MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

PiS: Woda jednak podrożeje – prezydent Zawiła kłamał!

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 24 stycznia 2013, 16:52
Aktualizacja: Sobota, 26 stycznia 2013, 19:40
Autor: Angela
Fot. Angela
Siódmy punkt dzisiejszej sesji (24.01) dotyczący uchwały w sprawie zatwierdzenia taryf cen wody i ścieków został zdjęty z porządku obrad na wniosek wiceprezydenta Jeleniej Góry Huberta Papaja. Mimo że radni nie głosowali, nowa taryfa wejdzie w życie i od marca br. ceny za ścieki i wodę pójdą do góry. – Jest to skandaliczna próba zamknięcia ust radnym, przeciwnym podwyżkom i uniknięcia komentarzy za kłamliwe obietnice o tym, że nie będzie w tym roku takiej podwyżki – mówili radni PiS.

Podczas sesji radni PiS zwołali briefing prasowy. Chodziło o zdjęcie z porządku obrad sesji punktu o nowej taryfie za wodę i ścieki. Radny Krzysztof Mróz nie przebierał w słowach i mówił wprost:

- Prezydent kłamał mówiąc, że nie będzie podwyżek cen wody i ścieków dla mieszkańców indywidualnych czyli gospodarstw domowych. Nowa taryfa zakłada bowiem podwyżki abonamentu, który płacą wszyscy – mówił radny Krzysztof Mróz.

Ireneusz Łojek podał procentowe podwyżki za te media. - Dla gospodarstw domowych stawka za m3 nie ulegnie zmianie, natomiast o 11, 46%, wzrośnie opłata stała czyli abonament za wodę i o ponad 16% za ścieki – mówił Ireneusz Łojek. - W przypadku pozostałych odbiorców czyli przedsiębiorców i instytucji, ceny wody wzrastają o 15,35%, a ścieki o ponad 16%. Analogicznie, jak w przypadku gospodarstw domowych, dla nich wzrasta również stawka abonamentu o 11, 46% za wodę i o prawie 16 % za ścieki.
Nie rozumiemy tej polityki i nie zgadzamy się na nią. W momencie, kiedy mamy problemy z rynkiem pracy, kiedy pracodawcy zgłaszają chęć ograniczania produkcji i zwalniania ludzi, po niedawnych podwyżkach podatków po raz kolejny podnosimy im ceny za wodę i ścieki – dodał radny Prawa i Sprawiedliwości.

Radni PiS podkreślali, że zdjęcie tego punktu z porządku obrad jest skandaliczne. - W naszym odczuciu jest to odebranie głosu opozycji i radnym przeciwnym tym podwyżkom, którzy nie mogli przedstawić mieszkańcom swojego stanowiska w kwestii polityki prezydenta miasta – mówił Ireneusz Łojek. – Na przestrzeni ostatnich sześciu lat po raz pierwszy spotkaliśmy się z sytuacją, że tak ważny punkt sesji decyzją większości radnych Platformy Obywatelskiej zostaje zdjęty z porządku obrad. Raz tylko zdarzyło się, że taryfa nie została złożona w terminie i weszła w życie automatycznie – mówił Ireneusz Łojek.

- To prawda, radni nie mają wpływu na stawki cen wody i ścieków, bo to właściciel czyli prezydent ma decydujący głos, ale mają nie tylko prawo, ale i obowiązek głosowania nad taką uchwała, a prezydent zdejmując ten punkt z sesji uniemożliwił nam wykonanie naszych ustawowych obowiązków – dodał Krzysztof Mróz.

Podobne zdanie w tej kwestii miał również Miłosz Sajnog, przewodniczący Klubu Radnych Razem dla Jeleniej Góry. Wyjaśniał on również dlaczego taką decyzję podjęto. - Nie tylko opozycja zapowiedziała głosowanie przeciwko podwyżkom cen wody i ścieków, ale i część radnych Platformy Obywatelskiej, dlatego prezydent zastosował wybieg i uciekł od głosowania – mówi Miłosz Sajnog. - Niezależnie od stanowiska radnych, podwyżki weszłyby w życie i radni nic by nie zmienili, ale zdjęcie tego punktu z porządku obrad jest dowodem na to, że prezydent się pogubił. Próbował zachować twarz obiecując mieszkańcom, że nie będzie podwyżki ceny wody, a jednocześnie tę podwyżkę wprowadza. Źle to świadczy o prezydencie, ale to powinni ocenić sami mieszkańcy – dodał Miłosz Sajnog.

Potwierdzeniem słów Miłosza Sajnoga było m.in. stanowisko w tej sprawie Leszka Wrotniewskiego, przewodniczącego klubu radnych PO w jeleniogórskiej Radzie Miejskiej.

- Zgodnie z obietnicą daną wyborcom, że w tej kadencji nie podniosę ręki za podwyżkami cen wody, na komisji głosowałem przeciwko nowej taryfie – mówił Leszek Wrotniewski.
– Uważam, że są to decyzje niemerytoryczne i są podstawy do tego by tych podwyżek nie wnosić. Dopóki w spółce Wodnik nie będzie prowadzona właściwa gospodarka personalna i finansowa, to nie ma powodów, by mieszkańcy płacili za tę wodę więcej. Wiem, że takie zdanie miało jeszcze kilka innych radnych z PO i przy głosowaniu nie byłoby w radzie większości – mówił Leszek Wrotniewski.

Prezes Wodnika Wojciech Jastrzębski tłumaczył, że prezydent nie kłamał mówiąc, że ceny za zużycie wody i ścieków dla gospodarstw domowych pozostaną na tym samym poziomie, a o podwyżce cen za abonament nie dopowiedział. - To, co się dzieje na sesji jest poza spółką. My jako Wodnik mieliśmy obowiązek złożenia taryfy do 20 grudnia 2012 roku, w tym terminie ją złożyliśmy i od tego czasu taryfa nie była zmieniana – podkreślał prezes Wojciech Jastrzębski. - Prezydent mówił, że dla gospodarstw domowych, które stanowią 75-80% naszych klientów nie ma żadnych podwyżek za zużycie wody i ścieków i dotrzymał słowa. Dla pozostałych klientów cena wody wzrośnie 73 groszy za metr sześć. i 84 grosze na ścieki czyli łącznie 1,57 zł miesięcznie. Wynika to z inwestycji, które musimy ponieść z dużym wyprzedzeniem, a zwrot tych pieniędzy jest wydłużony w czasie. Wykonujemy przyłącza w terenie np. w strefie przemysłowej, a dopiero po jakimś czasie są przyłączani przedsiębiorcy i nam się to zwraca – wyjaśniał Wojciech Jastrzębski. – Prezydent nic nie mówił natomiast o abonamencie, który rzeczywiście wzrośnie dla obu grup, ale tylko o pięć złotych rocznie, niezależnie od zużycia wody, czyli o 54 grosze za wodę i 76 groszy za ścieki. Abonament to koszty rozliczania klienta, które nam wzrosły i dlatego muszą pójść w górę – dodał Wojciech Jastrzębski.

Hubert Papaj tłumaczy natomiast, że taryfa nowych cen wody i ścieków była przedłożona prezydentowi 20 grudnia, a radni mieli możliwość ją zaopiniować podczas prac komisji finansów i budżetu oraz gospodarki komunalnej, gdzie uzyskała pozytywną ocenę.

