MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

PiS podsumował rok rządów

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 22 listopada 2016, 10:39
Aktualizacja: Środa, 23 listopada 2016, 7:51
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Posłanka Marzena Machałek oraz senator Krzysztof Mróz spotkali się wczoraj (21.11) z dziennikarzami, aby podsumować rok rządów Prawa i Sprawiedliwości – podkreślić to, co udało się zrobić oraz wyjaśnić, dlaczego nie wszystko zostało zrealizowane.

Program „Rodzina 500 plus”, podniesienie najniższych rent i emerytur, płaca minimalna 2 tys. zł, minimalna stawka godzinowa (12 zł, a od stycznia 2017 - 13 zł), darmowe leki dla seniorów po 75. roku życia, 6-latki bez obowiązku szkolnego czy zakaz odbierania dzieci ze względu na biedę – to tylko część z projektów skierowanych do rodzin, które parlamentarzyści partii rządzącej uważają za ogromny sukces. Wśród kwestii bezpieczeństwa wymieniają m.in. Wojska Obrony Terytorialnej, walkę z nadużyciami komorników, zwalczanie wyłudzeń VAT-u czy zapewnienie bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzieży i szczytu NATO. Mowa była też o zmniejszeniu zarobków prezesów spółek, ochronie polskiej ziemi przed wykupem czy plany wicepremiera Morawieckiego, który jeszcze w tym roku może odwiedzić Jelenią Górę. W kolejce czekają już m.in.: program „Mieszkanie plus”, program wsparcia kobiet w ciąży i ich rodzin „Za Życiem”, inwestycje w młodzież, czyli sportowy program Klub, czy „Dobra Szkoła” – reforma systemu edukacji.

Wśród obietnic była też kwota wolna od podatku, na którą Polacy nadal czekają... - Kwota wolna od podatku będzie w całym pakiecie zmiany filozofii daniny publicznej. Będzie to zaskakująco dobra informacja dla przedsiębiorców i pozostałych Polaków – stwierdziła Marzena Machałek. Z kolei Krzysztof Mróz wyjaśnił, że w Senacie trwają prace nad projektem dotyczącym kwoty wolnej od podatku. - Myślę, że w przyszłym tygodniu ta kwestia na przyszły rok się rozstrzygnie. W Ministerstwie Finansów trwają bardzo intensywne prace, które określą, w jakim zakresie wdrożymy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który określa obecnie obowiązującą kwotę jako rażąco niską – mówił senator PiS-u wyjaśniając, że nie będzie to od razu kwota 8 tysięcy złotych i prawdopodobnie nie wszystkich będzie dotyczyła.

Parlamentarzyści omówili też kwestie dotyczące naszego regionu, szczególnie decyzję o dokończeniu drogi S3 do granicy z Czechami czy budowę fabryki Mercedesa. - W dawnym województwie jeleniogórskim będzie zainwestowane kilka miliardów. Odczuje to też Jelenia Góra, ponieważ gdyby S3 zakończyło się na Bolkowie, to byśmy mieli ogromny ruch samochodów ciężarowych przez Jelenią Górę. Chcielibyśmy oczywiście, żeby następnym krokiem był łącznik z Jelenią Górą, ale ogromne pieniądze idą na zakończenie inwestycji, która ma charakter międzynarodowy i strategiczny – mówiła Marzena Machałek, która 5 grudnia będzie obchodzić jubileusz 10-lecia pracy parlamentarnej.

W sprawie reformy oświatowej politycy podkreślają, że jest ona rozłożona na 5 lat i była zapowiadana jeszcze, gdy PiS był w opozycji. Jednocześnie Krzysztof Mróz po raz kolejny podziękował wyborcom, którzy mu zaufali. Były jeleniogórski radny jest m.in. wiceprzewodniczącym Komisji Budżetu i Finansów Publicznych i wśród sukcesów zalicza ograniczenie wynagrodzeń, odpraw i zakazów konkurencji w spółkach Skarbu Państwa.

