MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

PIS pochwalił się sukcesami

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 1 czerwca 2009, 17:48
Aktualizacja: 17:49
Autor: Angela
Fot. Angela
Wybory do Europarlamentu, kandydaci, rankingi oraz połączenie kolejowe Jelenia Góra – Trutnov: to tematy poruszane na dzisiejszej konferencji Prawa i Sprawiedliwości, podczas której wypowiadali się poseł Adam Lipiński i posłanka Marzena Machałek.

Spotkanie z dziennikarzami poseł Adam Lipiński rozpoczął od wyników rankingu aktywności parlamentarzystów w Parlamencie Europejskim opracowany przez instytut politologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

– Według tego rankingu najbardziej aktywnymi parlamentarzystami w parlamencie europejskim z grupy polskiej są posłowie Prawa i Sprawiedliwości – mówił. – Pięćdziesiąt procent pierwszej dziesiątki czyli pięciu z dziesięciu najbardziej aktywnych parlamentarzystów to posłowie PIS – mówił Adam Lipiński. W rankingu partii zwycięża PIS.

Wśród nazwisk, które znalazły się w pierwszej dziesiątce na najwyższych miejscach wymieniono Ewę Tomaszewską , Konrada Szymańskiego i Ryszarda Czarneckiego. Adam Lipiński mówił również o Ryszardzie Legutce, który został wytypowany przez PIS jako lider frakcji europejskiej i jako jeden z trzech liderów nowego ugrupowania w Parlamencie Europejskim, które powstaje na bazie trzech ugrupowań – konserwatystów brytyjskich, konserwatystów czeskich i Prawa i Sprawiedliwości.

Wspomniano również o uruchomieniu przez Ryszarda Legutkę Instytutu Myśli Europejskiej z siedzibą we Wrocławiu i oddziałami w różnych miastach Dolnego Śląska. Instytut ten ma się zajmować opracowaniem doktryny integracji europejskiej, promocji Polski w UE a także monitorowaniem wykorzystywania środków unijnych. Skrytykowano również artykuł, który ukazał się w Rzeczypospolitej, a który mówił o rankingu i o tym, że z Dolnego Śląska jeden z kandydatów miałby przeskoczyć Ryszarda Legutko, i zamiast niego uplasować się na pierwszym miejscu.

– Chciałbym po raz pierwszy powiedzieć publicznie, że ten artykuł jest oparty na całkowitych konfabulacjach – mówił Lipiński. – Nigdy nie było takiego sondażu ani takich wyników. Mówiłem to dziennikarzom Rzeczypospolitej ale oni powoływali się na opinię innych polityków. Nie wiem, czy w przyszłości w sondażu ktoś kogoś przeskoczy, ale chciałbym zaapelować do dziennikarzy o wstrzemięźliwość w przekazywaniu takich informacji.

Marzena Machałek mówiła natomiast o połączeniu kolejowym Jelenia Góra – Trutnov. Posłanka przypomniała kalendarium działań w kierunku uruchomienia tego połączenia. Mówiła o problemach, swoim działaniu w tej sprawie i o ostatecznym sukcesie: uruchomienia połączenia kolejowego na rasie Lwówek Śląski – Jelenia Góra – Lubawka - Trutnov od 6 czerwca do końca sierpnia z możliwością przedłużenia do września w zależności od możliwości czeskiej strony.

– W tym roku widzę, że wiele osób chce wystawiać piersi do orderu i wielu ludzi przypisuje sobie ten sukces, ale chcę wyraźnie powiedzieć, że gdyby nie interwencje moje i starosty Artura Zycha, tego połączenia by nie było, o czym mówi właśnie kalendarium. Dobrze się stało, że to połączenie będzie finansował budżet państwa, cieszę się, że Urząd Marszałkowski zdecydował się na uruchomienie linii – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Mobilizacja przed II turą