- Zgodnie z deklaracjami prezydenta i prezesa spółki, cena wody i ścieków dla gospodarstw domowych została utrzymana na tym samym poziomie, co w roku poprzednim. Dlatego uznaliśmy, że rada nie mając kompetencji do zmiany stawek taryfowych, po rozstrzygnięciach w dwóch komisjach, nie powinna zajmować się już tym tematem. Jeśli pojawi się kwestia funkcjonowania spółki, to będzie to temat na następną sesję, ale ta taryfa, w takim kształcie mogła być tylko zaakceptowana – tłumaczył swoją decyzję wiceprezydent Hubert Papaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pożegnanie księdza Kubka

To grozi tragedią  

Młodzież artystycznie na rzecz czystego powietrza

Komentarze (173) Dodaj komentarz

~jelgórzanka 24-01-2013 17:22
TYLKO U NAS W JELENIEJ GÓRZE JEST NAJDROŻSZA STAWKA ZA WODĘ I ŚCIEKI
~alexpand52 24-01-2013 17:30
Pan Zawiła kłamie nie po raz pierwszy i nie ostatni. Po udanym nocnym szturmie na śmietniki gdzie wygrał, po udanej handlowej agresji na trzy szkoły , po ataku na mieszkania o wyższym standardzie i zwycięskich 790 eksmisjach - pokonaniu wielu niepełnosprawnych, po zwycięskiej ofensywie na każdą cudzą złotówkę z MOPS-u i odprawieniu czarnej magii w moich metrykach urodzenia w wydziale dowodów osobistych gdzie przegrał , a teraz w wyniku podstępnego manerwu okrążającego ścieki i zbiorniki wody znowu zwycieżył. Przez niego głód i mizeria w kotlinie oraz zubożałe ludy Karkonoszy.
~alexpand52 24-01-2013 17:33
SPRAWCA NIESZCZĘŚĆ WYŻEJ OPISANYCH JEST NA PIERWSZYM PLANIE FOTOGRAFII ZAMIESZCZONEJ PRZEZ PANIA ANGELĘ. Grodziński zrujnował Wałbrzych a teraz przypałętał się do Jeleniej Góry którą zamierza też zrujnować.
~alexpand52 24-01-2013 17:35
...I tak na prawdę to Pan Zawiła jest posłuszny mec. Januszowi Grodzińskiemu. Wykonuje Jego sugestie....
kazimierzp 24-01-2013 17:35
Fajnie w dzisiejszym systemie zamorządowym być zastępcą! Ma się pod sobą dział gospodarki miejskiej, prowadzi się wszystkie narady, ustala się wszelkie działania, potem przedstawia się radnym, mieszkańcom i gdy okazuje się, że to co się ustaliło mieszkańcom się nie podoba to propagandowo przedstawia się się, że to ten główny Prezydent jest winny, a nie substytut prawny zwany zastępcą! Za moich czasów!;-)
~do jelgórzan 24-01-2013 17:41
http://www.cena-wody.pl/index.php?p=1&lu=150000&Kol=4&Klo=1&po=0&da=gd&iw=a Jelenia Góra na 87 miejscu na 481 zestawionych http://www.cena-wody.pl/index.php?p=1&po=2&da=gd&Klo=1&Kol=4&lu=150000&i... Jelenia Góra na 14 miejscu na 38 zestawionych
~ed 24-01-2013 17:41
zarząd tego miasta to jak Goebbels-owska propaganda,kłamstwa,kłamstwa i jawnie i prosto w oczy mieszkańcom
~uuuu 24-01-2013 17:48
koński zwis a nie człowiek
~pisowskie 24-01-2013 17:51
Pisowskie media:)
~Hans 24-01-2013 17:53
Votum o nie ufności dla Zawiły i Papaja
~w13 24-01-2013 17:54
Marcin zrób coś wreszcie z swoimi niby pomocnikami..którzy raczej kopią takim zachowaniem dołki pod tobą..i to chyba z rozmysłem
~Wild men 24-01-2013 18:00
Nawet niech komplex się nie pojawia na festiwalu światła, bo go ludzie zjedzą. Nie chce mi się komentować tego badziewia.
~gość II 24-01-2013 18:03
Zawiła musi odejść.
~alexpand52 24-01-2013 18:04
W Ratuszu naliczyłem czterech radców prawnych ( jeden załatwił mnie odmownie jako pełnomocnik w sprawie rentowej) i czterech adwokatów( jeden chciał mnie wsadzic do pudła). Pan Zawiła za bardzo polega na zakonie świętych togowców. Zamienia Urząd Miasta w święty zakon hinduskiego Ratusza pobożnego gdzie odprawiają różne niekorzystne przeobrażenia.
~alexpand52 24-01-2013 18:11
Trzeba złożyć do Rady wniosek z podpisami mieszkańców i wystapią o votum nieufności wobec Przewodniczącego Rady Miasta. I ... do zrujnowanego Wałbrzycha. W końcu tam się urodził.
~alexpand52 24-01-2013 18:15
STARA KOMUNISTYCZNA DOKTRYNA PROMINENTÓW GŁOSIŁA: KRADNIJ OFICJALNIE A NIC CI NIE ZROBIĄ.
~ 24-01-2013 18:16
Nie tak dawno pisała, że Papaj wygryzie Zawiłę. Ale do rzeczy: tam gdzie to możliwe wspólnoty powinny zamontować wodomierze ze zdalnym odczytem, oszczędność na abonamencie 120 zł, lokal. Firmy rozliczające centralne rozliczą wodę za 10% abonamentu płaconemu wodnikowi. Zaliczki za wodę powinny być wpłacane przez odbiorców bezpośrednio na konto wspólnoty a jak gmina nie wyrazi zgody na takie rozwiązanie to w przypadku braku zaliczek natychmiast po nakaz zapłaty i tak co dwa miesiące. Na opłatach abonamentowych wodnik zaczął tracić z chwilą przyjęcia takiego systemu rozliczeń przez JSM i niektóre wspólnoty.
~...piotr 24-01-2013 18:22
Panie Mróz koniec gadania tylko referendum styczeń już prawie minął a Wy na co czekanie jesteście taką samą opozycją w mieście jak wasi kolesie w sejmie nic nie robicie wygląda na to że też boicie się o swoje koryto bo gdyby zależało wam na ludziach już dawno poczynilibyście jakieś kroki by zakończyć tą farsę
~Hmm 24-01-2013 18:26
No ładny wybieg zastosowali....Ciekawe czy prezydent TAK JAK OBIECAŁ nie będzie prywatyzował przedszkoli???????
~ 24-01-2013 18:35
Dostalem dzis w pracy podwyzke tzw. inflacyjne- a tym czasem za mieszkanie 20zł wiecej za wode okolo 30zł wiecej. Za prad 20zł wiecej i wychodzi na to ze mimo podwyzki jeszcze bede musial dołozyc do interesu a w budzecie domowym coraz wieksza dziura. Jak tu zyc?! LUDZIE NA ULICE!!!
~proste 24-01-2013 18:37
JEST NA TO PROSTA RADA: WYPROWADZIĆ SIĘ Z JELENIEJ GÓRY, A NAJLEPIEJ Z POLSKI :)
~do 18:35 24-01-2013 18:38
chwalisz się czy żalisz?Zakładaj moherowy beret i szoruj na ulicę kto ci ... broni.
~ 24-01-2013 18:38
Niezły Konon z tego Complexa!
~alexpand52 24-01-2013 18:46
Ciekawe co jeszcze wymyślą po wodzie i ściekach. Trzeba od razu obliczyc ile kosztuje metr sześcienny tlenu.
~... 24-01-2013 18:51
...dobre jaja w tej Jeleniej...widze ze ten wasc prezio niezle was na ... goni...ale Was w bambuko zrobil...a Wy na niego glosowaliscie ...heheheh
~ 24-01-2013 18:55
Zawiła ukończył KUL i jest funkcjonariuszem PO(Platforma Obłudy)więc kłamać i oszukiwać umie jak mało kto ...Kiedy referendum nad odwołaniem tego szkodnika?????
~alexpand52 24-01-2013 19:14