- Pomimo olbrzymiej krytyki, te wszystkie rzeczy, które realizujemy mają poparcie ludzi. To wynika z sondaży – mówił Krzysztof Mróz. Posłanka Machałek przytoczyła też sondaże dotyczące likwidacji gimnazjów (ponad 60 proc. wśród rodziców, ponad 50 proc. wśród ogółu Polaków). - Po roku rządów Prawo i Sprawiedliwość dalej jest pierwszą partią, ludzie doceniają to, co robimy. Podnosimy minimalną płacę o 150 złotych, stawka godzinowa będzie wynosić 13 zł, a ludzie zarabiali nawet w Jeleniej Górze po 5-6 zł/h – dodał na zakończenie senator.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zmiana na skrzyżowaniu

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze (45) Dodaj komentarz

~rysiek w swetrze 22-11-2016 10:45
A wszystko to za sprawą pewnego starszego pana, który nie przestraszył się żadnych tam komisarzy weneckich, ani europejskich, bo od początku doskonale zdawał sobie sprawę z tego, ile warci są oni sami i ich pohukiwania. Wiedział, że trzeba być twardym i był twardy; wiedział, że trzeba Polsce zapewnić pomoc sojuszników, więc takową zapewnił. A teraz pewnie siedzi w domu, popija herbatę z miodem i cytryną, a na gratulacje odpowiada: "No, przecież od samego początku wam mówiłem..."
~ 22-11-2016 10:47
"Jarosław Kaczyński jest jedynym najskuteczniejszym politykiem ostatniego ćwierćwiecza. Może jest starym kawalerem. Może i zdziwaczałym. Może jest kurduplem...kartoflem...burakiem...ziemniakiem...selerem... Może ma krzywe nogi i wygląd lichy... Może niejeden piękny Lolo, młody, europejski, pachnący, elokwentny językoznawca, dobrze ubrany może, dobrze ostrzyżony ...może mu "dowalić", przygadać, wyśmiać, wydrwić, zhejtować (modne słowo)... Ale... Ten facet WYKREOWAŁ 3 prezydentów i 3 premierów z sobą włącznie. NIE MA w tej chwili polityka z takim dorobkiem. Jest Kaczyński i...dłuuuuugo nic. Reszta, łącznie z panem...panie widelec,
~ja 22-11-2016 11:06
Do tego podniesienie akcyzy na samochody używane, rozwalenie NFZ i gimnazjów, podatek handlowy/bankowy, ubicie przetargu na śmigłowce, hodowanie darmozjadów pokroju Natanka i Rydzyka, skłócenie narodu, ponowne ekshumacje i pochówek na koszt podatnika, odepchnięcie od siebie wszystkich sąsiadów, zwalenie winy za niski PKB na przedsiębiorców... nie no rzeczywiście polepszyło się.
~ja cdn... 22-11-2016 11:12
Aha i jeszcze warto dodać, że rozwalono bądź co bądź już funkcjonującą Inspekcję Transportu Drogowego, a Wojskowa Obrona Terytorialna jest takim samym marnowaniem pieniędzy jak w przypadku NSR. Poza tym mamy Rycerzy Króla Chrystusa Jezusa to Oni nam nie wystarczą? Wszystkie "pro" społeczne ruchy są nieprzemyślane robione na kredyt i niestety ale odbije się to w najbliższej przyszłości. Innymi słowy chaos...
~już a rok może dwa 22-11-2016 11:15
Z uśmiechem się temu przyglądam.Rozdają prezenty niczym św. mikołaj:Pińcet plus,mieszkanko plus,obniżki wieku em.,leki za free,super armia,etc.Póki co jest fajnie,zwłaszcza "proste ludzie" się cieszą z "dobrobytu",bo ci bardziej rogarnięci już wiedzą,że tylko patrzeć jak cały budżet pie..nie i będzie taka jazda,jakiej nawet w Grecji nie widzieli.
~ 22-11-2016 12:11
