MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

“Piotruś Pan” w cyklu “Helios na scenie”

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 21 października 2017, 7:28
Aktualizacja: Niedziela, 22 października 2017, 4:22
Autor: Manu
Fot. Archiwum kina Helios
W poniedziałek (23.10) o godz. 18.30 w kinie Helios, w ramach cyklu “Helios na scenie”, rozpocznie się retransmisja widowiska “Piotruś Pan” (z polskimi napisami/lektorem) w reż. Sally Cookson z National Theatre w Londynie. Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD. Czas trwania ok. 3 godzin.

Piotruś Pan (Paul Hilton), przywódca Zagubionych Chłopców, traci swój cień. Wendy (Madeleine Worrall) pomaga mu ponownie się z nim połączyć. W podziękowaniu za tę przysługę zostaje zaproszona do Nibylandii, gdzie pojawiają się: wróżka Dzwoneczek, indiańska księżniczka Tygrysia Lilia i mściwy pirat Kapitan Hook (Anna Francolini).

Widowisko powstało na podstawie sztuki powieściopisarza i dramaturga Sir Jamesa Matthew Barriego (1860–1937). Ten szkocki baronet w 1904 wystawił sztukę “Piotruś Pan, czyli o chłopcu, który nie chciał dorosnąć” (“Peter Pan”), a w 1911 na jej kanwie napisał powieść pod tytułem “Peter Pan and Wendy”, w Polsce znaną jako “Przygody Piortusia Pana”.

Spektakl powstał w koprodukcji National Theatre i Bristol Old Vic. Wyreżyserowała go Sally Cookson, której inscenizację Jane Eyre oglądaliśmy w cyklu National Theatre Live.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

Teraz mazur z "Halki"  

Zauroczeni Karkonoszami – zaproszenie na wernisaż

26. edycja "Prezentacji"

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Mina na Zabobrzu

Podgórna jest nadal zarośnięta

Są pieniądze na projekty dla Muzeum Zabawek

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
3
Tak
67%
Nie
33%
Nie wiem
0%