Aby zrozumiec do czego zmierzają należy najpierw wyliczyć zainteresowania zakonu świętych togowców. A są to : handel cudzymi nieruchomościami, kredyty hipoteczne(wyłudzanie), konta bankowe, fałszowanie dokumentów, fałszowanie dowodów, nielegalne prowokacje np. rękami niebieskich knechtów, ostatecznie spowodowanie śmierci. Przyszli nas ograbic i zniszczyć miasto. W 2014( kiedy miałem wynieniac dowód osobisty) skończy się kadencja i prawie wszyscy sie rozpłynął. Niektórym z Ratusza wcale nie zależy na ponownym wyborze. Jesli tak ,mówią to kłamią.
~Ryś z Klanu 24-01-2013 19:22
Dlatego glosowałem na Prystroma.
~gość1 24-01-2013 19:24
Na jakiej podstawie ta podwyżka? referendum nad odwołaniem Prezydenta!!!! My już nie dajemy rady z tymi podwyżkami, ileż można...:(
~kur.... 24-01-2013 19:25
To ostania kadencja posłów PO. Papaj i Zawiła będą bezrobotni!!!! Ludzie nie głosujcie na nich!!!!!!!
~ 24-01-2013 19:29
Zgadzam się w pełni z panem kazimierzemp.
~HaHa 24-01-2013 19:33
Jak dla mnie było do przewidzenia, że Zawiła skłamał wmawiając, że nie będzie żadnej podwyżki wody w tym roku, a Papajowi nie wyszło tłumaczenie. Panie Zawiła i Papaj mam nadzieję, że niedługo przestaniecie być odpowiednio Prezydentem i Wiceprezydentem Jeleniej Góry, i odpowiecie za swoje kłamstwa.
~Snajper. 24-01-2013 19:39
TRZEBA ZŁODZIEI WYWIEŚĆ NA TACZKACH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Hahaha 24-01-2013 19:43
No i dobrze jest, podwyżek nie było od lat i kolejny rok bez nich jakoś firmy dadzą radę , Zawiła niech się zajmie rządzeniem a nie ustalaniem stawek za wode od tego są radni
~gość II 24-01-2013 19:51
Zawiła musi odejść.
~ 24-01-2013 19:51
MACIE RACJĘ ODWOŁAĆ NALEŻY WSZYSTKICH RADNYCH A NIE TYLKO PREZYDENTA I ZASTĘPCE NIE KTÓRZY PANOWIE SIEDZĄ JUŻ KTÓRĄŚ KADENCJE A MOŻE I PARĘ DOBRYCH LAT CZYŻ SĄ ONI JUŻ PRZYPISANI DO TYCH STOŁKÓW CZAS NA ZMIANY I TO JAK NAJSZYBCIEJ!!!!!!!!!!!!!!!
~Marcin1984 24-01-2013 19:52
to są normalne jaja, co się w JG wyprawia za rządów tego Dyrektora "Bibliotekarza" Complexa. Przecież on sobie robi jaja z mieszkańców, z całej polityki w tym chylącym się ku upadkowi mieście. Ja nie mogę sobie przypomnieć jakiejś pozytywnej rzeczy, która stałaby się dziełem naszego "kochanego" prezydenta. Ale co tam - są jeszcze 2 latka rządów (bo coś mi się nie chce wierzyć, że uda się przepędzić to towarzystwo wzajemnej adoracji), a potem ciepła posadka Dyrektora KK. Po kilku latach może wystartuje na Eurodeputowanego i po raz kolejny weźmie sobie bezpłatny urlop w KK - wolna amerykanka w tej Jeleniej "Czeronej" dziurze.
~szczesliwy 24-01-2013 19:59
Dziekuje losowi ze juz nie mieszkam w JG :)
~jest okazja 24-01-2013 20:01
W piątek na placu ratuszowym zaczyna się festiwal świateł i jak każdego roku wpełza na scenę nasz ulubiony prezydent i reszta, proponuję wam abyście dołączyli do nas i przed kamerami i tak zwanymi elitami wygwizdali. Dla takich chwil warto żyć oj będzie się działo;)
~ 24-01-2013 20:09
Jestem za 20:01 trzeba wyjść na ulice bo zniszczą nas, a gdzie nowe miejsca pracy z czego płacić
~mts 24-01-2013 20:13
Cała ta Platforma Obywatelska to wszystko kłamcy, aferałowie, i łapownicy
~Rozczarowany 24-01-2013 20:14
Bardzo dobrze tym wszystkim ktorzy oddali swoje glosy na POi Zawile.Tym wszystkim powinni podniesc stawki o 100%aby im ta woda wyplukala tego szaleju .Brawo dla Zawily i Papaja, walcie tych jeleniogorzan az im D...y spuchna.A to ze sa klamcami to swiadczy o tym jaki stosunek ma PO wobec spoleczenstwa.A prym wiedzie wladza miasta wraz z radnymi PO.Teraz wiecie co zrobic w nastepnych wyborach.
~ed 24-01-2013 20:17
kiedy referendum, jest w tym mieście jakaś opozycja, która potrafi działać a nie tylko gadać? chyba napiszę do Kaczyńskiego żeby się przyjrzał jak te Mrozy, Kubickie, Szymańskie są skuteczni, może ich trochę szturchnie i się wezmą za działanie. Pierwsza sprawa to pogonić PO z ratusza a najlepiej Z kotliny
~Tromk 24-01-2013 20:17
festiwal świateł to będzie nasz dzień!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~:) 24-01-2013 20:21
REFERENDUM!!!!!! JEDYNE ROZWIĄZANIE
~klient KSWiK 24-01-2013 20:40
Najwyższe opłaty za wodę i ścieki w Polsce mają poczciwi i cierpliwi mieszkańcy Podgórzyna
~ 24-01-2013 20:40
Kraj w niewoli,Kraj sprzedany ,powstań POLSKO skrusz kajdany.
~ 24-01-2013 20:41
17.00 - 17.10 Uroczyste Otwarcie ,,Transgranicznego Festiwalu Przestrzeni Publicznej Jelenia Góra- 2013” miejsce: Jelenia Góra – Plac Ratuszowy 17.00-17.10 GWIZDY PETARDY TACZKI BĘDZIE SIĘ DZIAŁO
~KRECIK 24-01-2013 20:46
popieram wpis z godz. 20.41
~Bambo 24-01-2013 20:56
Do wpis 20:41 i "Krecika" Ja bym tam przyniósł wiadra z wodą i oblał włodarzy miastem i innych z ferajny. Trzeba zaszaleć przed podwyżkami. Wtedy się będzie działo..... Pozdrawiam
~logest 24-01-2013 20:57
ludzie, kto tego el presidente wybrał? proszę powiedzcie bo nigdy go na oczy nie widziałem ani niesłyszałem ? wydawało mi się zawsze ze by byc presidente to trzeba mieć dość pokazne zasługi, rozległe kontakty, expresowe załatwianie spraw, prezencje przede wszystkim... a się okazuje że są wybory i nie wiadomo skąd jakiś pan założył nowy sweter dla niepoznaki lecz zapomina że należało by wyprać...apel do nauczycieli: od najmłodszych lat proszę dzieci uczyć jak i na kogo należy głosować!... dziękuje za uwage...
~zawilec 24-01-2013 21:16
Zawilec jest zbyt uwikłany w układy, żeby forsować swoje decyzje. On daje tylko twarz. O niczym nie ma pojęcia, żaden z niego manager, czy administrator. To absolwent KUL-u. Żal mi trochę Marcina, ale przegina pałę i ... mu się należą. Krzywdy mu nie zrobimy, bo po ewentualnym odwołaniu wroci do KK którą uwił sobie na starość. Gabrysia jest też zabezpieczona. Przy zmianie układu - Kwasiak będzie robił za Egidę. Co się z Tobą Marcin porobiło?
~ed 24-01-2013 21:25
czy ta rodzinka Compleksa to jakaś rodzina Kim Ir Sena,czy jak -dożywotnie posady w bibliotece i muzeum ,...za te wszystkie kłamstwa i matactwa z mieszkańcami Jeleniej Góry docelowo wywalić ich na bruk
~... 24-01-2013 21:30
...najlepsze jest zdjecia nr 7 na ktorym byly "kanar"udaje ze umie czytac heheh
rymcycymcy 24-01-2013 21:35
Droższa woda oznacza, że ...nieczyste dziewczyny będą pachnieć jeszcze mocniej niż obecnie !! :)
~Czytelnik 24-01-2013 21:45
http://www.cena-wody.pl/ Czytajcie :)
~Monika27 24-01-2013 22:01
