MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Plac boju dla ringo

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 19 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 29 września 2006, 15:15
Autor: Rafa
Fot. RAFA
Międzyszkolny Ośrodek Sportu nie próżnuje i wciąż organizuje interesujące zawody w przeróżnych dyscyplinach. W czwartek, na terenie basenu miejskiego, odbył się turniej ringo.

Nie wszyscy być może znają ten sport, który stylem i regulaminem przypomina siatkówkę. W ringo zamiast piłki używa się gumowego kółka. Zaplanowane na godzinę 10.00 rozpoczęcie zawodów, musiało zostać przesunięte na godzinę 11.00 z powodu zbyt małego zainteresowania.

Wystarczył krótki komunikat wydobywający się z głośników o problemach z frekwencją, a wśród kąpielowiczów zaczęli pojawiać się pierwsi chętni do rozegrania spotkania. Po chwili można już było ogłosić rozpoczęcie turnieju.

W zawodach wzięło udział 10 drużyn, w każdej znajdowały się po dwie osoby. Zawodnicy grali dwa razy do piętnastu punktów. Rzucać kółkiem można było tylko poziomo, i z miejsca, w którym się je złapało.

Natomiast nie złapanie krążka oznaczało punkt dla drużyny przeciwnej. Za zwycięstwo przysługiwał jeden punkt a za porażkę zero. Zasady nie były trudne. Szkoda tylko, że młodzież biorąca udział w zawodach musiała grać w ponad trzydziestostopniowym upale, bo trochę osłabiło to widowisko, choć zdarzały się zagrania niczym z siatkarskiej ligi światowej.

Zawodnicy połknęli bakcyla i radzili sobie bardzo dobrze. Na początku losowano drużyny, które walczyły ze sobą, przegrany odpadał. Pozostałe na placu boju zespoły grały systemem każdy z każdym. Po skończonej rywalizacji mogliśmy poznać zwycięzcę turnieju. Poniżej przedstawiamy składy oraz klasyfikację końcową zawodów.

O miejscach końcowych zadecydowały tak zwane „małe punkty”, czyli większa, dodatnia różnica gemów. Ostatnia drużyna po pierwszym przegranym meczu wycofała się z rozgrywek, co dawało walkowera pozostałym zespołom w postaci jednego punktu i 15:0 w gemach.

Zwycięzcy turnieju otrzymali skromne upominki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jeleniogórzanie tuż za podium

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Zygzakiem po ulicy

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Monika 19-07-2006 23:20
yeah:D Tomek z Wojtkiem dostali po czekoaldzie heheh. Gratuluje wygranej;] i oby jak najwiecej takich konkursow na basenie i nie tylko
~rosiu 20-07-2006 8:10
smoku i mięciel musieli wygrać
~kajtek 20-07-2006 8:37
Dzieki Patryk Za Wspaniała Współprace , Graliśmy Pierwszy Raz I Drugie Miejsce ... Nieżle ;] Gratuluje też innym Zawodnikom
~ach.... 23-07-2006 1:13
lisek to f...r

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wybiegali brąz mistrzostw Polski

Milanos tuż za podium

Wandale kontra naukowcy

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Trwa "Davos" w Karpaczu

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
592
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%