MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Pisali po murach – wpadli dzięki monitoringowi i strażnikom

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 9 stycznia 2012, 11:29
Aktualizacja: 15:43
Autor: Angela
Fot. Straż Miejska w Jeleniej Górze
Pod osłoną nocy czuli się zupełnie bezkarni, teraz grozi im do pięciu lat więzienia– mowa o trzech wandalach, którzy w nocy z soboty na niedzielę (7–8.01) przeszli ulicami Jeleniej Góry, na których w ponad 30 miejscach porysowali elewacje budynków. Wpadli dzięki miejskiemu monitoringowi i czujności strażników miejskich.

Kiedy strażnicy miejscy dojechali na miejsce, jeden z trzech sprawców uciekł. Dwóch pozostałych wandali zostało zatrzymanych, w tym jeden z nich na gorącym uczynku, kiedy pisał po szybie budki telefonicznej przy placu kard. Wyszyńskiego.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Jeleniej Góry w wieku 16 i 21 lat. Obaj byli pijani. Po przebadaniu okazało się, że starszy ma ponad 1,5 a młodszy ponad 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeden z nich zobowiązał się do ustalenia i podania danych osobowych trzeciego sprawcy, bo jak powiedział, chodzi z nim do szkoły. 16 - latek po złożeniu wyjaśnień został odebrany przez matkę.

- Dawno nie spotkaliśmy się z tak zuchwałą działalnością wandali i to pod okiem kamer – mówi Artur Wilimek, rzecznik prasowy jeleniogórskiej Straży Miejskiej. Tylko dzięki sprawnemu działaniu obsługi monitoringu miejskiego udało się przez cały czas śledzić wandali i skierować tam patrol, który skutecznie zainterweniował. Warunkiem dalszego skutecznego działania, które doprowadzi do ukarania sprawców jest zgłoszenie szkody przez właścicieli lub zarządców nieruchomości. Bez oficjalnego zawiadomienia, wandale pozostaną bezkarni – podkreśla rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Strażnicy sporządzili dokumentację fotograficzną miejsc, w których dokonano zniszczeń. Jest ich ponad trzydzieści.

Ogłoszenia

Czytaj również

Działania policji ze służbami sanitarnymi

O bezpieczeństwie

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Komentarze (63) Dodaj komentarz