Zróbmy strajk!!!!!!!!!!!To co sie dziej w JG to jakas paranoja
~ted 24-01-2013 22:26
PINOKIO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~uzi 24-01-2013 22:28
Gratuluję Complexowi... kolejne gwoździe do trumny, na wyborach Cię rozliczymy!!!
~kiedy w JG 24-01-2013 22:29
Przy wjeździe do Zakopanego pojawiły się w czwartek billboardy z napisem: "Zakaz wstępu dla polityków Platformy Obywatelskiej, prewersyjnie zwaną Obywatelską, wyprzedającej Polskie Koleje Linowe". Posłanka PiS Anna Paluch chce w ten sposób zwrócić uwagę na prywatyzację PKL. Paluch zapowiada, że billboardów z protestem będzie więcej.
~do 20;41 24-01-2013 22:33
chyba sie za wiele filmów sensacyjnych naoglądałeś...
~endriu 24-01-2013 22:41
Panie Zawila daj Pan ludzia zyc bo zygac juz sie chce od tego co w tym ratuszu wyrabiacie,wydaje mi sie ze moje rachunki przekieruje na Pana adres bo ja nie mam z czego placic,albo bede do PANA Z WIADREM PRZYCHODZIL PO WODE.
~endriu 24-01-2013 22:44
Panie Zawila daj Pan ludzia zyc bo zygac juz sie chce od tego co w tym ratuszu wyrabiacie,wydaje mi sie ze moje rachunki przekieruje na Pana adres bo ja nie mam z czego placic,albo bede do PANA Z WIADREM PRZYCHODZIL PO WODE.
~JAZDAAA 24-01-2013 22:44
JAZDAAAAAA ZAŁÓŻCIE STRONĘ ANTY ORTOGRAFIA HAHAHA 5 NIEROBÓW I 2 NIEUKÓW PROWADZI DYSKUSJĘ MERYTORYCZNĄ NA POZIOMIE PRZEDSZKOLA JAKBY MIELI ZIELONE POJĘCIE O POLITYCE HA HA HA
rymcycymcy 24-01-2013 22:48
22:44 | ~endriu | ...zrezygnuj z internetu ! :) a za oszczędności kup szczotkę, pastę, kubek, ciepłą wodę ~...! ;))
~wspolnota jg 24-01-2013 22:48
Wywalczylismy zwrot pieniedzy z abonamentu za to ze mamy wodomierze radiowe i nikt z Wodnika nie musi robic odczytów wiec teraz odbijają sobie to podwyżka abonamentu !!!!!!!! PARANOJA...... Wyborcy - niedługo wybory - pozbyć sie ...
~jool 24-01-2013 22:54
"A w Ratuszu siedzi leń, nic nie robi cały dzień. Tylko czasem duma skrycie, jak uprzykrzyć ludziom życie. Tu podwyżka, tam podwyżki, zaś kolesiom da się zniżki. Co tam, niech się naród żali, nikt mnie przecież nie wywali. Po wyborach wyjdę z niczym, wrócę sobie do Książnicy, by w spokoju i skupieniu marzyć znowu o rządzeniu..."
~www 24-01-2013 22:55
A może by tak ratusz pomyślał nad nowymi miejscami pracy i co zrobić żeby pojawili sie w mieście przedsiębiorcy a nie na każdym kroku łupać po kieszeni wszystkich mieszkańców i nabijać tylko własną kieszeń - paranoja na taczki i do bobru z nimi
~wbc 24-01-2013 22:58
z czego płacić te coraz to wyższe rachunki ratusz tylko bierze ale żeby dać miejsca pracy czy pomyśleć na ten temat to nie ma komu do brania to wszyscy kto przy korycie
~quomplexx 24-01-2013 23:06
ta cała jelonka już wystarczająco jest antyzawiła ze nie potrzeba referendum ...redakcjo przestańcie pisać o polityce zajmieta się reklamami...
~znawca 24-01-2013 23:23
POlska - by żyło się lepiej :-)
~Gość 24-01-2013 23:34
No Zawiła i Papaj to wasza ostatnia kadencja w naszym mieście na pewno nie zagłosują ludzie uczciwi i mądrzy na tych co to sobie podwyżki na początku kadencji dają a ludzi którzy na nich podatki płacą ... podwyżkami za śmieci i wode ja tylko się pytam czemu za rządów platformy ci u władzy biorą takie wynagrodzenie i za co i gdzie jest ta Julia Pitera ten ... że nie pilnuje tej korupcji w urzędach ,Tusk lekka chrypka a już do szpitala ,a my zwykli podatnicy co na tych nierobów robimy to do przychodni w kolejki i czekac ,co za gnojstwo zapanowało w tym kraju za rządów tych nieudaczników z PO ,aż normalnie szok ,to ja już wołę PIS bo może dobierze się tym nieudacznikom do tyłków -PIS wracaj i zrób porządek z tymi z PO .
~Pinokio 25-01-2013 0:05
Pinokio to drewniana postać z bajki, której rośnie nos jak kłamie, jednak w odróżnieniu od innych pajaców choć porusza się samodzielnie a nie jest bezdecyzyjną marionetką, z którą inni robią co chcą.
~ 25-01-2013 0:06
Spółka Wodnik której właścicielem jest Miasto winna świadczyć wobec miasta czyli wobec mieszkańców. Więcej spółka winna być nie nastawiona na zysk czyli zdzieranie kasy z mieszkańców a na zaspokojenie ich potrzeb. To co dzieje się w tej firmie jest wielką kpiną z właścicieli tej spółki jakimi pośrednio są mieszkańcy i firmy w Jeleniej Górze. Jestem ekonomistą, zróbcie ze mnie szefa tej firmy a obiecuję wam ,że takiej kpiny nie będzie. To tyle Stach. Mieszkańcy WY powinniście być podmiotem a nie przedmiotem władzy.
~jacha 25-01-2013 0:14
jeleniogrzanie spojrzcie na te wszystkie ... tam trzeba mlodych ludzi a nie starych cwaniaczkow co sie slizgaja od wyborow do wyborow
~ 25-01-2013 0:23
A gdzie rada nadzorcza Wodnika, dzieli się kasą z Prezesem akceptując wszystkie jego podwyżki a ludźmi gardzi, rączka rączkę myje. Kolesiostwo jakby musli wyżywić rodzinę na 1200 zł to wiedzieliby że 20 zł podwyżki to dużo.
~emera 25-01-2013 5:31
To jest czyste draństwo !!!
~Wiem 25-01-2013 5:34
Wsztscy krztczycie o referendum, a ilu bedzie glosowalo. Ma byc 30 % glosujacych, jaka jest pewnosc ze spoleczenstwo wreszcie dojrzalo to tego aby w krytycznych momentach wziasc sprawy w swoje rece.Wszyscy krzyczymy , ale tylko na kompie. Wyjdzmy wreszcie pod Ratusz i tam dajmy upust swemu niezadowoleniu.Tylko kto poprowadzi, gdzie ten szumny pan Szymanski i ci referendarze !!!Krzyczec to potrafimy tylko zadzialac nie ma komu. I przyjda nowe wybory i pojdzie znow 25 % glosowac i znow bedziemy krzyczec.!!!Teraz jest ku temu okazja , pozniej to sie rozmyje i bedzie po ptokach. Do dziela !!!!!A w PO zasada jest jedna KLAM, KLAM a ludzie i tak w to uwierza !!!!Chcecie aby bylo tak dalej !!!Jestem ciekawy ilu sie zadeklaruje aby pojsc do referendum !!!!!
~do 05:34 25-01-2013 6:33
co Ty bredzisz człowieku 20 osób tu krzyczy to jakie 30 ... o ... ty mówisz o 30% a ja o 30 osobach ahhahahha
~GośćJG 25-01-2013 6:50
Ja mam pytanie podstawowe, chodzi o informację, której zabrakło w artykule. Jaka obecnie jest stawka abonamentowa i o ile w złotówkach podrożeje. Ale droga Jelonko zawsze lepiej wygląda jak rzuca się procentami zamiast kwotami. Tak się nakręca niepokój i sieje ferment. Ale w sumie czego tu by się spodziewać...
~wróżka 25-01-2013 6:50