Niech napiszą jak poszło w górę jedzenie nie za PO tylko teraz za PIS
~Marcin1984 22-11-2016 12:24
zapomnieliście jeszcze dodać drastycznych podwyżek OC dla kierowców, wprowadzenia podatku bankowego, podatku na leczenie ofiar wypadków (wszystko to podnosi OC o 200%) oraz (dzięki Bogu) nie wprowadzonego podatku od sklepów wielkopowierzchniowych (bo jeszcze bardziej ceny żywności skoczyłyby do góry) ot - taka "dobra zmiana" aha, no i jeszcze - podwyżka VAT (tak dokładnie - to efekt dobrej zmiany), ponieważ w 2017 roku miało być powrót do starej 22% stawki, ale już dawno zapowiedziano, że nie ma na to szans. Więc dla mnie jest to podwyżka przez "dobrą zmianę"
~niezależna2.0 22-11-2016 12:51
..."Obiektywne wskaźniki ekonomiczne zadają kłam radosnej i nachalnej propagandzie "dobrej zmiany". Do pikujących od wielu miesięcy indeksów Giełdy Papierów Wartościowych dołączyło załamanie kursu złotego oraz parametru najważniejszego ze wszystkich, bo bilansującego cały stan gospodarki, czyli tempa wzrostu produktu krajowego brutto (PKB), które silnie wyhamowuje. Zawiodły rachuby na podkręcenie koniunktury przez rosnący popyt konsumpcyjny, pobudzany równie hojnym co beztroskim rozdawaniem pieniędzy w ramach rozmaitych programów socjalnych, w tym 500+ i wydawanych przez obdarowanych nimi na zakupy. Sygnalizowany już od pewnego czasu spadek inwestycji przybrał tak duże rozmiary, że wydatki konsumpcyjne nie były w stanie go zrównoważyć i uratować wzrostu gospodarczego przed załamaniem.INTE
~niezależna2.0 22-11-2016 13:47
...Prawie połowa badanych (47 proc.) uważa, że sytuacja w Polsce zmierza w złym kierunku, a ponad jedna trzecia (36 proc.) - że w dobrym. Zdania nie ma co szósty ankietowany (17 proc.) - wynika z listopadowego sondażu CBOS...
~ 22-11-2016 13:54
Machałek jak długo ci starczy forsy na te wszystkie 500+ ? komu jeszcze zabierzesz 700- ty stara ździro.....
~karin 22-11-2016 14:08
Wstyd wstydem wstydy pogania!!!! Trybunał Konstytucyjny!!!!! Ludzie nie są głupi, pamiętają rozliczą postawią przed Trybunałem Sprawiedliwości winnych deliktów konstytucyjnych. Jeszcze nikt w tak obrzydliwy sposób nie sprzeniewierzył się Konstytucji na którą przysięgał. Wstyd!!!
~jhgjhghjhgf 22-11-2016 14:12
Obniżenie wieku emerytalnego to największa zbrodnia. Będzie nas to drogo kosztowało. Trzeba pamiętać, że oznacza to głodowe emerytury dla tych, którzy pójdą na nie w wieku 58 lat jak i dla tych którzy będą chcieli pracować do siedemdziesiątki. Ale suweren tego nie jest w stanie zrozumieć, po dwudziestu latach powolnego i mozolnego rozwoju sami niszczymy nasz kraj.
~niezależna2.0 22-11-2016 14:12
...jedynym beneficjentem "dobrej zmiany" jest kler a szczególnie ojdyr Rydzyk...
~do jhgjhghjhgf 22-11-2016 14:46
Wytłumacz mi proszę,jak to możliwe,że przez obniżenie wieku emerytalnego o dwa lata mamy mieć emerytury niże o około 1000-1500 zł?Jak ktoś to wyliczył?
~do karin 22-11-2016 14:48
karin a przez ten Trybunał to masz zatwardzenie czy raczej rozwolnienie?Jaki to ma wpływ na Twoje codzienne życie?
~sumienie narodu 22-11-2016 16:29
