MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Piotr Bałtroczyk w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 28 grudnia 2013, 8:08
Aktualizacja: 8:10
Autor: JCK
Fot. JCK
Są już bilety na występ jednego z najpopularniejszych kabareciarzy w Polsce – Piotra Bałtroczyka. Artysta będzie bawił publiczność najnowszym kabaretowym programem autorskim pt. “Druga 50–tka Piotra Bałtroczyka” 1 lutego o godz. 19.00 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej. Bilet kosztuje 40 zł. Wejściówki można kupić w JCK lub poprzez stronę internetową JCK.

Piotr Bałtroczyk jest konferansjerem totalnym. Może, acz nie widać, że musi, poprowadzić wszystko. Z jednaką łatwością, wdziękiem, bezpretensjonalnością poprowadzi Zgromadzenie Ogólne ONZ, jak i staruszkę przez ulicę. A widz nie odczuje różnicy. W każdym przedstawieniu są Gorsi i Lepsi. Bałtroczyk bierze na siebie ryzyko spektaklu. Własną piersią, gdzie serce ogromne i wrażliwość, osłoni. Własnej głowy, gdzie znowu rozum niemniejszy, nadstawi. Gorszym - to każe zastanowić się nad sobą. A lepszym, lepszym - to tym bardziej się przyda.

Konferansjer Bałtroczyk zaprzyjaźnia się z Publicznością, „polubia Ją”. Och !… jakże to czasem pięknie wzajemne. W Jeleniej Górze zaprezentuje swój najnowszy program pt. “Druga 50-tka Piotra Bałtroczyka”. To m.in. monolog w którym zawarte są opowieści o bujnym życiu Piotra B. oraz jego kolegów i przyjaciół. Najlepszy dowód na to, że są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom? (Szekspir), a większość z nich jest w Polsce (Bałtroczyk).

Ogłoszenia

Czytaj również

Promocja strony usługowej z Wrocławia za pomocą… pozycjonowania

To było bezpieczne?