~huuhuhu 9-01-2012 12:18
ciekawe kto wpadl? wt? a moze te pajace z morcinka kraki sraki i inne gowna w tym spoleczenstwie ;)
~vdasv 9-01-2012 12:22
To chłopaczki zrzuca się na usuwanie farby...
Shantahram 9-01-2012 12:26
Oj wyraźnie ślepy jest ten monitoring. Widzi co chce zobaczyć SM, a to czego nie widzi unika. Raz jeszcze to potwierdza regułę: lepiej brać interwencję tam gdzie jest łatwiej. Małolaty za szmaty i po sprawie, ale menele zaczepiający przechodniów przy Cerkwi to grubsza sprawa (wtedy dla świętego i swojego spokoju monitoring się wyłącza). To samo robi się na Wojska Polskiego, gdzie w parku jest zakaz wyprowadzania psów. Pewnie nie da się zebrać żadnych dowodów i zidentyfikować delikwentów wyprowadzających swoje zwierzaki. Zdjęcie z fotoradaru potrafią przysłać, ale monitoringu już się nie da wykorzystać. Byle tak dalej Panowie z SM. :(
~ 9-01-2012 12:31
Brawo dla Straży Miejskiej , te malowanie po elewacjach to plaga w mieście , oby więcej takich akcji kończących się złapaniem wandali , gnoje śmierdzące, do paki z nimi i pałowanie po tych durnych łbach , żeby się odechciało dalszego dewastowania elewacji miejskich.
Shantahram 9-01-2012 12:32
Oj wyraźnie ślepy jest ten monitoring. Widzi co chce zobaczyć SM, a to czego nie widzi unika. Raz jeszcze to potwierdza regułę: lepiej brać interwencję tam gdzie jest łatwiej. Małolaty za szmaty i po sprawie, ale menele zaczepiający przechodniów przy Cerkwi to grubsza sprawa (wtedy dla świętego i swojego spokoju monitoring się wyłącza). To samo robi się na Wojska Polskiego, gdzie w parku jest zakaz wyprowadzania psów. Pewnie nie da się zebrać żadnych dowodów i zidentyfikować delikwentów wyprowadzających swoje zwierzaki. Zdjęcie z fotoradaru potrafią przysłać, ale monitoringu już się nie da wykorzystać. Byle tak dalej Panowie z SM. :(
~Sprawa!!!! 9-01-2012 12:34
każdy z z nas był kiedyś buntownikiem i to się zdarzało, zdarza i zdarzać będzie... jednak za kilka zdań rodzice chłopaka powinni założyć sprawę w sądzie za ujawnienie tajemnicy operacyjnej ponieważ w sposób bezpośredni godzą w chłopaka i jego dalszą egzystencję w grupie równieśników... "Jeden z nich zobowiązał się do ustalenia i podania danych osobowych trzeciego sprawcy, bo jak powiedział, chodzi z nim do szkoły. 16 - latek po złożeniu wyjaśnień został odebrany przez matkę". TE SŁOWA BYŁY ZBĘDNE! Mało tego osoba przekazująca taką informację prasie powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności a jeśli to rzecznik prasowy to POWINNO SIĘ GO ZMIENIĆ! Nie ujawnia się takich informacji, a już tym bardziej publicznie! Widać niekompetencję! a na temat monitoringu to szkoda słów i czasu...
Shantahram 9-01-2012 12:51
Panom z Jel**** obiektywizm i profesjonalizm się kłania. Co do SM to ujmę to tak: nowy rok się zaczął i trzeba statystyki robić. Tylko patrzeć jak zaraz będą się chwalić prewencją w przedszkolach. :)
playmen-piotr 9-01-2012 13:02
Za ujawnienie takiej informacji, policjant powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności, to po pierwsze..., - a drugie, to trzeba powiedzieć wprost, brakiem profesjonalizmu, wykazała się Angela. Od policji tj. od niektórych policjantów, trudno się domagać myślenia..., ale od Angeli, dziennikarki prasowej, znanej już na rynku marki jaką jest "jelonka", mamy prawo wymagać profesjonalizmu, a ten pozwalałby wyczuć tak delikatną kwestię tzw. danych drażliwych, poufnych czy operacyjnych, i pozwolić podjąć taką decyzję dot. publikacji, aby któraś ze stron nie odniosła szkody.
playmen-piotr 9-01-2012 13:08
Pomyliłem się, tutaj chodzi o strażników miejskich..., - a tu, już trudno czegokolwiek wymagać. ;) A policję tym razem przepraszam, mój błąd.
~Wniosek 9-01-2012 13:25
