MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Piotr Jędrzejczak kierownikiem artystycznym Norwida

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 9 września 2016, 8:25
Aktualizacja: 10:09
Autor: Manu
Fot. Archiwum Instytutu Teatralnego
Od września jeleniogórski Teatr im. Cypriana Kamila Norwida ma nowego kierownika artystycznego. Został nim Piotr Bogusław Jędrzejczak, reżyser teatralny, kulturoznawca–teatrolog, psycholog, założyciel i szef artystyczny kilku autorskich festiwali.

Piotr Bogusław Jędrzejczak skończył psychologię i teatrologią na Uniwersytecie Łódzkim, w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego uzyskał dyplom reżysera dramatu. Jako reżyser, autor scenicznych adaptacji, scenariuszy i opracowań muzycznych wystawił blisko 30 realizacji na scenach dramatycznych, lalkowych i muzycznych teatrów w Kaliszu, Kielcach, Krakowie, Łodzi, Płocku, Poznaniu, Szczecinie, Tarnowie, Warszawie i Zielonej Górze. Za interesującą realizację spektaklu “Mmaa” i promocję twórczości Stefana Themersona podczas festiwalu “Skarpa” był nominowany do nagrody Srebrnej Maski 2011, przyznawanej przez Płockie Towarzystwo Miłośników Teatru.

W latach 1996-98 pełnił funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze (sceny dramatycznej i lakowej). Był także wykładowcą wielu przedmiotów z teorii i historii teatru i dramatu polskiego i obcego, dawnego i współczesnego. Pracował w Instytucie Teorii Literatury, Teatru i Filmu Uniwersytetu Łódzkiego. Współpracuje z Europejską Akademią Dyplomacji.

Od lat prowadzi zajęcia dla osób występujących publicznie (psychologiczne aspekty wystąpień: trema, skupianie uwagi odbiorców, fizjologia i higiena mówienia, fonetyka, akcentuacja, intonacja, interpretacja tekstu i budowa wypowiedzi).

Ma też na swoim koncie kilka publikacji, m.in. książkę fabularną dla młodzieży “Dziennik klikomanki” (2003), opowiadanie “Kocoboły” i podręcznik “Jak w Polsce zostać aktorem” (wyd. Wydawnictwo Sferyczne).

Przy okazji warto wspomnieć, że Piotr Bogusław Jędrzejczak na scenie Teatru im. Norwida będzie reżyserował pierwszą premierę (29 października) w bieżącym sezonie artystycznym. Będzie to “Kubuś Fatalista i jego pan” Milana Kundery wg Denisa Diderota. Z kolei na zakończenie tego roku, w noc sylwestrową, swoją premierę będą miały “Szalone nożyczki” Paula Pörtnera w reż. Marcina Sosnowskiego, a 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka zaplanowano premierę widowiska “Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

W Tym Sęk na sobotni wieczór

Anka Leśniak. patRIOTki

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ja 9-09-2016 9:39
Piotr Jędrzejczak.. Piotr Jędrzejas..łatwo się pomylić
~z innejbajki 9-09-2016 9:51
A co pan Piotr Jędrzejczak robił przez ostatnie 5 lat ? - Prowadził zajęcia z higieny mówienia ?
~zaboberek 9-09-2016 9:57
Następny etacik dyrektorski(no i oczywiście gaża dyrektorska). Czy nie wystarczy dyrektor tej zacnej placówki,który pełni funkcję i naczelnego i d/s artystycznych?
~Do przedmówcy 9-09-2016 10:02
Ano wiceprezes ZASP kandydował na dyrektora teatrów: im. Żeromskiego w Kielcach, im. J. Słowackiego w Krakowie, Dramatycznego w Białymstoku...
~Ja tylko pytam 9-09-2016 15:04
A ten Pan to ile ma lat. Już zdążył oblecieć prawie całą Polskę. I nigdzie nie zagrzał miejsca na dłużej.
~zaboberek 9-09-2016 15:16
~Do przedmówcy | Nieugięty i niezniszczalny w bojach o dyrektorskie stołki.Cóż niektórzy tak mają...
~dkljewf;q 9-09-2016 16:49
wstrząsający ma k.... dorobek, na miarę sam nie wiem czego... O mam, Jeleniej Góry.
~Ja 9-09-2016 18:09
Czuję się wstrząśnięty ale nie zmieszany. Dalej będę omijał T. im. C.K. Norwida.
~ 10-09-2016 9:23
Czy Pan Piotr aby na pewno przemyślał swoją decyzję? Wiadomo Jelenia Góra piękne miasto z cudowną okolicą, pełną twórczych inspiracji. Ale po pierwszym zachwycie i zetknięciu z jeleniogórskim betonem, który funkcjonuje w sferze kultury wydaje mi się, że za pół roku już po Panu nie będzie tu śladu.
~jelegorzanin 10-09-2016 11:02
Zaboberek z postu ma racje. Czy nie wystarczy sam dyrektor teatru? Po kiego grzyba generowac koszta i tworzyc dublujace sie etaty. Trzeba bylo by we wszystkich przybytkach zarzadzajacych przez miasto zrobic weryfikacje i ciac koszta , a nie zadluzac miasto- chyba ostatnio dokoftowali radni kolejne 24 miliony dlugu do splaty😕😡😤

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór

Czytelniczka: drogo i brudno

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Gorączka złota

Lawiny na fotografii

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%