MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Pinokio na dywanie „Pod Różami”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 26 czerwca 2010, 8:41
Aktualizacja: 8:55
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Dzieci z Niepublicznego Przedszkola “Zaczarowany Parasol” wysłuchały w Hotelu pod Różami niezwykłej bajki C. Collodiego „Pinokio”.

Fragment opowieści o drewnianej lalce, która chciała stać się najprawdziwszym chłopcem przeczytał popularny aktor Teatru im. C.K. Norwida, Jacek Grondowy, którego niedawno oklaskiwano za rolę Pierre’a Brochanta w spektaklu „Kolacja dla głupca”.

Dzieci wraz z aktorem usiadły w półkolu na dywanie w jednej z sal hotelowych i przeniosły się do świata pełnego mar i dziwów. Było to ich już drugie spotkanie z tą bajką. Dziewczęta i chłopcy w skupieniu wysłuchali Jacka Grondowego. Czytający tak modulował głos, że miało się wrażenie, iż Pinokio i jego twórca Gepetto rzeczywiście siedzieli wśród przedszkolaków.

Aktor wyjaśniał także trudniejsze słowa tak, aby każde dziecko wiedziało, o czym jest mowa w tekście. Czytający i maluchy złapali bardzo dobry kontakt. Rozmawiali i śmiali się. Z dziećmi rozmawiała też kierowniczka Filii Książnicy Karkonoskiej w Cieplicach Regina Firszt zapewniając, że Jacek Grondowy jeszcze nie raz przybędzie do gościnnych wnętrz Hotelu Pod Różami, aby poczytać najmłodszym bajki na hotelowym dywanie.

Jacka Grondowego można jeszcze zobaczyć na scenie jutro - w ostatnim spektaklu kończącego się sezonu 2009/10 - komedii "List" A. Fredry. Początek o godz. 19 (Dwór Czarne).

Ogłoszenia

Czytaj również

Nadbrzeżna gotowa

Nawałnica nad Lubaniem

Trwa rozbudowa SOSW

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 28-06-2010 8:05
"Czytający i maluchy złapali bardzo dobry kontakt. Rozmawiali i śmiali się." Dziewczyno, rozwiń trochę zdania! Nie musisz się ograniczać jak podczas pisania telegramu czy SMS-a!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkania z Beatą Kempą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Interwencja w Jeżowie  

Drastyczne billboardy

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1204
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%