Niezbyt spostrzegawcza jest ta nasza SM. Zdążyli w ponad 30 miejscach porysować elewacje budynków zanim strażnicy miejscy zareagowali. Nie za dobrze to świadczy.
~czytelnik1 9-01-2012 13:34
do playmen-piotr. Co ty człowieku wypisujesz, gdzie dziennikarz lub rzecznik naruszyli ochronę danych osobowych. Codzienie kilku nastolatków badz 20latków zostawia tam swoje podpisy, no może nie w takiej ilości. Ja nie wiem o kogo chodzi i kto jest opisany. Ty wiesz bo może masz z tym coś wspólnego, może to twoi koledzy. Dla mnie powinny być opublikowane portrety tych małolatów oraz pędzel i szmata w garść i naprawiać szkody - niech społeczeństwo patrzy czyje to dzieła. BRAWA DLA STRAŻY MIEJSKIEJ
Shantahram 9-01-2012 13:51
Nic gówniarzom ten system nie zrobi. Jest on tak skonstruowany, że mamusia i tatuś tych malarzy zapłaci mandacik ok 200 - 500 zł i po sprawie. A malowidła na ścianach, budkach telefonicznych czy bankomatach zostaną. A jak by się co okazało, że to dzieciątko któregoś z VIPów, to sprawa zostanie zamieciona pod dywanik. Czytał możne kto wiadomości jak się kończą takie sprawy. Obiektywni redaktorzy nigdy ich do końca nie śledzą.
Shantahram 9-01-2012 13:57
Co do wypowiedzi "czytelnika1" może warto powrócić do pręgierza. I od czasu do czasu dyby. Publicznie wybatożyć gówniarzy, zakuć w dyby i niech gawiedź im gęby maluje. Nic tak nie boli jak własna skóra i upokorzone ego. A TU DZIECIĄTKA BIEDNE, TRZEBA DO PSYCHOLOGA WYSŁAĆ.
~lol 9-01-2012 14:01
żal dali się złapać:) łach dla tych co bazgrali i nie zwiali:)
~czytelnik1 9-01-2012 14:08
Shantahram POPIERAM
~BUFETOWA 9-01-2012 14:13
JESTEM W SZOKU, MONITORING JELENIOGÓRSKI SIĘ NA COŚ PRZYDAŁ! UWIERZYCIE - TO DZIAŁA! I JAKIŚ KTOS TAM SIEDZI I OBSERWUJE, NIEWIARYGODNE!
Shantahram 9-01-2012 14:17
TEN KTOŚ TAM SIEDZĄCY TO JAK TEN NAPIS NA TYCH ŚCIANACH R.I.P - Rest In Peace :) czasem może się przez przypadek SM ze spoczynku wybudzić :) WTEDY JEST INTERWENCJA :)
~spółka zło 9-01-2012 14:27
A kto 16 latkowi sprzedał alkohol? Może SM przejdzie się wieczorem po kilku sklepach i knajpach w tym mieście. Lepiej zapobiegać - jak mawiają mądrzy ludzie.
Shantahram 9-01-2012 14:31
Pytanie do Pani Redaktor. Czy może jak już Panią zainteresował temat monitoringu oraz sukcesów straży miejskiej z Jeleniej Góry, to dla odmiany coś o ich skutecznej prewencji. BO COŚ JAKOŚ NIE MA ŻADNYCH DANYCH AKTUALNYCH NA ICH STRONIE WWW. Są tam jakieś działania z 2008 roku - TRAGEDIA. Może tak dla informacji Mieszkańców Jeleniej Góry trochę statystyk. Ile podjętych interwencji do pijaczków i jakie działania prewencyjne? Ile podjętych interwencji do srających na chodnikach piesków i jakie działania prewencyjne? Ile mandacików, blokad oraz jaka suma zł wpłynęła do Miasta z tych działań. Zobaczmy prawdziwych bohaterów w akcji.
Shantahram 9-01-2012 14:35
Sprzedaż alkoholu nieletnim :) To kolejny przykład, że straż miejska nie zna znaczenia słowa PREWENCJA.
~n/n 9-01-2012 14:49
jak widać z wypowiedzi etatowych malkontentów jelonki źle się stało że SM złapała graficiarzy, jak by nie złapali to też źle bo nic nie robią, jeśli jesteście niezadowoleni z pracy SM to macie radnych których wybieraliście odpowiednia lista z podpisami pod projektem obywatelskim i skończą się wasze bóle, tylko jestem ciekaw na kogo wtedy będziecie anonimowo narzekać. pozdrowienia
~marek lokp 9-01-2012 15:14
skate parka mamy.bazgrac nie wolno.wiejscy moga zablokowac kolo mandat za psa no ogolnie tyle moga
~szperacz 9-01-2012 15:15