Co pisior gębę otworzy-łże jak najęty.Bzdury i oszczerstwa produkowane na potrzeby władzy są tak żenujące, że dziwię się,jak np.Machałek ma czelność nam pokazywać się na oczy.Chamskie zagrywki z oskarżeniami o totalne bzdury.Np. dziś,niby nauczyciele zbezcześcili polska flagę.A to był zwykły banner o dwóch kolorach.Ponieważ maja to tylko na zdjęciu,uważają,że mogą se łgać ile wlezie.I takie pisiory prężą się jako siła przewodnia narodu.Teraz to narobili sobie tak w kalesony,że powinni się tylko modlić o szybką śmierć.Bo nie chcę być w ich skórze po zmianie władzy.I to mnie głęboko zastanawia.Ale konkluzja jest tylko jedna.Oni w całości i indywidualnie są tak denni, że nawet nie rozumieją jaki los ich czeka za 3-4 lata.Te kilka lat skakania po nas,to jakby skakali po swojej mogile.TFU!
~sumienie narodu 22-11-2016 16:45
Wszystkie te kłamstwa o podnoszeniu pieniędzy społeczeństwu są chamskie i denne.Okradają inne dziedziny życia, i to się już kończy.I ten niby sukces-za rok-dwa,będzie klęską dla Polski. Niewielka grupka na tym wygra-i to są niby sukcesy ich mać.95%społeczeństwa minus kler-są przegrani i temu nie zaradzą.To co zrobili,to pierwszy bobek przy zatwardzeniu ekonomicznym.I to zostało haniebnie okrzyczane sukcesem, kosztem reszty kraju.Ale zaraz potem blokada i nawet bobka nie wyduszą.I co? WINNI SĄ PRZEDSIĘBIORCY,BO... NIE CHCĄ ZAPIEPRZAĆ JAK DZIKIE OSŁY.A to jest tak samo,jak za okupacji czy zaborów pracowało się dla okupanta. Teraz mamy okupację Watykanu i naród się buntuje, bo nie chce, żeby rządzili nami ułomni, niedorozwinięci społecznie obcy nam dziadkowie w kolorowych gender-szmatkach
~ 22-11-2016 17:35
banda pisiewiczów, która dorwała się do władzy a kupili ludzi za marne 500 złotych. z wyniku ostatnich wyborów można wyciągnąć wniosek, że większość ludzi jest po prostu naiwna albo to idioci. czy antek policmajscer powołał już komisję do badania nieudanego zamachu w Izraelu na pełniącą obowiązki premiera, panią Beatę?
~Bambo 22-11-2016 18:27
Ciężko to wszystko ogarnąć, kiedy z jednej strony lewackie media - czyli prawie wszystkie mówią, że żle się dzieje w pańswie polskim, a z drugiej widać, że coś się nareszcie ruszyło.... Drodzy przedstawiciele PIS-u z Jeleniej Góry. z tego co wam nie wyszło - a Polakom wychodzi bokiem; to chorendalne podwyżki polis OC i AC. To nowy problem, czy problem wywołany waszymi działaniami?.... Myślę, że dbając o wzrost poziomu życia POlakó tym problemem trzeba się zająć i to szybko. W przeciwnym razie ludzie, którzy głosowali na was odwrócą się od PIS-u.... Co Wy na to?.... Macie odwagę odpowiedzieć, bo dzisiaj wszyscy z PIS-u nabrali wody w usta!!!!
~i 22-11-2016 18:33
Bezczelne pisory, kukły prezesa , niedługo ich ludzie posumują !!!
~PL 22-11-2016 19:22
Kler łapy precz od polityki , żadnych datków ze Skarbu Państwa już wydarliście tyle Polsce że wystarczy wam darmozjady
~ 22-11-2016 19:43
Jak dobrze jest wreszcie poczytac komentarze normalnie myslacych ludzi i wiedziec, ze w moim miescie nie tylko same barany mieszkaja. Zastanawia tylko, gdzie podzialy sie te wszystkie oblesne pisowskie trole? Czyzby wladzunia juz przestala placic 1.50 za chamskie wpisy, bo juz nie trzeba wpiepr#zac propagandy, bo wladzunia juz taka pewna siebie? No to, zeby sie nie zdziwili pewnego pieknego dnia, doopolizy zakompleksionego karakana.
