MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Pilnuj abonamentu jak oka w głowie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 3 czerwca 2009, 7:45
Aktualizacja: 8:53
Autor: Angela
Fot. ....
Nasza Czytelniczka straciła kilka godzin na załatwienie formalności związanych z uzyskaniem duplikatu abonamentu parkingowego. Oryginał zgubił mąż. Wyrobienie „zastępnika” okazało się niemożliwe. Wewnętrzny regulamin stanowi, że duplikatów tego dokumentu nie wystawia się.

Jeleniogórzanka Ewa Filipiak od ponad roku wykupuje abonament na parkowanie, by zaoszczędzić swój czas. Wydawany dokument uprawniał ją do pozostawiania samochodów na wszystkich parkingach w mieście obsługiwanych przez Simet na okres wykupionego abonamentu. Aż do dnia, kiedy mąż pani Ewy, zagubił dokument.

– Przez kilka dni nie mieliśmy czasu by zgłosić się po ten dokument, więc płaciliśmy za parking – mówi pani Ewa. – Chciałam, by wystawiono mi duplikat tego dokumentu. Pojechałam do Simetu przy ulicy Piłsudskiego, gdzie co miesiąc lub co dwa miesiące wykupuje abonament. Zgłosiłam, że zagubiłam kartę potwierdzającą zapłacenie abonamentu i chcę jego duplikat. Pani, która tam pracuje zamiast sprawdzić w dokumentach potwierdzenie zapłaty na daną rejestrację auta, zrobiła duże oczy i powiedziała mi, że oni się tym nie zajmują. Odesłano mnie do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Po czym stamtąd ponownie odesłano mnie do Simetu.

Tam kobieta dowiedziała się, że duplikatów tego dokumentu nie wystawia się. – Dlaczego? – pyta pani Ewa. – Przecież w każdym kiosku z gazetami czy warzywami wystawienie duplikatu faktury zajmuje trzy minuty?
Zadzwoniliśmy do pracowników Simetu, by zapytać o powód nie wystawiania duplikatów. Dorota Bojańska potwierdziła nam, że abonament parkingowy kupowany jest na daną rejestrację samochodu, co jest ewidencjonowane w ich biurze oraz, że wystawienie duplikatu jest niemożliwe.

Zapytana o podstawę prawną tego stanu rzeczy odesłała nas do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, gdzie usłyszeliśmy, że tak stanowi regulamin. Czy słuszny? Warto się nad tym dobrze zastanowić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Klasyki zjechały do Kowar

Czytelniczka: drogo i brudno

Bardzo słabe wyniki matur

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~Anonimowy 3-06-2009 8:15
Jak zawsze burdel w papierach robi swoje i tyle. Tak ciężko zmienić im regulamin? Najwidoczniej ciężko, a kasa płynie na ich konto...
Ryba 3-06-2009 8:20
Trudno. Nie mozna zaparkowac wiec trzeba caly czas jezdzic;)
~sędzia 3-06-2009 9:02
Tak głupie urzędasy a raczej "Biurwy" powinny stracić pracę chyba że piipi będzie ich adwokatem bo to raczej kobiety
~Jasne 3-06-2009 10:00
Później "zgubi" duplikat i za jedną płatność 3 samochody będą mogły parkować. Fajny przekręt chcecie sprokurować.
Patol 3-06-2009 10:46
Po kiego grzyba ktoś to nosi przy sobie?? Ja tam wszystkie papierki związane z moim autem (VW golf II 1,2 + LPG) tszymam w schowku. Wiem przynajmniej że nigdy tego nie zapomnę ani nie zgubię!
~Co??????? 3-06-2009 11:22
Jeżeli abonament jest wystawiany na daną rejestrację nie powinno być żadnych problemów. Przecież nikt oryginału nie udostępnia komu innemu. W innym przypadku było by to uzasadnione ale tak to jest tylko głupota urzędników.
~olo 3-06-2009 11:39
przyjazne miasto, urzednicu w słuzbie mieszkańcom ha ha ha Płatne parkingi to nic innego jak forma opodatkowania ludności od posiadania pojazdów
~Fido 3-06-2009 11:57
Do kogo te żale? Najlepiej do męża. Wystawienie duplikatu otwiera drogę do nadużyć. Oryginał daję sąsiadowi, zgłaszam że go zgubiłem, dostaję duplikat i razem parkujemy cały rok. Tylko że sąsiad za Friko. Brawo dla urzędników za rozsądne myślenie. Jak ktoś zgubi 100 złotych to nie idzie do banku po wtórnik. Panie "Anonimowy" - najpierw pomyśleć a potem sypać inwektywami.
Nattea 3-06-2009 12:33
Po co wystawiać duplikat skoro taki delikwent będzie musiał od nowa wykupić abonament na parkingi, a dla nich jak wiadomo to dodatkowe pieniądze.
~@ Fido 3-06-2009 13:34
a nie wiesz, że duplikat jest /byłby/ wystawiony na TEN sam samochód, ten sam nr rejestracyjny ?? Więc jakie nadużycia ? Oj, pomyśl człowieku...
liczyrzepa 3-06-2009 13:58
wyjaśniam wszystkim "madralińskim": - kwit abonamentu ma wypisane grubym, czarnym pisakiem datę ważności i przede wszystkim markę, model i nr rejestracyjny auta. To podstawa - i w takim przypadku niewydanie duplikatu (moze wtornik byłby łatwiej zrozumiałym słowem?) to szczyt arogancji. O naduzyciach zatem mowy nie ma. To po pierwsze. Po drugie: słowo "urzednik" to komplement dla pozbawionych elementarnej zdolności samodzielnego myslenia gryzipiorkow z simetow, rejonów i innych pouwłaszczanych na komunalnym mieniu firemek. Po trzecie:
~Lustus 3-06-2009 14:00
@ Patol- jeszcze napisz gdzie parkujesz i pożegnaj się z golfem na amen jeszcze nowy właściciel przyjedzie do ciebie po komplet kluczyków :-)))
~miejscowy 3-06-2009 16:20
liczyrzepa - ciekawi mnie to trzecie bardzo !!!!!
Cień 3-06-2009 17:11
Urzędy tylko patrzą, jak nas wycyckać. Banda złodzieji!!!
~ana 3-06-2009 17:19
uwazam ze to skandal w takim przypadku powinien byc wydany wtornik prawo winno byc dla nas a nie dla pomyslowych prawodawcow..
~...... 3-06-2009 20:01
Abonamentu się nie pilnuje ,abonament się płaci.O kwit chodzi...
~ 3-06-2009 20:12
Ty Fido chyba glupi jestes kondomem chcesz dane auta wymazac!!!!!!!!!!
Locke 3-06-2009 20:59
Nie dopilnował, żale wylewa, a połowa Jeleniej się tym rajcuje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Zamknięty szlak z Koziej Szyi

Trwają porządki w Mysłakowicach

Rzeźby dla Kowar

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
886
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%