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~fbp 1-06-2009 18:04
pis i sukcesy???buahahahahahahahahahahahahaha...bez komentarza:)))
~ 1-06-2009 19:05
właśnie - wypiąć pierś do orderu !!! uważam iż gdyby czechom nie zależało i oni nie naciskaliby to to połączenie byłoby za 50 lat. ale teraz przed wyborami to każdy się chwali. a dlaczego nie mówią o sprawach nie załatwionych - bo to O N I są winni - ale kto ? to jest pytanie. cudzymi sukcesami łatwo się chwalić - dajcie mi ludzi a wszystko zrobię ,to powiedzenie jest bardzo stare. przepraszam że piszę z takim sarkazmem ale trafia mnie jak widzę i słyszę znów te piękne słowa przed wyborami.kiedyś w wojsku był napis -przed bramą -witamy was, a z drugiej strony-mamy was. i tak jest z wyborcami ,tylko że posłowie powinni mówić prawdę że po wyborach będą nas mieli w d...e. chciałbym doczekać chwili kiedy to człowiek starjący się o władzę w jelonce obieca wybudowanie czegokolwiek i na koniec kadencji powie że to on wybudował. ale to może bajki ???
~madar 1-06-2009 19:29
A Schetyna obiecał wybudować obwodnicę, Drzewiecki w lutym obiecał 6 mln na trasę w Jakuszycach i nikomu nie przeszkadza że to bajki?
Cień 1-06-2009 19:36
Co? PIS? Połączenie? Łaaahahahaha!!! Łaaahahahaha!!! Łaaahahahaha!!! Ludzie! Po co wam ganja, wystarczy trochę poczytać i śmiech do łez, gwarantowany.
~xBox 1-06-2009 19:48
Dobrze,bardzo dobrze popieram, i jak Jarek nakazał będe głosował za PO :-))
~Tubylec 1-06-2009 20:24
Pani Machałek chyba wypadła z tego pociągu i uszkodziła co nieco. Całkowita amnezja. Połączenie Jelenia Góra - Trutnov (wcześniej Lwówek Śl. - Trutnov) to dzieło i wielki sukces Pana Artura Zycha - Starosty Lwóweckiego. Trzeba mieć trochę taktu i skromności Pani poseł. Ponowne uruchomienie tej trasy w bieżącym roku to pestka w porównaniu do tego czego dokonał Pan Starosta. Sukces ma wielu ojców.
piipi 1-06-2009 20:39
Lubie ten czas wyborow ..to takie fajne wzajemne sie oszukiwanie !
~jelgór 1-06-2009 21:38
połączenie to wielkie dzieło pisu- bo pis nie przeszkadzał, a mógł... oczywiście, ze połęączenie wychodził starosta zych u marszałka piotra borysa i tyle w tym temacie
~Matysiak 1-06-2009 21:41
Szkoda że nic nie wiedziałem o tym spotkaniu - to bym im wygarnoł. Jacy oni załatwili ? nic nie załatwili a myślą że z Nas Jeleniogórzan można robić durnia - co ten Legutko ( z Krakowa) ma wspólnego z Jelonką - przywiżli w teczce jak za komuny i oczekują że zostanie wybrany. Mamy na kogo głosować - na JELENIOGÓRZANINA . Nie znam gościa - ale On jest SWÓJ. Pozdrawiam
~Tryton 1-06-2009 21:59
jak to przed wyborami... wszyscy mieli same wielkie sukcesy, a rzeczywistość jak skrzeczała tak skrzeczy...
~łysy 1-06-2009 22:00
sukcesy?? ich jedynym sukcesem jest brak sukcesów największa tragedia XXI wieku? PIS
~Ryś 1-06-2009 22:01
Muszę was zmartwić POstKomuszki, że Pan Artur Zych to też PiS. Czekam na listę sukcesów PO z Jeleniej Góry.
~xxx 1-06-2009 22:24
PEACE ! :D
~gohot 1-06-2009 22:30
PiS i pochwała połączenia kolejowego za granicę ???????? Chyba ich pogięło, porypało im czaszkach kompletnie !!!!! Jak zwykle klęska jest sierotą a sukces ma wielu ojców. PiS --- Himalaje hipokryzji i obłudy -- jak zwykle zresztą. Nie powiedzieli przypadkiem, że Słońce to zasługa PiS (o grillu mówili), a katastrofa na Śnieżce to wina peło ???????
~obserwator_jelonek 1-06-2009 22:38
do lysy i innych - PIS takie szambo jak kazde inne - PO, SLD itd. jest jednak rzecz za ktora warto sie poklonic przed PIS`em - to jaja i charakter - przedwczesne wybory i wywalenie samoobrony i LPR z sejmu - malo kto bedac u wladzy zagralby vabank majac cieplutka posadke
~PISS OFF 1-06-2009 23:52
J.W.
ebee 2-06-2009 0:01
Największym" sukcesem" PIS, jest to, że w pewnym momencie zostawili naród i uciekli pod ziemię. Teraz nauczają i mają receptę na wszystko. Brakuje też ciepłych stołeczków i niezłych dietek !
ago. 2-06-2009 6:23
Do Jelgór - Bardzo symptomatyczne jest, że musiał "wychodzić" to u marszałka Piotra Borysa. A pan Borys to nie mógł tego "załatwić" bez tego wydeptywania ścieżek? Od czego on tam jest w tym Urzędzie Marszałkowskim?
ago. 2-06-2009 6:36
To pan Artur Zych też jest z PISu? No to naprawdę mają się czym chwalić! Jeśli On "wychodził" to połączenie, to wychodzi na to, że to naprawdę zasługa PiS!
~do ago 2-06-2009 8:35
To nie zasługa PiS-u - to zasługa Pana Artura Zycha, bo tylko Jemu na tym zależało i to Jego osobisty sukces.
~ 2-06-2009 12:06
POPiSywać się to każdy potrafi,a gdzie konkrety???
ago. 2-06-2009 21:45
Z jakiego ugrupowania jest pan Artur Zych?
~Do gohot 5-06-2009 19:02
Nie masz gościu zielonego pojęcia o czym piszesz. To właśnie dzięki pani poseł Machałek i staroście Arturowi Zychowi jutro ruszają pociągi do Trutnova. Zresztą poczytaj w archiwum jakie problemy stwarzali urzędnicy z Urzędu Marszałkowskiego, a konkretnie Zbigniew Szczygieł i Piotr Borys.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Politycy komentują wynik wyborów

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
723
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%