Podwyżka abonamentu za wodę Większością głosów zawsze wygra PO, PARYJNIACKA RADA MIASTA. ROBI WSZYSTKO BY OPUŚCILI MŁODZI JELENIA GÓRĘ. ... Z PO NAD CZYM BĘDZIECIE RADZIĆ JAK NIE BĘDZIECIE MIELI OBYWATELI ? szczuro -liso wilki z PO przy władzy!!! Bezrobotny bez mieszkania za wodę z nieba nie zapłaci na starcie 30 zł bez odkręcania kranu za opłatę abonamentową. Nawet jak będzie za granicą to również za abonament mu policzą ... u żłobu 360 zł w skali roku. JESTEM BARDZO ZADOWOLONY. MUSZĘ WYMELDOWAĆ SIĘ Z TEGO MIASTA, ZLIKWIDOWAĆ ZAMKNĄĆ WODOMIERZ, WYŁĄCZYĆ PRĄD I WYJECHAĆ. Gołe mury mojego mieszkania niech niszczeją. Po powrocie znowu……….zakładać liczniki ? Mam coś lepszego do roboty nie w jeleniej. Rzekomej inteligencji o ... podejściu do życia dziękuję.
~Pioter 25-01-2013 6:53
Może mi ktoś wytumaczy to że na wszystko brakuje pieniążków a Pani Kopacz dała 45 tyśięcy premi swoim pracownikom to są nasze pieniązki
~romi 25-01-2013 7:13
Lepiej oblać ich ściekami oni wolą to co droższe ...
~... 25-01-2013 7:42
No, jestem ciekaw, kto z tego forum dotrzyma słowa i faktycznie wyjdzie na ulicę w trakcie Festiwalu światła, bo niestety- w naszym kraju wielu jest takich, którzy głośno krzyczą, a jak przyjdzie co do czego.... Zresztą! Myślicie, że jak wygwizdamy Zawilca- to On poczuje skruchę ? Ludzie! Naiwni jesteście! Spłynie to po Nim, jak woda po kaczusi ! Przyzna sobie premię - z tytułu stresu i strat moralnych, a podwyżkę podpisze, bo przecież kolegom się nie odmawia. Potem pojedzie z Gabryśką na Kanary wysmażyć ... na słońcu, żeby miał nam co pokazać , jak wróci. KSWik - zatruło rzekę- czy ktoś za to odpowiedział? Zarybił ją na nowo? NIE! Bo układy - czynią cuda! Podwyżka? A co tam!!!! Zwykli mieszkańcy - mogą zdychać z głodu. Kogo to obchodzi? Grunt, że Zawilce dobrze zarabiają!
~tromk 25-01-2013 8:35
Festiwal światła dzisiaj zapraszamy gwizdaczy
~ala 25-01-2013 8:49
referendum i won tego zawiłę i papaja od koryta!
~oko 25-01-2013 9:15
DALEJ GLOSOJCIE NA PO A CI CO NIE WYBIERAJA WCALE ... W KUBEL I PLACIC ZA STOLKI w wodniku a na marginesie cena wody powinna byc rynkowa ale uczciwa...
~ttt 25-01-2013 9:20
No to co z tym zbieraniem podpisów? Chce się podpisać od jakiegoś czasu i nie mogę:) Ale zobaczcie jaka perfidia PO z SLD się układają w tej radzie dla dobra ns wszystkich dbają o swoje posady Kusiak w muzeum i swoje wakaty radnych,żeby jeszcze posiedzieć na dupie przez okres do wyborów i gadać o tym i o owym i walić gdzie popadnie na ślepo niemal podwyżki. To nie jest rządzenie, to jest zwykły skok na kasę, drenaż miasta do skrajnych możliwości w myśl zasady po nas już tylko pożoga... To nie jest władza pro społeczna a antyludzka wywodząca się od zbója Madeja!
~ 25-01-2013 9:20
Polacy, nadal, bezmyslnie wybieraja do rzadzenia soba rozne lamagi moralne, karierowiczow i manipulantow, jakby nie zdawali sobie sprawy z tego, ze ta cala zgraja decyduje o ich zyciu
~uwodniony 25-01-2013 9:34
Co radni konkretnie, od początku kadencji załatwili dla ulżenia doli mieszkańców??? Nic. Są natomiast ciagłe podwyżki, nakazy i zakazy, likwidacje, niwelacje, przeniesienia z Jeleniej Góry, zamykanie, itp.
~Kamil. 25-01-2013 9:42
Pan Zawiła....Jak jeszcze nas sponiewiera jest najgorszym prezydentem naszego miasta...On tylko obiecuje a nic kopletnie nic nie robi... Jest nieszczery. Ja bym był za referendum i go wywalił....Dlaczego nie mozemy miec takiego prezydenta jak Wrocław..
~M. Kaflik 25-01-2013 9:43
Czekamy na decyzję tzw opozycji. Czy poprze referendum czy ograniczy się do konferencji i blogów. Internauci swoje zdanie mówią jasno i wyraźnie - chcą referendum - chcą odwołania mgr Marcina Zawiły z funkcji prezydenta miasta. Chcą odsunięcia od władzy skompromitowanego zepołu ludzi od kilkudziesięciu lat przewijąjących się przez wszelki publiczne stanowiska w mieście. Pozdrawiam, Marcin Kaflik - zwolennik i współorganizator referendum.
~mpoli 25-01-2013 9:44
skandal protestuję najdroższa woda w kraju droższa od innych miast Wrocław ma tańszą wodę a u nas najdrożej i jeszcze chcą skandal skandal
~chеllo 25-01-2013 9:45
... powiedz po ile woda w niemczech?
~Error 25-01-2013 9:49
Brak słów. Prezydent i radni powinni dbać o warunki życia mieszkańców...Gdzie my zyjemy? Jelenia Góra jest w czołówce na krajowych listach w wysokości opłat za wodę i ścieki, smieci, bilety MPK. Nietrafione i przeciągające się ponad wszelką miarę inwestycje. Biznes szerokim łukiem omija źle zarządzane miasto. I co się dziwić, że Jelenia Góra się wyludnia. Jak tak dalej pójdzie będziemy mieli sołtysa nie prezydenta...
~Vikusia 25-01-2013 10:02
u nas w Niemczech woda jest za darmo, bo Niemcy to jest porzadny Naröd i ludzie tu sa porzadni, nie to co w polsce, bo polska to jest smötny kraj i wiecej tu nie przyjade!!!!!
~ 25-01-2013 10:13
Helga, pierwszy raz ci się post udał.... ( dlatego przypuszczam że to jednak nie ty)
~Ja 25-01-2013 10:29
Przy okazji tematu podwyżek, już raz Wam wspomniałem przy zwyżce za bilety MZK. I już wówczas Wodnik informował mieszkańców JG na swoich blankietach o podwyżce za wodę. A RADNI i PREZYDENT – nie będzie podwyżek. HIPOKTYCI!!! Zrobili z mieszkańców… A powiedzieli Wam, że do opłat za śmieci firmy wywożące śmieci dorzucą dodatkowo opłatę za wywóz śmieci? To nie koniec już teraz UM wysyła informację listowną do mieszkańców o indywidualnych kontach do opłat za własność. Jak sądzicie po co? Nie będzie żadnej uchwały rady miasta.
~GośćJG 25-01-2013 10:32
Panie Marcinie K. a gdzie to internauci mówią, że chcą referendum ? Mówi Pan o garstce osób, którzy tu przesiadują albo na FB ? Bo ja też jestem "Internautą" i jakoś nie podzielam Pana zdania :) Konkrety proszę ! Konkretnew propozycje, terminy, konkretne działania a nie ciągłe lanie wody z Pana strony !
~M. Kaflik 25-01-2013 10:40
Na lanie wody mnie nie stać - dzięki władzom JG woda jest za droga. Natomiast stać mnie na firmowanie organizacji referendum własnym nazwiskiem - mimo że w mieście tak zdominowanym przez dawny aparat wcale nie jest to łatwe. Pozdrawiam Pana serdecznie - cieszę się równocześnie że (o ile nie jest Pan częścią obecnej ekipy rządzącej miastem) jest Pan zadowolony z życia w JG. To ostatnio rzadkość. Marcin Kaflik z Cieplic.
~Ja 25-01-2013 10:49