do Shantahram. i tu aktywny, czepialski czytelniku nie masz racji. Bo zagladam na stronę SM i o akcjach prewencyjnych jest. Ostatni artykuł z prewencji to bezpieczne ferie 2012. Daj już spokój. Ja też dostałem kilka mandatów za parkowanie od SM ale nie mam żalu. Źle zaparkowałem to zebrałem. Taka rola SM w mieście. A jesli chodzi o graficiarzy to zdaje mi się że zniszczenia na kwotę pow. 250 zł to już przestępstwo a tym może zajmować się tylko policja. A watpie aby kosz naprawy elewacji był nizszy.
~ZAbobrz 9-01-2012 15:18
Witam a Ja chciałbym przekazać graficiarzom fajną rzecz do pomalowania jakieś 20m Blacha ale coś fajnego tylko nie znam nikogo takiego PROPOZYCJA POWAŻNA
~ares23 9-01-2012 15:20
Alkoholu nikt małolatom sprzedawać nie musi. Kupują go starsi i po problemie wiec po co SM pójdzie skontrolować sklep? Ośmieszyć się mają. Od dawna wiadomo że tak robią. A zabronić kupić 18 latkowi alkoholu zabronić nie można.
~Dariusz N 9-01-2012 15:41
To hańba! Takie informacje udzielać publicznie. Gdzie jest prokurator? Zniszczyliście życie chłopakowi. A w ogóle, to zauważyłem ostatnio, że ważniejsze są elewacje, psy, niż człowiek. Tu chłopakom za bazgroły grozi więzienie, ostatnio w Onet.pl wyczytałem, że jakaś rodzinka oczekuje w areszcie na rozprawę, za utopienie szczeniaka, a byłego policjanta który mnie ugodził nożem w plecy, wypuścili tego samego dnia, na dodatek przypomniałem sobie, że ponoć był alkoholikiem i miał ciężki wypadek samochodowy po pijaku i ponoć miał coś nie tak z głową po tym wypadku.
~uhh 9-01-2012 16:23
beznadziejne zdjęcia, bezsensowny artykuł. Po ch.lerę taki rozgłos? Jelonka naprawdę straciła na prestiżu.
~Tymian 9-01-2012 16:30
Do Dariusz N. - chyba koń Ciebie kopnął w Twoja szanowną pacunię - oprócz bezmyslności to jeszcze nie wiesz co to jest prawo i porządek - przecież możesz zakasać ręwy i wymyć , zamalowywać bazgroły pozostawione po tych ka...liach spolecznych, nikt Tobie nie zabrania dobrego uczynku.Tylko Ty będziesz stał z boku i rozdziawiał gały na dewastacje.. Ale od niszczenia cudzej własności , dewastowania mienia to Wara - poobcinać łapy takim ka...liom. Chcę widzieć jak na koszt sprawców będą naprawione te szkody - przy pomocy mądrego Dariusza.
~Dariusz N 9-01-2012 17:02
Dobra Tymian, jak będzie mi się chciało bazgrać, to wezmę nóż i Tobie na plecach wyryję bazgroły. Wchodzisz w to?
~ 9-01-2012 17:03
a czy palenie papierosów kolo cerkiewki a raczej za cerkiewką żeby monitoring nie widział i po pozostałych podwórkach i klatkach w rejonie szkoły handlowej i przez tych że uczniów jest zabronione czy nie - bo śmiecą tymi petami i nikt nic nie robi
~Tygro- 9-01-2012 17:30
Do Dariusz- Lepiej , żeby Tobie kupy się "CHCIAŁo" takiej z zakrętasm a w niej sobie bazgraj do woli tym swoim narzędziem. -Kapio !
~Dorian 9-01-2012 17:37
Brawo. Ławki z parku miejskim i tablice całe pobazgrane. A płacimy za to z naszych podatków.
playmen-piotr 9-01-2012 18:21
Do: ~czytelnik1 Weź przestań takie rzeczy wypisywać, gdzie ja pisałem o danych osobowych, skoro te, nawet nie zostały podane. Jedno co pisałem to między innymi, o ochronie danych operacyjnych, a do takich należy zaliczyć deklarację współpracy, z jednoczesnym określeniu poziomu tejże. Po za tym, piszesz: ty wiesz, - ja się pytam co wiem? I skąd te niemądre przypuszczenie że to moi koledzy? I co może mam wspólnego? O sprawcach mam takie samo zdanie, powinni zostać przykładnie ukarani. Wrócę do kwestii danych operacyjnych, wyobraź sobie swoją sytuację, widzisz przestępstwo, zgłaszasz a potem jakiś ignorant, podaje a drugi w artykule zamieszcza dane operacyjne, z których przestępca wie już, że ty to ty. Zawracam tu uwagę na zagrożenie, ofiar przestępstw, lub świadków zdarzeń.
~pj 9-01-2012 18:48
smarkacze z gownem w spodniach po kolana to napewno tacy malowali dla takich dzieci uposledzonych powinni sprztedawac markery od 22 go roku zycia !! nienawidze tych brudasow w kaptorach i spodniami po kolana wygladaja jakby narobilii w nie :) mordy im wymalowac i niech siedza na dolku albo matki niech im kredki pastelowe kupia i bloczek w domu sobie pomaluja z mama !!!!!!!
