególnie nam zależało – wyjaśnia Tomasz Dumycz, Naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych i Obsługi Technicznej Urzędu Miasta Jelenia Góra.

Sieć obsługiwana jest przez cztery anteny sektorowe, które swym zasięgiem obejmują także część ulicy Kopernika. Hotspot, którego fundatorem jest urząd miasta kosztował 3 tys. złotych. Działanie bezpłatnego Internetu jest wciąż testowane przez autorów projektu. Problemy z połączeniem mogą występować jedynie w podcieniach.

- Plac Ratuszowy jest pierwszym miejscem w naszym mieście, gdzie istnieje taka usługa – mówi Tomasz Dumycz i dodaje, że w niedługim czasie darmowy Internet będzie aktywny również w obrębie ulicy Sudeckiej.

Wiadomość o darmowym Internecie szczególnie ucieszyła jeleniogórzan, choć niewielu o niej wiedziało. - To dobra inwestycja, będę tu przychodził i korzystał z tej usługi łącząc się z siecią Internet Ratusz za pomocą telefonu komórkowego – mówi Marcin Idziak z Jeleniej Góry. Podobne zdanie na ten temat ma jeleniogórzanka Aleksandra Grzesiuk. – Dla mnie to wspaniała wiadomość, mam laptop, więc z chęcią skorzystam z darmowego Internetu.

Darmowy Internet jest dość powszechną usługą w wielu miejscach w Polsce. Turyści odwiedzający stolicę Karkonoszy często pytali o taką możliwość w naszym mieście. Cieszy więc fakt, że nowy hotspot przyczyni się także do promocji Jeleniej Góry. I chociaż całkowity koszt inwestycji to tylko 3 tys. złotych, pojawiły się głosy, że magistrat mógł przeznaczyć tę kwotę na inny cel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przebudowa ul. Papieża Jana Pawła II

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Promesy dla gminnych jednostek OSP

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~oo 7-09-2008 9:15
jak tylko 3 tys. zł, to powinno zrobić 10 takich miejsc w Jeleniej Górze!
marl 7-09-2008 9:44
Od kiedy Tomasz Dumycz zmienił nazwisko na Dumczyk? Troche więcej dokladnosci w artykulach. Poza tym 3000 zl nie jest to całkowity koszt - wątpie aby łacze internetowe było darmowe - miesięcznie jest to przynajmniej 200 zł.
~gość niedzielny 7-09-2008 10:13
Brawo!! to jest krok we właściwym kierunku! Dobrze by o takim fakcie dowiadywali się turyści, którzy odwiedzają to miejsce, takie info można umieścić na tramwaju, albo gdziekolwiek, wedle uznania, byle było o tym wszem wiadomo :) z resztą myślę że sporo osób by z niego skorzystało, gdy info o tym pojawiłoby się również przy drodze krajowej -> FREE HOT-SPOT ZONE :)... no to co gastronomowie z okolic ratusza! kasę w dłoń i wspierajcie działania miasta :)
~jelgór 7-09-2008 10:25
Brawo prezydent. Ale jak nie zrobi monitoringu, to internauci dostaną w łeb od patologii rządzącej placem i stracą laptopa!
~były jg 7-09-2008 10:55
A mnie brakuje tych kamerek internetowych na ratuszu! Robiliśmy nawet zakłady która akurat działa!
~ja 7-09-2008 10:56
(...)pojawiły się głosy, że magistrat mógł przeznaczyć tę kwotę na inny cel. (...) nie no pewnie...po co internet...skoro takie rozwiązania są w Krakowie, W-awie itd. Ja mam wrażenie, że część mieszkających w JG to tępe sztuki, które cokolwiek by się nie robiło będzie źle...i sprawdza się stare porzekadło, że głupich nie sieją... Jak nie pasuje...to wypad z jeleniej do jakiejś wiochy i tam będzie wam na pewno rewelacyjnie...
~mondry 7-09-2008 12:39
jelgór napisał mądrą rzecz: Sam bym chętnie skorzystał z netu na ratuszu, ale bałbym sie wyciągnąć tam lapka z torby bo znając życie i ludzi w jg to zaraz za rogiem bym go stracił :/
~naj 7-09-2008 17:42
Dobry pomysł - ale może wyprzedzić Warszawkę - która reklamuje darmowy internet w niektórych dzielnicach i dać Jelonce większy zasięg - Pan Prezydent byłby ok.
~warszawiak 7-09-2008 18:58
nie napisaliscie nic o bezpieczenstwie i w sumie dziwie sie ze nikt nawet o to nie spytał, a co jesli bede chcial zrobic przelew i ktos mi w tym czasie sie włamie na kompa zdalnie? czy mam isc z reklamacją do magistratu?
~Sabath 7-09-2008 21:03
też się boję wyciągać bo zaraz każdy się na mnie rzuca

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wóz strażacki w nagrodę

Czyżby Andrzej Duda?

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Otwarto Dom Modlitwy w Łomnicy

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
721
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%