DOBRE J prezydent nie kłamał mówiąc, że ceny: a) za zużycie wody i ścieków dla gospodarstw domowych pozostaną na tym samym poziomie, a o podwyżce cen za abonament nie dopowiedział. b) opłat za śmieci wzrosną, a o dodatkowych kosztach wywozu śmieci nie dopowiedział. c) opłat od nieruchomości w niedługi czasie wzrosną. ON NIE KŁAMIE ON TYLKO DOPOWIADA :)
~ 25-01-2013 10:55
Od 25.01.2013 drożej w MZK , od lipca z góry za 3 m-ce po28 zł.od osoby zameldowanej,smieci.Jakis idotyczny abonament jastrzębskiego od woda-scieki [A co jest tam więcej pier...cych w stołki,że wzrosły koszta,czym to uzasadnisz,człowieku,jest 0,32zł. za dzień, będzie za każdy dzień 0.50 zł. Czy korzystasz z w-s czy nie to i tak zapłacisz].Teraz oni dowalą podatki od gruntów.Ot dobrobyt i zielona wyspa w wykonaniu tego PO.A NEPOTYZM to co, jaka idzie tam kasa.Jak było ACTA to się dało zorganizowac protest,a teraz to nie mozna.
~GośćJG 25-01-2013 11:04
nie od dziś wiadomo, że ludzie lubią dyskutować a niektórzy dziennikarze (o ile mogę tak napisać) lubią siać ferment. Niestety widzę, że dalej nikt nie pofatygował się sprawdzić ileż to ta sławetna opłata abonamentowa wynosi... To ja się pofatygowałem i Wam wszystkim ułatwiłem pracę. Jest to na chwilę obecną całe 5,25 zł netto za miesiąc za wodę i 5,55 zł netto za ścieki ! Daje to w ciągu roku na gospodarstwo domowe zawrotną kwotę 15,60 zł netto ! No ja .... Ludzie, nie dajcie się manipulować ! Podwyżek nikt nie lubi ale sposób przestawienia tego jako niemal tragedię narodową to już przesada ! Oczywiście mowa o gospodarstwach domowych - tak jak w artykule. Oczywiście dodam, że nie jestem ani pracownikiem Wodnia ani magistratu itd. Nie popieram PO, PiS ani innej opcji. Jestem sobą :)
Shantahram 25-01-2013 11:20
Do Pani ze wspólnoty.jg Proszę opisać jak Pani Wspólnota wywalczyła zwrot pieniędzy z abonamentu za to że ma wodomierze radiowe. Tzn. wszyscy we wspólnocie maja wodomierze radiowe czy tylko wodomierz główny jest radiowy? Czyli płacicie mniejszy abonament czy jak? Jak to jest formalnie załatwione?
~Do GoscJG 25-01-2013 11:27
To p manipuluje jest obecnie woda 5,47zł./m3 a scieki 5,21 zł./m3 plus do tego vat i zapomniał p,że abonament za kazdy dzień jest obecnie 0,32 zł, ma byc o.50 zł. za dzień [czy użwasz czy nie w-s].Przykład Wrocław już teraz po podwyżce ma woda 3.95 zł./m3 scieki 4,41 zł./m3 abonament 1 zł. za m-c od licznika.Tu wychdzi 9,68 zł.za m-c. Pozdrawiam.
~GOSCJG 25-01-2013 11:36
Oj może i ty matematyk jesteś, ale na finansach rodzinnych to znasz się jak świnia na gwiazdach. przykładowo: przed podwyżką - 13m wody w miesiącu razem opłaty (ścieki i abonament) to 167,21zł po podwyżce abonamentu - 13 m wody w miesiącu razem opłaty (ścieki i abonament) to 174,03zł czyli 81,73 złotego więcej w roku. Ale są rodziny wielodzietne które płacą za wodę kosmiczne rachunki nie raz w miesiącu tylko co dwa. Dal biednych rodzin 30 - 50 zł to duży wydatek. Nie wszystkim mamusia i tatuś sponsoruje. Pozdrawiam geniusza matematycznego. :)
~GośćJG 25-01-2013 11:41
do poprzednika, mowa jest cały czas o 15,60 zł netto z każde gospodarsto domowe - rocznie ! Nie porównywałem Wrocławia do JG, tylko zwróciłem uwagę na kwotę podwyzki która nas obowiązuje, nas mieszkańców. Nie mieszkam we Wrocławiu i nie interesuje mnie co tam się dzieje. Dla mnie liczy się "moje" podwórko. Celowe ukrycie faktycznej kwoty podwyzki przez piszących artykuł jest karygodne i pozwala snuć domysły. Każdy patrzy na procenty i większośc myśli o ... podnieśli mi o 17% cenę wody ! A tu okazuje się, że mowa o 15,60 zł netto w skali całego roku ! Pytanie brzmi, czy potrzebne jest uzewnętrznianie domysłów w takiej skali !
~do GOSCJG 25-01-2013 11:45
tam miało być do GOSCJG (moje wyliczenie) , wyszło mi że sam sobie odpowiedziałem :). Przepraszam to miał być teks do odpowiedzi na post GOSCJG który przedstawił tylko matematyczny wywód.
~aszx 25-01-2013 11:49
i tylko pomyśleć jakie za PRL-u było to przyjazne ludziom i rozwijające się miasto. Znalazło się paru leni ze styropianem i rozkradli Polskę, a ludzi przerobią na niewolników banków i rachunków. Polska to wredna macocha z mordą fiskusa i komornika.
~ 25-01-2013 11:51
facet sam ze soba dyskutuje i w końcu mu się pochrzaniło...
~GośćJG 25-01-2013 11:54
do Pana/Pani piszącego z domeny ae.jgora.pl. Wstyd, ja bym napisał już z jakiegoś playa. Opłata abonamentowa jest opłatą miesięczną i nie zależy od ilości pobranej/zużytej wody :) Szok... co teraz dzieje, się na uczelniach. Ja się nie dziwię, że brak rąk do pracy i pracodawcy narzekają :) Dla ułatwienia podam stawki przed i po (zaznaczam netto) :) Bo z czytaniem są problemy jak widzę :) Woda 4,71 przed i 5,25 po, Ścieki 4,79 przed i 5,55 po. Ponieważ są to stawki miesięczne mamy wzrost za miesiąc. (5,25-4,71)+(5,55-4,79)=0,54+076=1,30zł netto miesięcznie. Potrafisz drogi kolego czy koleżanko pomnożyć to razy 12 miesięcy ? Pozdrawiam - Geniusz Matematyczny
~ 25-01-2013 11:55
11:49> trzeba było slniej bronić ustroju, kumunisto jeden
~szyper 25-01-2013 12:00
wanny 180 zastąpic 100 cm i będzie taniej
~ 25-01-2013 12:07
łazienek, kraników, pryszniców, wanien, pralek, zmywarek się zachciało, to trzeba bulić, a nie na forum lamentować..... głupie ludzie,
~xxx 25-01-2013 12:38
Opłata abonamentowa jest opłatą miesięczną i nie zależy od ilości pobranej/zużytej wody :) dobre. To za co się płaci? Szok... jest taki ,że nie tylko płacisz za samą opłatę abonamentową tylko za całość. :)
~xxx 25-01-2013 12:41
a i skąd ty te stawki wynalazłeś? chyba nie z ostatniego rachunku za wodę?
~GośćJG 25-01-2013 12:47
proszę bardzo... www.wodnik.net.pl/pl/woda-i-scieki poniżej odnośniki do starych taryf :)
~xxx 25-01-2013 12:55
obowiązuje od 2013-03-01 do 2014-02-28 Woda [zł/m3] Gospodarstwa domowe 5,47 zł netto 5,91 zł brutto Ścieki [zł/m3] Gospodarstwa domowe 5,21 zł netto 5,63 zł brutto Opłaty stałe abonamentowe Woda - Gospodarstwa domowe (stawka opłaty abonamentowej – zł/odb./m-c) 5,25 zł netto 5,67 zł brutto Ścieki - Gospodarstwa domowe (stawka opłaty abonamentowej – zł/odb./m-c) 5,55 zł netto 5,99 zł brutto
~GośćJG 25-01-2013 13:06
no i w czym problem? Stawki od 1 marca od gospodarst domowych za wodę i ścieki nie podniosły się. Wzrasta jedynie miesięczna opłata abonamentowa. Przelicz jeszcze raz proszę i jeśli się pomyliłem w wyliczeniach to napisz gdzie, dobrze?