Doczekają się ronda

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~jur 28-12-2013 8:52
W większości to on sam śmieje się ze swoich dowcipów a ludziska patrzą dziwnie na niego
~Do jur 28-12-2013 9:18
Popieram, dla mnie ten czlowiek kojazy siebraczej z powaznymi programami i dotakich by pasowal... D kabaretu sie nie nadaje... Ogolnie jest sztywny, a sam jego glos nie pasuje do kabaretu...
~18 sqandal 28-12-2013 9:59
...... a kto jeszcze chodzi na takie < badziewie > , przyjechal na prowincje zarobić . 40 zł to chyba żart nie wart czasu , bo to stracony czas siedzenie na jego , kabarecie >
~Tuiteraz 28-12-2013 11:46
Niestety, szanowni przedmówcy, jest to kabaret przez duże "K" i trzeba być trochę być wyrobionym kabaretowo aby zrozumieć język Baltroczyka tak samo jak Poniedzielskiego czy Andrusa.Dla tych co nie rozumieją polecam inną formę zabawy przy piwie w rytm "Ona tańczy dla mnie" czy jakiejś innej muzyki disco-polo .
~ 28-12-2013 12:13
Do tuieraz - proszę nie porównywać pana Bałtroczyka do panów Poniedzielskiego i Andrusa, albowiem Poniedzielski to poeta, występujący w przypływie dobrego humoru również i w kabarecie, Andrus to również i poeta i literat, natomiast pan Bałtroczyk ich tylko zapowiada. Kiedyś zdarzały mu się interesujące wice, ale to już przeszłość, obecne występy to odcinanie kuponów od dawnej dobrej formy. Chyba że w obecnym występie będą mu towarzyszyć ci dwaj artyści, to wtedy zupełnie co innego. Należałoby zaprosić do Jeleniej Góry pana Poniedzielskiego, bo to zupełnie inny poziom. O wiele wyższy.
~Oooo... 28-12-2013 12:46
Pan Troczyk.
~asz 28-12-2013 12:58
Do tuiteraz zgadzam sie w 100 %
~Bonk z tupy 28-12-2013 14:18
Pospólstwo było, jest i będzie poza marginesem kulturalnym. Już tylko pierwsze trzy komentarze zdają się doskonale potwierdzać tę tezę.
~Tez z Zabobr 28-12-2013 15:14
Namnożyło Ci się Onych kabaretów przez bardzo małe k bardzo dużo, a przy tym sa tak denne, że nie wiem z kogo się smiać? zgniotów pseudoskeczowych będących co najmniej 50 popłuczynami,DAWNYCH KABARETÓW... Porównajcie Kabarety z okresu Teya, czy DUDKA z obecnymi. Zalejecię się łzami śmiechu ze skali porównawczych. Słoń a mrówka... Imć B. ech mlcz serce... i to za 40 zl????!!!... I nie zmieni tu nic obficie produkowana wręcz ordynarna klaka ( odplatne chwalenie i oklaskiwanie 0 od którego na tym fragmencie Jelonki aż... Nic idę do WC - może ulży?
~ 28-12-2013 15:50
Nie ma co ludzi wyzywać od pospólstwa tylko dlatego, że im się jakiś kabareciarz nie podoba. To świadczy bardzo źle o tym, kto tak czyni. Kabaretów się namnożyło wszelkiej maści i teraz pełno ich na ka...le TVP Rozrywka, a oglądając je nie ma z czego się śmiać, czy nawet uśmiechnąć. Przypomnijcie sobie Kabaret Starszych Panów, Potem, Dudek, występy kabaretowe Janusza Gajosa czy Krzysztofa Daukszewicza, to był wysoki poziom, teraz żaden z tych nowych im nie dorównuje. Pan Bałtroczyk też się powtarza, a podoba tylko własnemu towarzystwu wzajemnej adoracji. Opowiadane przez niego anegdoty z jego życia nie śmieszą. Ile razy można słuchać o ilości wypitego alkoholu przy różnych okazjach, np. festiwali kabaretowych?
~do tuiteraz 28-12-2013 16:14
A ty widać jestes wyrobiony(a) .....jak ... w betoniarce, czy guma w majtkach.
~/./. 28-12-2013 16:16
On w ogóle nie jest śmieszny, a najgorsze jest to że On myśli że jest.
~jeż 28-12-2013 16:17
kwestia chałturzenia w wysokim stopniu dotyczy również występów solowych pana Malickiego
~mzap 28-12-2013 17:41
szkoda, że ceny biletów z KOSMOSU! poszłabym...
~mzap 28-12-2013 17:43
szkoda, że ceny biletów z KOSMOSU! poszłabym...
~Też z Zabobr 28-12-2013 18:35
Człeku(?!) Nie ma co wyzywać ludzi od betoniarek i gumek w majtkach> Gdybyś miał mozliwość przeżyć udział w Kabarecie, ale takim prawdziwy, a nie spędzie... gdzie człek siedzi na człeku -0 zupełnie jak w kiniei . To już lepiej w TVP oglądać bo widać grę twarzy. ciała mimikę.. Gdzie uczestnik KABARETU był w niewielkim gronie - wręcz rodzinnym, a prowadzący to był Twój Kolega, znajomy na tyle że czułeś Jego bliskość, wręcz jego myśli i Twoje odczucie inspirowało Go do wręcz innego podania intonacją i głosu i mowy ciała myśli,czego - co diametralnie różniło sie od tego samego wystepu, ale w innej atmosferze.Miałem niewątpliwą i juz niestetyu niepowtarzalna mozliwość uczestniczyć w spektaklach Hr. Dzieduszyckiego w 1957 r. w Hali Ludowej we Wrocławiu [pt. Po co aż Paryż. Wówczas jako
~z Zabobrza 28-12-2013 18:49
cd. student w ramah dorabiania sobie do stypendium byłem w obsłudze tej imprezy.Mimo dużej sali 9 tys miejsc siedzących(!) około 100 osób - aktorów amatorów - około 60 osób obsługi ( w tym i bileterzy . przez prawie 25 dni (2x w tygodniu ) sala pękała w szwach i każdy się bawił - czuł się aktorem, który i oglądał i śpiewal i wyczyniał inne breweryje pod dyktando Hr Tunia ( Wojtunia). Ta joj To był ziprażnyj Lwowiak. TO BYŁ LWÓW... Ta niepowtarzalna atmosfera święta uśmiechu - takiego od serca..1 9 5 6 - 57 Te daty mówią same za siebie. Wtedy powstało Studio 202, Andrzej Wa;igórski.. Rycerzy Trzej.. . Tu każdy - niezależnie od statusu życiowego - był wybranym i oczekiwanym gościem uczestnikem do przeżycia... Przyjacielu!!! Kabaret przede wszystkim tworzy atmosfera spektaklu pełnego
~z Zabobrza 28-12-2013 19:00
niespodzianek płatanych sobie dobrotliwie = w ramach fair play wzajenie przez aktorów spektaklu i uczestników. Widownia i scena tworzyła jedno ciało wzajemnie wspierajace sie, bez tej sztucznej sztamp, gdy w zasadie większość " aktorów kabaretowych ??!!!..." w zasadzie jest potrzebna tylko do pobrania forsy za występ, bo te same gesty słowa, zagrywki, ba nawet stroje może odegrać... Dlatego też razi mnie owo chałturzenie wręcz bezmyślne.. i nabijanie ludzi w butelkę pod pretrekstem powiedzenie kilku zdań przeciwko rządowi, zawieszenie kilku epitetów, czy postraszenie Kaczyńskim, jak ongi dzieci kożuchem. Dlatego nie dziwię sie tymi epitetacmi o betoniarce i gumce bo parafrazując popularne powiedzenie " Takie mamy kabaręty - na jakie nam pozwala lizusostwo... i wazelina..
~;) 29-12-2013 9:34
On jest super i gdybym byl w jelonce to napewno bym poszedl wiec ludziska nie krytykujcie tego pana a podziwiajcie bo jest super Pozdrawiam
~aaaaavvv 29-12-2013 14:32
superrrr
~Też ... 29-12-2013 15:00
Sie na Toto napatrzyłem i nasłuchałem w Telewizji i nie wciskajcie kitu - że to Kabaret!!! Superr to kiedyś, kiedyś ... kiedyś był - podobnie jak 3/4 Onych co (nad) używają TYTUŁU. Wczorajsza (re)transmisja ze spędu w Koszalinie to potwierdziła. Większość " widzów" placi za to, że pokażą ich na sekundowej migawce z widowni aby potem dumnie wrzeszczeć w kierunku kamery" Maryyyśka!!! Tu jezdem!!! dzwoń do wujka Felka, niech zobaczy jakom ma rodzine..." To wymachiwanie transparentami, rączętami i czym tyłko sie jeszcze uda poruszyć w tym tłoku potwierdza tę uwagę....Adios 40 zł...
~marLon 29-12-2013 22:03
Super gość! Fajnie że odwiedzi w końcu Jelonkę!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wizyta profesora

Dla turystów

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sadzą las

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
783
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%