~iksiński 9-01-2012 18:54
playmen-piotr słuchaj jakie to tajne dane operacyjne. To nie dane od przypadkowego przechodnia czy zgłaszającego to zajście. Przecież Ci mężczyźni razem dopuścili się aktu wandalizmu więc razem maja odpowiedzieć. Znają się chodzą wynika do tej samej szkoły czy klasy wiec wiadomo że i tak zostanie ustalone kto jest kto. A złapany zawsze może nie mówić jak się nazywa kolega. Są nagrania z monitoringu. Wizerunek pokarze się w szkole i dyrektor wskaże. Tak naprawdę nikt nie wie i się nie dowie z przypadkowych ludzi kto to malował bo ochrona danych. A że kolega wskaże na kolege, trudno, razem szli na dewastację więc razem niech odpowiadają. Przypadkowy czytelnik nawet nie wie z której są dzielnicy. Skoro taka Jelonka nierzetelna to po co tu piszesz i ją czytasz. Pozdrawiam serdecznie.
~nagan 9-01-2012 19:03
Jestem przerażony poziomem komentarzy. Artykuł odbieram pozytywnie. Dobrze świadczy o pracy jednej ze służb. Natomiast wymiana poglądów na forum świadczy o pustce w głowach osób piszących.
playmen-piotr 9-01-2012 19:38
Do: |~iksiński| Chce się psa uderzyć, to i kij się znajdzie, widać wyraźnie że hołdujesz tej zasadzie. Tyle że ten twój kij, zda się być co nieco spróchniały. Cytuję: Jeden z nich zobowiązał się do ustalenia i podania danych osobowych trzeciego sprawcy, bo jak powiedział, chodzi z nim do szkoły. - Ja nie piszę że to są tajne dane, ale operacyjne już tak i jako takie nie powinny być ujawniane osobom postronnym, a już na pewno treść rozmowy, nie powinna się znaleźć w artykule prasowym. A skoro już o rzetelności piszesz, i pytasz po co czytam, to tobie zaraz napiszę. Ale najpierw jedno, co tak bronisz jelonki, masz w niej znajomych czy pracujesz w niej? Bo jeśli pracujesz, to komu jak komu, ale tobie powinno zależeć, aby gazeta była rzetelna i tak też była postrzegana.
~Obywatel 9-01-2012 19:41
Przecież to była jedynie chrześcijańska "Dorodna młodzież".
playmen-piotr 9-01-2012 19:46
A czytam jelonke, bo to i moja gazeta, bo z mojego regionu i pisząca o tym, co też mnie żywo interesuje. Zależy mi też, aby treści w niej zamieszczane, były na wysokim poziomie merytorycznym, i odznaczały się rzetelnością dziennikarską.
~eee 9-01-2012 20:07
skad jest szesnastolatek i dwudziestojednolatek? z krotkiej czy z innej dzielnicy?
~kapi 9-01-2012 20:17
Chcesz zarobić pieniądze w internecie ? używaj komputera, tak jak zawsze, ale dodatkowo, zarabiaj.http://www.internetzarobek.dbvp.pl/news.ph
~doPlaymena 9-01-2012 20:25
A czy informacja uwieczniona procesowo w protokole przesłuchania nieletniego sprawcy jest informacją operacyjną? No nie jest. Trochę się "przedźwigałeś" w tej dedukcji. Z taką retoryką zbliżasz się niebezpiecznie do tego jelonkowego głupka - Dariusza N.
~x 9-01-2012 20:40
Proponuje obciazyc za straty, lub nakazac przywrocenie zniszczen do poprzedniego stanu. czy w mieszkaniu mamie tez maluja po meblach i scianach? Holota!!!!
playmen-piotr 9-01-2012 20:56
Do: | ~doPlaymena | Nie myślę prowadzić z tobą konwersacji, zwłaszcza że prowadzisz ją na tak niskim poziomie. A ten cały Dariusz N, nawet jeśli nie grzeszy mądrością, zasługuje na bardziej cywilizowane i wyważone określenie.
~ 9-01-2012 21:25
...ale GRAJDOŁ...
d-_-b 9-01-2012 21:55
co jeden z drugim p...pem ma z takiego mazania swoich "inicjałów" na czym popadnie? jak pies obsikujący każdy słupek...
~murarz 9-01-2012 22:01