~xxx 25-01-2013 13:30
OK. może się nie dogadaliśmy :) przepraszam... Ja przedstawiam całościowe wyliczenie za wodę, a ty tylko sam abonament uwzględniasz. OK. Ale ~GośćJG dla niektórych rodzin (biednych) mieć parę groszy więcej , a nie mieć, to dużo znaczy. Nawet na rok.
~ 25-01-2013 13:37
No to nasze to podwórko jest najdroższym w tym KRAJU,bo tu rządzi sitwa kolesiów,układów partyjniackich,nepotyzm.Bezrobocie na poziomie 30%,no i jak tu życ.Oni w ratuszu i innych urzędach,MZK,WODNIK,podatki,łupią mieszkańców.
~GośćJG 25-01-2013 13:40
do ~xxx ale sęk w tym, że abonament tylko podnieśli a cena za m3 wody i ścieków pozostała ta sama. Stąd nie rozumiem, skąd ta Twoja kwota przy założeniu takiego samego zużycia...
~xxx 25-01-2013 13:42
już nam w ubiegłym roku zafundowano podwyżkę wody i ścieków, teraz po cichu przyszła kolej na abonament. Dobrze że tylko abonament, bo jakby raz jeszcze Zawiła podniósł opłatę za wodę to...
~Error 25-01-2013 14:01
Podwyżek wody i scieków już nie będzie... Następna podwyżka będzie się nazywała opłata przesyłowa, a kolejna ubepieczenie od niskich stanów wód itd.
~"56+" 25-01-2013 14:13
czemu się nie dziwię - taka sama banda arogantów jak w sejmie , senacie i rzadzie ale pamietajcie wasz czs sie konczy!!!
~jendrek 25-01-2013 15:15
a może już czas podziękowac p. marcinowi i oderwać go od koryta już dość narobil " dobrego" ja mu jeszcze nie zapomnialem fampy i poprzedniego prezydentowania a tu już mnie znów wpedził w nienawiść do niego i jego koleżków oraz jego hojnej ręki tylko nie dla mieszkańców ja proponóje może zbieżmy podpisy o jego odwołanie i wybieżmy naprawde dobrego gospodarza niech to będzie kowalski byle gospodarz byl dobry
~ 25-01-2013 15:16
przepraszam za ó mialo być u
~sa(n)tan(a) 25-01-2013 15:58
Pis głośno krzyczy bo nie jest przy korycie - jak się tylko dostaną to myślicie, że co będą robić, to samo co PO ! Wszyscy są tam siebie warci ...
~wspolnota jg 25-01-2013 16:05
Mamy w kazdym mieszkaniu wodomierz radiowy a wodomierz glowny tez ma przystawke radiowa. Wodnik dostaje nasze odczyty emailem i na ich podstawie wystawia faktury.
CН.W.D.P. 25-01-2013 16:19
MAM WODOMIERZ LASEROWY... INKASENT WCHODZI DO PIWNICY I ZOSTAJE PORAŻONY PROMIENIEM LASERA... OD KIEDY MAM TEN WODOMIERZ, NIE DOSTAŁEM JESZCZE ŻADNEJ FAKTURY.
~łoś 25-01-2013 16:48
No lemingi sami wybraliście PO,to teraz ... w kubeł......Zawiła i spółka nie spadli z księżyca.Jak to mówią Polak głupi przed i po szkodzie....
~inkasent 25-01-2013 17:11
Wyobraźcie sobie państwo, że taki jeden taki w JG ma wodomierz laserowy w piwnicy, ile razy tam wchodzę zostaję porażony promieniami lasera....
CН.W.D.P. 25-01-2013 17:21
POWIADASZ, chello, ŻE W JG TEŻ KTOŚ MA TAKI WODOMIERZ?? CHYBA CI NIE WIERZĘ, BO WCZEŚNIEJ OPOWIADAŁEŚ, ŻE NIE ZNASZ JELENIEJ...
chello 25-01-2013 17:37
nie znałem, ale poznałem, tak trudno to sobie wyobrazić? tak trudno?
~Niggеrѕ™ 25-01-2013 17:51
Głupoty gadasz inkasencie. To ja siedzę w tej piwnicy i strzelam ci po oczach wskaznikiem laserowym.
~inkasent 25-01-2013 17:55
Sami państwo słyszycie! Jak dopadnę kiedys dziada to mu nogi z ... powyrywam
~rуmсусymcy 25-01-2013 17:58
Uważaj gościu, żeby tobie ...Niggers czegoś nie urwał :)
chello 25-01-2013 18:45
chwdp, podawałeś kiedyś gg, ale chyba jakis lewy numer to jest bo tam ani be ani me... zrób coś
~greq 25-01-2013 18:48
Zapraszam wszystkich do działania http://obywateledecyduja.pl/
~Anonimol 25-01-2013 19:15
Właśnie wróciłem z Placu Ratuszowego z festiwalu światła. Równo o 18:00 przed ratuszem był Complex. Tylu ludzi miało go wygwizdać, tyle było zapowiedzi, umawianie się na facebooku itp. Nie było z tłumu ANI JEDNEGO gwizdu, ani jednego okrzyku, nikt się nie odezwał. Gdzie był Kaflik, na którego tak liczyłem? Widać, że nikomu obecny prezydent nie przeszkadza. Żal i złość ogarnia. To samo będzie z referendum i to samo będzie z następnymi wyborami. Nie spodziewam się już niczego dobrego po was, mieszkańcy. Wstyd.
~tt 25-01-2013 19:31
Annonimol ma troszkę rację, ale annonimol ja nie chodzę już oglądać Zawiły, bo nie mogę na tę ... patrzeć, gdzie się nie pójdzie pacha się na piedestał a powinien byc cieciem w WC miejskim:) Bo takie ma kompetencję, i pewnie i ten szalet szybko by padł , bo by tam nie było sprżatane, a ceny duże jak za klasy ***
~Kornelia 25-01-2013 19:47
Niedługo tylko na opłaty będziemy zarabiać....
~M. Kaflik 25-01-2013 20:12
o 18? na treningu. Nie wygwizduję starszych, siwych, słabszych. Współorganizuję referendum - zapraszam do działania na rzecz miasta.
~ala 25-01-2013 20:16
brawo dla Pana Panie Marcinie-proszę powiadomić o terminie referendum,myślę że dużo ludzi przyjdzie oczywiście oprócz PO-wców,ich rodzin i innych złodzieji którym pasuje teraźniejsza\"władza\".
~Wild men 25-01-2013 21:09
Ja byłem, kumple wymiękli. Jak zaczęli wymachiwać kulami ognistymi, to już poszedłem, myśląc, że zawilec stchórzył, choć nie powiedziane, że tego nie zrobił i specjalnie wyszedł później. Ogólnie festiwal do du... to jest festiwal: http://www.youtube.com/watch?v=bAqewEtLPK4
~cieplik to j 25-01-2013 21:12
Opozycja cicho siedzi i sobie pod nosem mruczy ;macie coś ta chcieli,ciemna maso wyborcza Zawiły,cierpcie,może następnym razem zastanowita się bardziej.Dobrze ale kogo wybrać?,przecież oni tak naprawdę sami nie wiedzą co dalej, i jak dalej,a świat ma tyle pokus,a zapędów,przecież w sejmie takie nagrody,a oni tylko resztki z pańskiego stołu,ale i dobre to,oj mała opozycjo,jesteście do przyklaskiwania.
~ 25-01-2013 21:13
Pragnę serdecznie podziękować Hubertowi i Marcinkowi trzymajcie tak dalej....
~Wild men 25-01-2013 21:15
Albo to: http://www.youtube.com/watch?v=qXvmDaY29xg&list=PL2E96475D2036EDC9
~ 25-01-2013 21:33
Wild men - trzeba było zostać, bo mapping na ratuszu był po Zawile, czyli po 18-tej. Jeśli się nie mylę masz szansę go zobaczyć, bo jest jeszcze w programie na jutro. Ogólnie dziś rozpoczęli z opóźnieniem i pomieszali trochę plan. Mapping miał być po otwarciu, a był godzinę później, bo podobno o 17:10 było za widno. Jakby nie mogli przewidzieć o której zajdzie słońce... Tak czy siak mapping na ratuszu polecam, bo był interesujący i nawet podobny do tych z youtube, które podajesz.
