MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

Piszesz wiersze – spróbuj sił w tym konkursie

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 2 kwietnia 2015, 9:17
Aktualizacja: 9:21
Autor: Org
Fot. Archiwum
Jeleniogórski Konkurs Poetycki o Laur „Młode Pióro2015” ogłosił okazji 70–lecia swego istnienia Jeleniogórskie Klub Literacki. Konkurs jest skierowany do uczniów jeleniogórskich (i okolicznych) szkół średnich (poziom gimnazjalny i ponadgimnazjalny),organizowany przy okazji „IV Wielkiego Wierszowania w Jeleniej Górze AD 2015”.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się właśnie podczas „Wierszowania…” w dniu 22 kwietnia w Książnicy Karkonoskiej (szczegóły na stronie: http://www.sjkl.pl).

Natomiast „Wielkie wierszowanie…” to wydarzenie kulturalne, w którym spotykają się pokolenia „twórczo wstępującej” młodzieży i „twórczo obecnej” grupy jeleniogórskich literatów, także zrzeszonych w Stowarzyszeniu. To czas spotkań, dyskusji i warsztatów. Przy okazji odbywają się spotkania autorskie z wybitnymi literatami (w ciągu ubiegłych trzech latach byli to np. powieściopisarz Stanisław Srokowski, śp. poeta i haijin Feliks Chrzanowski-Szuta, poeta i krytyk literacki Tadeusz Lira-Śliwa, obecny prezes Dolnośląskiego Oddziału Związku Literatów Polskich, poeta i tłumacz Kazimierz Burnat). W tym roku podczas czwartej już edycji „Wierszowania…” gościem honorowym będzie poeta i wieloletni prezes Dolnośląskiego Oddziału Związku Literatów Polskich – Andrzej Bartyński.

Podczas „Wierszowań” organizowany jest także konkurs jednego wiersza o laur „Złote Pióro”. W tym roku będzie to konkurs o laur „Złote Pióro 2015”. W ubiegłym roku laureatem był Arkadiusz Włodarski, poeta i znany w Jeleniej Górze dziennikarz radiowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Krakowska w budowie

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Będzie nowa biblioteka w Wojkowie

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Szcze Pan 2-04-2015 14:25
"Niech zyje nam Jozef Stalin co usta ma slodsze od malin". Wislawa Szynboska , Polka , noblistka . Nie bede pisal zadnych wierszy , bo nie jestem Polakiem i nie chce byc za swoje wiersze noblistom
~ 3-04-2015 11:32
a dlaczego ten konkurs tylko dla uczniów ja też bym chciała napisać wiersz na konkurs , ale jestem za stara ??? !!!!!!! wszystko w tej jelonce to dla uczniów albo dla inwalidów !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

"Dusze słowiańskie. Teraz" – piękna baśń taneczna

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

"Cyklon" Semczuka – premiera książki 10 czerwca

O knajpach w przedwojennym Lwowie

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1920
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%