Pod murem i na murze można robić różne rzeczy. ZA TAKIE CZYNY POWINNO SIĘ UCINAĆ ŁAPY POD MUREM I WIESZAĆ JE NA MURZE , ABY WSZYSCY MOGLI ZOBACZYĆ TE ZDOLNE DŁONIE. Wtedy efekt byłby lepszy-dzieło i autor (no część autora) zaprezentowane razem. Cóż by to by był za wspaniały ,dopełniający się widok, a jakaż była by siła ekspresji , wyrazu i poświęcenia dla sztuki.
~jelinek 9-01-2012 22:24
Z urzędu ścigać przestępców /to nie są wandale/ którzy dewastują nasze mienie nie czekając na zgloszenie powstałej szkody przez właścicieli. Niepełnoletnich pijanych sądzić jak dorosłych. Tylko wysoka kara może gwarantować utrzymanie spokoju i porządku przez całą dobę nie tylko w naszym mieście.
Piipi Jelonkowa 9-01-2012 22:55
..do - [ d-_-b] .. masz rację ! .. to również dotyczy *tych .. co nie szczekają ! ~WIDZIAŁAM !
~mako 9-01-2012 22:57
supeeer:)brawo straż miejska.trzepać gnoi.pozdrawiam normalnych:)
~Dariusz N 10-01-2012 8:28
Do autora postu z godziny 20:25. Tak się na tym znasz? Jesteś policjantem? Ja wiem, że łatwo zrobić z kogoś głupka gdy ten ktoś jest zagrożeniem dla kogoś. Ja nie odpuszczę tego, że zostałem ugodzony nożem, przez byłego policjanta, mam świadków którzy będą zeznawać. Tak swoją drogą, wytłumaczę Tobie jedną rzecz, ja nie bronię wandalizmu, sam nieraz byłem ofiarą gorszych aktów wandalizmu, gdzie policja nawet nie kiwnęła palcem, i dlatego moje zdziwienie, że policja zajmuje się błahymi sprawami, w porównaniu z tym, co mnie spotkało, a zwłaszcza to, że ktoś przyczynił się do uszkodzenia mojego ciała i dalej chodzi po ulicach. Ja mam paskudne blizny po cięciu i ranach na plecach i od tamtej pory, odrętwienie lewej ręki czasem nie czuję, że coś w niej trzymam, tego już nikt nie naprawi, a ścianę można odmalować, czy Ty tego nie rozumiesz?
~mbs 10-01-2012 9:01
Wsadzić gnoi do więzienia i niech potem odmalują wszystkie mury. d...lem trzeba być, żeby mazać po murach. Ja bym ich ostrzej na miejscu SM potraktował
~iksiński 10-01-2012 9:08
playmen-piotr słuchaj jakie to tajne dane operacyjne. To nie dane od przypadkowego przechodnia czy zgłaszającego to zajście. Przecież Ci mężczyźni razem dopuścili się aktu wandalizmu więc razem maja odpowiedzieć. Znają się chodzą wynika do tej samej szkoły czy klasy wiec wiadomo że i tak zostanie ustalone kto jest kto. A złapany zawsze może nie mówić jak się nazywa kolega. Są nagrania z monitoringu. Wizerunek pokarze się w szkole i dyrektor wskaże. Tak naprawdę nikt nie wie i się nie dowie z przypadkowych ludzi kto to malował bo ochrona danych. A że kolega wskaże na kolege, trudno, razem szli na dewastację więc razem niech odpowiadają. Przypadkowy czytelnik nawet nie wie z której są dzielnicy. Skoro taka Jelonka nierzetelna to po co tu piszesz i ją czytasz. Pozdrawiam serdecznie.
~ 10-01-2012 9:13
moja córka ma 2,5 roku i też lubi sobie coś nabazgrać na ścianie ,nie sądziłam ,że 21- letni mężczyźni są na tym samym poziomie rozwojowym
~Dariusz N 10-01-2012 9:49
Jeżeli chodzi o informację, kto kogo sprzedał, to fakt jest taki, że w przyszłości, nikt nikogo nie sprzeda, w obawie, że się inni dowiedzą i w ogóle, została naruszona ochrona świadka do której ma prawo każdy. Jak ktoś tego też nie rozumie, to żal mi tego kogoś.
playmen-piotr 10-01-2012 10:53
Do: | ~iksiński | Człowieku nie dość że nie rozumiesz istoty problemu, który poruszyłem, to jeszcze nie potrafisz widzę nic nowego, napisać poza Ctrl c Ctrl v własnego tekstu. Dwa takie same teksty, jeden z 09-01-2012 18:54 drugi 10-01-2012 09:08. Zajmij się może czymś innym, bo przynajmniej ja nie mam już zamiaru prowadzić z tobą jałowych dyskusji.
Shantahram 10-01-2012 12:22