~tem 25-01-2013 22:02
juz bardziej nie umiem oszczedzac,prawie cala emerytura idzie na swiadczenia,na lekarstwa nie starcza,na zycie zostaja grosze jak zyc?
~Wild men 25-01-2013 22:38
@21:33. Czyli to dowód, że w tym mieście nawet nie potrafią zrobić imprezy zgodnie z planem, wszystko z poślizgiem, termy, stadion, nawet park w cieplicach, ale markety i galerie wyrastają jak grzyby po deszczu. To co wysłałem, to jeszcze nic, w porównaniu z tym, co widziałem w Nurnberg, a i też na youtube widziałem jeszcze lepsze, ale nie chce mi się szukać. Co do zawilca, to jeszcze nic straconego, na następny raz przygotuję zdalnie sterowany "dręczyciel krzykacz" i zawilec nic nie powie, jedynie co usłyszy, to śmiech widowni, nikt nie będzie musiał gwizdać, ani ja, będę stał i polewał.
~... 26-01-2013 0:29
Panie Kaflik, referendum i zbieranie podpisów miało by na początku stycznia... Już się kończy miesiąc i wielkie ...
~Taaa 26-01-2013 1:10
Najpierw grypa, potem trening, innym razem szkoła. Mam wrażenie, że Pan Kaflik chyba jednak jest za młody i za słaby na organizację referendum. Liczy, że ktoś to zrobi za niego, a on się podpisze. Niestety - żyjemy w czasach, gdzie ludzie są wygodni i trudno ich wyciągnąć z domu. Zły rząd, zły prezydent miasta, to wszyscy wiedzą, ale żeby ktoś się ruszył, to musiałby istnieć naprawdę silny i charyzmatyczny przywódca. Pan Kaflik z całą pewnością takim nie jest. Marnie to widzę. Krzykaczy i nawoływaczy było już bardzo wielu i dalej siedzimy w g..nie, a miastem rządzą te same osoby. Prystrom, dojrzały człowiek, poważny wydawałoby się, przedsiębiorca, głośny, wszędobylski, starszy od Kaflika, a nawet on ludzi za sobą nie pociągnął. To już nie czasy Wałęsy. Nikt nie pójdzie skakać przez płot.
~ 26-01-2013 5:36
Teraz miastem rządzi Hubert Papaj Zawiła już się nie liczy i tak będzie do wyborów.Staczanie się miasta w przepaść.Po co ta nasza demokracja skoro tak jest jak jest.
~ 26-01-2013 9:32
No tak a kto głosował na papaja aby rządził?
~M. Kaflik 26-01-2013 9:38
My byliśmy gotowi - czekamy na opozycję.
~gwiazda 26-01-2013 9:51
Skandal,za co tu żyć w naszym kraju,nic tylko opłaty i opłaty.A moje dzieci wychowują się bez ojca bo niestety żeby żyć musieliśmy podjąć decyzje o wyjeżdzie jednego z nas za granicę.
~play.pl 26-01-2013 13:07
Zenujace Panowie, chyba zdajcie sobie sprawe,ze nie sami glupi w Jeleniej zostali....WSTYD !!! Takie plytkie numery i brak szacunku ludzi !!!!! Chetnie popcham te taczki....... Prawo powinno Was wszelkich dobr pozbawic i zaczynajcie od nowa......
~PL 26-01-2013 18:34
Sprzedali KRAJ zostaną tylko biedronki , gdzie POLSKI przemysł
~ 27-01-2013 10:10
Falandyzacja urzędniczych zachowań staje się wyrazista dzięki interpretacji kazimierzap. Na pokładzie każdego okrętu jest jeden kapitan. Prezydent PO-Zwiła ma PO-zastępców, których sam sobie dobrał. Czyżby nie wiedział czym jego zastępcy się zajmują? Kazimierzup, że sam siebie ośmieszasz, wygłaszając określony pogląd - to normalne. Ale nie ośmieszaj swojego pryncypała. DOLNOŚLĄZAK.
~ 27-01-2013 10:32
Cd, z 10:10. Viceprezydenci miasta H. Papaj i A Dzika - wg kazimierzap - to SUBSTYTUTY PRAWNE. Kazimierzup, czy wyrażona przez pana myśl jest zastrzeżona. Zamierzam ją upublicznić, gdyż kabaretowo jest perfekt. Ewen. tantiemami gotów jestem się z panem podzielić. DOLNOŚLĄZAK.
~ 27-01-2013 10:44
Cd. z 10:32. Kto jest SUBSTYTUTEM PRAWNYM magistrackiego urzędnika kazimierzap? DOLNOŚLĄZAK.
~plm 27-01-2013 14:10
Pan Kaflik z Cieplic organizuje ankiete w ktorej mozecie pokazac czy chcecie referendum za odwolaniem prezydenta ZAWILY. Glosujcie: http://moje-ankiety.pl/respond-37242/sec-njBLIySB.html
~paradise 27-01-2013 20:10
POwtórka z komuny w wydaniu tuskokomuchów jest wzbogacona o PrOpagandę i socjotechniki rodem z dzieł Goebelsa i Stalina i dlatego mimo ich niszczenia Polski i polskiego przemysłu na pewno znjadą się jacyś masochiści i znów zagłosują na tuskokomuchów...
~zaw 29-01-2013 8:43
zawila urodzil sie klamca w szkole klamal i teraz klamie wystarczy spojrzec na niego to widac ze jest klamca
~klecha 30-01-2013 12:04
Kiedy'' szlak -turystyczny'' trafi Jelenią Górę , się zapytowywuję ??
~Jel... 1-02-2013 0:14
to prawda tylko my mamy taką drogą wodę a i abonament podwójny za wodomierz główny i w domu do du.... z takimi rządami Wielkopolska lepiej rządzi uczcie się od nich
~pipka 1-02-2013 19:22
ODWOŁAĆ ... PREZYDENTA ORAZ HOŁOTĘ RADE MIEJSKĄ W CAŁOŚCI Z URZĘDASAMI WYCZYŚCIĆ CAŁY RATUSZ Z STARYCH MOLOCHÓW I MŁODEGO NASIENIA RODZINNEGO ZASIEDZIAŁEGO JUŻ NA STOŁKACH LUDZIE JELENIEJ GÓRY NARODZIE OBUDŹ SIĘ DO ODWOŁANIA WYSTARCZY TYLKO TWÓJ GŁOS I PODPIS WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAM NA WIEC W NIEDZIELE 3/02/213 O 12.00 TEJ NA RATUSZU ZACZYNAM ZBIERAĆ PODPISY I W KOŃCU WYCZYŚCIMY TEN MOTŁOCH ZASIEDZIAŁY I TAK DO SKUTKU CO TYDZIEŃ NA RATUSZU AZ DO SKUTKU PO MATULKU ALE NIE PO CICHUTKU HASŁO CZYŚCICIEL!!!!!! ZAPRASZAM CHĘTNYCH
~pipka 1-02-2013 19:25
A ZAPOMNIAŁEM TEGO ŁYSEGO ZE ZDJECIA PROPONUJE NA SYNDYKA RADY MIEJSKIEJ
~joja 2-02-2013 4:31
I po co iść na głosowanie skoro radni są bezradni???
~ccc 2-02-2013 14:19
nie będzie podwyżki KŁAMSTWO pytanie przedsiębiorca czy to nie czasami w80% nie mieszkaniec tego miasta .Moja rada odwołac prezydenta i tą jego całą plejadę nieudaczników (podpowiadaczy) potocznie zwanych doradcami bo guzik robią a kasę biorą na zbity ... wywalic
~Gryzelda 12-02-2013 19:00
to jest po prostu horror...ceny astronomiczne zarówno żywności jak i nośników niebawem chyba ludzie wyjdą na ulice................
~nn 21-02-2013 10:30
Proponuję wyborcą dokładnie zapamiętać nazwiska radnych, którzy przegłosują podwyżkę. przed następnymi wyborami trzeba ich skreślić. Dbają tylko o swoje tyłki i interesy. Żenada, jak oni się nie wstydzą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Palą kable – spalą las!  

Wyborcze obiecanki cacanki

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

Od niedzieli już z nowymi przystankami

Betlejemskie światełko pokoju dla jeleniogórzan

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
991
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%