Sobota, 27 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 27 października 2007, 20:57
Autor: Łukasz Stawski
KS Finepharm pokonuje jednego z faworytów ligi

Olbrzymią, miłą niespodziankę jeleniogórskim sympatykom piłki ręcznej sprawiły zawodniczki KS Finepharm Carlos wygrywając w meczu IX kolejki ekstraklasy, na wyjeździe z faworyzowaną Piotrkovią Piotrków 32:30 (17:13)

Jako pierwsi w meczu gola zdobyli gospodarze i było to jednocześnie ich jedyne prowadzenie w całym pojedynku. Potem spotkanie toczyło sie przy kilkubramkowej przewadze Finepharmu Jeleniogórzanki bezlitośnie wykorzystywały błędy oraz słabą skuteczność Piorkovii i stale powiększały dystans do rywalek. W 27 min. było juz 17:10 dla Finepharmu, a pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 17:13 dla gości.

W drugiej połowie gospodynie próbowały wyłączyć z gry naszego najlepszego strzelca Martę Gęgę jednak w tej sytuacji ciężar zdobywania goli wzięły na siebie jej koleżanki. Piotrovia potrafiła wprawdzie dwukrotnie zmniejszyć straty do jeleniogórzanek do jednego gola (18:19 w 37 min. i 24:25 w 48 min.) jednak podopieczne trenera Zdzisława Wąsa, wykazały się silnymi nerwami i potrafiły obronić prowadzenie. Na trzy minuty przed końcem po rzucie Marty Oreszczuk KS prowadził 32:29 i mimo że w końcówce rzut karny M. Gęgi obroniła Beata Kowalczyk zaś czerwoną kartkę ujrzała Anna Dyba nic już nie było w stanie wydrzeć mu wygranej. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem KS 32:30

Wyniki innych meczów: Zagłębie Lubin - SPR Lublin 33:25, Zgoda Ruda Śląska - AZS AWFiS Gdańsk 23:25, Start Elbląg - Słupia Słupsk 33:21, Łącznościowiec Szczecin - Ruch Chorzów 18:29, AZS Politechnika Koszalin - Łączpol Gdynia - mecz w niedzielę

<b>Piotrkovia Piotrków Trybunalski - KS Finepharm Carlos Jelenia Góra 30:32 (13:17)</b>
<b>KS Finepharm:</b> Skompska, Maliczkiewicz, Gęga 13, Oreszczuk 7, Dyba 4, Jeż 4, Latyszewska 2, Bogusławska 2, Buchcic, Odrowska, Kocela, Buklarewicz, Kobzar.