Może i się czepiam drogi kolego szperacz, mandatu od SM od dobrych 4 lat nie otrzymałem. Do dziś z uśmiechem na twarzy wspominam ich mandat na "piendziesiąt" złotych. Zachowałem go na pamiątkę. A co do prewencji, no cóż drogi jest ta sama od 2007 roku, a nie jak napisałem od 2008. Nic się nie zmieniło. :) Ferie i wakacje są co roku. A prewencja (czyli zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom) powinna być codziennie. Tak na marginesie - działanie SM w czasie ferii to raczej PROFILAKTYKA, a nie PREWENCJA :).
~Mb 10-01-2012 17:02
Ech... Lza sie w oku kreci na widok gdzie niegdze zachowanych tagow z lat 90' pierwszy writerzy ,pierwsze wrzuty to byly czasy! Wy spoleczniaki dalej narzekajcie podniecajcie sie zdewastowana elewacja. Nigdy nie zrozumiecie i lepiej nie probujcie, a chlopakom odpuscie ewentualnie dowalcie prace spoleczne i mala grzywne. Mlodosc ma swoje prawa, nawet jesli sa to akty wandalizmu i niech pierwszy kamien rzuci kto za mlodu nic nie wywinal!
~ 10-01-2012 19:38
Ludzie znajdźcie sobie jakieś lepsze zajęcie niż komentowanie innych to jest jak plotkowanie jestem ciekaw czy byłoby wam miło jakby ktoś o was gadał same złe rzeczy? Każdy był młody i nikt w tym czasie nie był święty też jaraliście, rozwalaliście, imprezowaliście... Co już nie pamiętacie? Czy będziecie wciskać kita że kiedyś to się tylko grało grzecznie w "piłeczkę" i czytało książki? Nikt nie jest ani nie był święty to że kiedyś nie było to aż tak nagłaśniane to nie znaczy że tego nie było! Co to jakaś nowina że młodzież się buntuje? Jeżeli tak to polecam to "Pudło" Zwane także telewizorem przełączyć z plebanii i zobaczyć jak jest na prawdę w życiu... Z opowiadań dużo starszych ode mnie wiem że kiedyś było jeszcze gorzej. Odpuście sobie i zostawcie chłopaka w spokoju!
~mieszkanka 10-01-2012 22:19
Zamiast narzekać i opluwać pracę strażników proponuję zastanowić się gdzie są rodzice nieletnich sprawców. Miejmy pretensję do siebie,że przez lata bezstresowe wychowywanie dzieci już daje swoje plony. Ciekawe,że np. u naszych niemieckich sąsiadów ci sami rodzice i ich dzieci nawet nie wpadną na pomysł niszczenia cudzego mienia i zaśmiecania ulic. Uważam,że powinno się publikować zdjęcia takich wandali. Brawa dla funkcjonariuszy SM!!!
Shantahram 11-01-2012 9:01
Wiesz czasem prawda o pracy SM jest lepsza niż kłamstwa o niej. Ten kto nic nie robi najczęściej boi się krytyki. Na nikogo nie narzekam i nikogo nie opluwam. SM w Jeleniej Górze jest potrzebna i wykonują swoją robotę dobrze. Ale jako mieszkaniec JG chciałbym choć raz usłyszeć o skutecznej prewencji np. o akcji chodnik - chociaż o jednym dniu skutecznej walki z właścicielami czworonogów srających po placach zabaw dla dzieci. o akcji abstynent - jedn dzień pomocy, rozmów, przekonywania, namawiania społecznych pijaczków do zaprzestania picia (bycia widzianym w miejscach newralgicznych). A tak to SM idzie po najmniejszej linii oporu - blokada, radar i kiepski monitoring. No to czego się spodziewacie od jej Mieszkańców - wdzięczności za jedną w roku udaną akcję złapania wandali ?
Shantahram 11-01-2012 9:09
Czemu nie popatrzą na swoich kolegów ze SM z Bytomia. Ich komendant przynajmniej stara się aby jego ludzie byli pozytywnie postrzegani. Inne podejście do ludzi. Nawet ich SM ma motto: "Jesteśmy blisko Ciebie i dla Ciebie”, a nie jak to się niektórym SM zdaje "dali mi władze to każdego usadzę". A nasza SM ma jakieś MOTTO, plany itp.? Jako mieszkańcy JG wiemy coś o nich?
~ 13-01-2012 18:09
i co rodzice zapłacą, albo i nie , a za parę dni młodzież pójdzie zrobić to po raz kolejny.. SM chwali się, że ich złapali... ale alkohol skądś mieli..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Alarm w "Elektroniku"

Areszt za znęcanie się nad rodzicami

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

Potrącenie rowerzysty

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
349
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%