~ 22-11-2016 20:36
całe szczęście, że Polska od kilku dni jest monarchią i mamy nowego króla.
~do 14:12 22-11-2016 22:53
stul klawiaturę i sam sobie za.....j do 100 roku życia, prócz lat pracy bardzo ważna jest wysokość wypłaty , więc miej pretensje do prywaciarka u którego pracujesz że nie dość że teraz cię wali po rogach za niską wypłatą to na dodatek przez niego będziesz miał niską emeryturę....... po za tym technika wypiera robotnika dlatego tym bardziej wraz z rozwojem techniki powinniśmy coraz krócej pracować dążąc do tego byśmy tylko konserwowali maszyny które dla nas będą dobra wytwarzać bo nie po to ludzkość stworzyła cywilizację by coraz więcej za...ć
~PiS to OSZUSTWO 22-11-2016 22:56
Żałosna ta Machałek, nawet drogi do S-3 nie potrafi załatwić. A teraz ściemnia.
~mich 22-11-2016 23:13
Jedno co im sie udało to ogłupic część spoleczenstwa za pieniądze na kredyt.Cytuje wypowiedz obecnego wicepremiera na zamknietym zebraniu PIS." Jesteśmy we własnym gronie i nie musimy sobie mówić samych pieknych słów. Ale te 500+ jest na kredyt. To jest zadłużanie państwa o kolejne 20 mld złotych".To nie są słowa opozycji !!!!!!!!!!!!!!!!!
~Won z PiS 22-11-2016 23:24
PiS obiecuje gruszki na wierzbie. Ich 500 + już przeżywa klęskę, bowiem niektóre gminy nie mają środków na wypłatę tych pieniędzy. Rozdają fundusze, na prawo i lewo nie zastanawiając się choć na chwilę, że to wszystko runie, jak domek z kart i się z tego nie wyplątają. Ciemnogród omamiony przez kościół katolicki wszystko kupi, ale inteligencja już nie. Te rzekomo darmowe leki dla osób powyżej 75 r. ż. to farsa. Oni nie płacą, ale płaci reszta i w dodatku drożej za dany "darmowy" lek. Niech im powychodzą wszyscy na ulicę i pokaże gdzie raki zimują.
~Kawał Chama 23-11-2016 0:00
Jaka ta opozycja kulturalna, pod budkami z piwem lumpy mają więcej kultury , to straszne , niektóre wpisy powinny być dozwolone od 18 roku , życia.
~` 23-11-2016 7:07
Niech sobie stare dziady po 75 roku kupują za swoje! Jak nie pracowali bo byli leniwi to ich wina! Ja nie będę płacić na jakieś leki dla ludzi których nie znam! Pis to szambo !
~gtfgtfgtf 23-11-2016 7:57
Dobra zmiana, dobrą zmianą, ale mimo dobrej zmiany Jelenia Góra prosperuje najlepiej od 25 lat, albo od 1945 roku.
~ 23-11-2016 8:22
PO nic nie dawalo, ibylo bardzo dobrze,bralo dla siebie ,a były prezydent wola aby rzadzacych walic wleb cepem tak trzymać
~pff 23-11-2016 8:40
Finalnie podsumują was niezawisłe sądy w procesach karnych i Trybunał Stanu, wyroki będą, mam nadzieję , ostrzeżeniem dla kolejnych potencjalnych wybrańców. Najgorszy będzie wstyd. Wstyd, który spada na całe rodziny i Machałek i tego,pożal się Boże senatora, nawet nie chce mi się przewijać strony,by sprawdzić nazwisko. Okryli hańbą całe swoje rodziny. Ten naród jest pamiętliwy. Zdyscyplinowana 1/3 niedouczonych fanatyków z biernym prawem wyborczym to jeszcze nie naród, tyle samo ludzi popierało stan wojenny w 81. Mo...lnie,jako ludzie, Machałek i jej kolega są już skończeni, są cywilnymi trupami. A na surową , sprawiedliwą karę przyjdzie czas.
~xxx 23-11-2016 8:53
