MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Pinokio w jeleniogórskich przedszkolach

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 20 maja 2016, 8:44
Aktualizacja: 8:49
Autor: Jel
Fot. Użyczone
Od pewnego czasu w jeleniogórskich przedszkolach pojawia się teatr „Metafora” z Młodzieżowego Domu Kultury prezentując spektakl „Pinokio” Carla Collodiego.

Drewniany pajacyk, którego wystrugał z magicznego drewna majster Dżepetto bardzo przypadł do gustu przedszkolakom. Ostatnio przedstawienie oglądały dzieci z przedszkola Król Maciuś przy ulicy Mickiewicza 15. Wcześniej Pinokio gościł w Przedszkolu Nr 5, Przedszkolu Nr 4 i w Cieplickim Przedszkolu Nr 10.

W spektaklu grają uczniowie z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych: Laura Cincio, Anna Tomaszewska, Karolina Muranko i Maria Kulpińska. Spektakl Metafory poprzedzają solowe występy dzieci z młodszej grupy teatralnej „Agrafka”. Mali aktorzy recytują znane wiersze Tuwima i Brzechwy. Niektórzy z nich uczęszczają do przedszkoli, w których odbywały się spektakle. W młodszej grupie występują: Blanka Kleinowska, Gabriel Miszta, Milagros Ramos, Marcel Raś, Karolina Szatkowska, Kornelia Szatkowska i Marcin Wielebiński. Opiekunem jest Krzysztof Zwoliński.

- Występy w przedszkolach dodały mi odwagi– mówi Laura Cincio grająca tytułowego Pinokia. - Nauczyłam się wchodzić w relację z publicznością oraz lepiej wyrażać swoje emocje i uczucia. Występy przed dziećmi są dla mnie zarówno nauką jak i świetną zabawą - dodaje.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowe boksy na stadionie

Mina na Zabobrzu

Podgórna zarośnięta!

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Mały Strażak dla jednostek OSP

Tramwaj już po renowacji

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
113
Tak
46%
Nie
43%
Nie wiem
11%