PiS to jedyny ratunek dla Polski !
~mieszkaniec 23-11-2016 9:32
w jeleniej górze brak ciepła z firmy eco, pis do roboty bo tam coś źle się dzieje ! ! !
~ 23-11-2016 9:58
Brawo PIS
~Real 23-11-2016 10:02
Niezależna z 12:51 zacytowała opinie (artykuł) o gospodarce Janusza A. Majcherka, filozofa i socjologa, dr hab. nauk humanistycznych. Opinie humanisty o gospodarce i ekonomii można o kant d... potłuc. Typowy gość z klapkami na oczach, "wiedzący lepiej" i "oświecony". Jak na rok rządów PIS wykonało plany socjalne w 100%, a nawet w 150%. Niestety, minister Morawiecki ma dobre pomysły, ale konkretów brak. Tylko teoria, nie ma zmian przepisów. Polska gospodarka jest tłumiona przez formalne bariery, złe przepisy i prawo. Trzeba tutaj dodać, co przyznał nie tylko Morawiecki ale też poprzedni ministrowie finansów z PO i SLD, tłumiona przez opór urzędników niechętnym wszelkim zmianom. A jest to cała armia, przeszło milion osób.
~Do Real 23-11-2016 10:11
brawo ty
~do Real 23-11-2016 12:35
A Ty się mało nie posiusiasz z zachwytów nad wicepremierem od finansów i gospodarki z wykształceniem w kierunku tak ścisłym ,że aż trzeszczy. Trzeba być kompletnie zaślepionym fanatykiem, by nie zobaczyć, że pan magister historii Morawiecki to zwykły mitoman i blagier. Pomysleć, że jako dzieciaki darzyliśmy jego ojca graniczącym z nabożeństwem szacunkiem niemal na równi z Frasyniukiem, pffff....
~Anty 23-11-2016 14:10
Pisiaków i Misiaków nieudaczników tam dostatek.Co dzień myślą co by tu jeszcze zepsuć w tym kraju czy jeszcze coś zostało żenada .
~kumam 23-11-2016 14:27
Ale ile brakuje naczelnikowi do skuteczności Adolfa ,ludobójcy Gruzina i i inych bardzo skuteczn,ych.?Jak dorównamy Ukrainie ,to im dorówna.?
~II sort 23-11-2016 14:38
A wystarczyło dopuścić do TK trzech prawidłowo wybranych przez PO sędziów, a nie "stawiać się" i łamać prawo, permanentnie brnąć w "zaparte" w kierunku przepaści. Reformy są potrzebne, ale sposób w jaki są one "wprowadzane" biję na głowę czasy stalinowskie - a tak było blisko do powodzenia wprowadzenia "dobrej zmiany" !
~Real 23-11-2016 16:03
12:35 ja zachwyty... nad politykiem, chyba żartujesz. To my, czyli ja ich zatrudniam i płacę/płacimy. Dobrze wiesz o co chodzi, jak już słuchać to fachowca z danej dziedziny. Nawet takiego co nie lubi PIS, a może nawet nienawidzi - np. prof. M. Belki.
~do 2 sortu 23-11-2016 16:45
My PISIRY zrobimy wam dobrą zmianę . Skorumpowane sądy za złodziejską reprywatyzację rozliczymy was. Wasza ostatnia szansa trybunał przechodzi w nasze ręce weżniemy się za was za te s.......o za machlojki których dopuściliście się przez ostatnie 8 lat
~Myk 23-11-2016 18:58
Heheheheh juz w styczniu 500 plus sie skończy!!!! bo brakuje już kasy. Będzie zabawa będze sie działo!!!! heheheheh. Teraz to bedą mieli urwanie głowy z bachorami które narobili. heheheheh
~euro 23-11-2016 20:27
Jak bym miał kaczora na wyciągnięcie ręki to by mu oczy na wierzch wyszły tak bym go radośnie uściskał

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Senator zachęca do głosowania na maszty

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
890
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%