MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Piłkarze u prezydenta

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 15 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 15 czerwca 2007, 16:59
Autor: KED
W Ratuszu odbyło sie uroczyste spotkanie z okazji awansu seniorów i juniorów KS Karkonosze Jelenia Góra do wyższych klas rozgrywkowych.

Wśród zaproszonych na spotkanie znaleźli się zawodnicy obu drużyn wraz z trenerami oraz członkowie zarządu klubu. Honory gospodarza domu pełnił, pod nieobecność prezydenta Marka Obrębalskiego, który musiał wyjechać na spotkanie w sprawie organizacji Mistrzostw Europy w 2012 r do Wrocławia, wiceprezydent Jerzy Łużniak. Z jego rąk prezes klubu Tadeusz Duda oraz trenerzy i kapitanowie zespołów odebrali specjalne dyplomy z okazji awansu. Każdy z zawodników otrzymał także znaczek z logo Jeleniej Góry.

- W imieniu prezydenta chciałbym złożyć wam gratulacje z awansu i mam nadzieję że w przyszłym roku spotkamy się z okazji kolejnego awansu - mówił wiceprezydent J. Łużniak. Ze strony urzędu mogę obiecać klubowi pomoc w osiągnięciu dalszych sukcesów sportowych. Każdą firmę, która zamierza inwestować w Jeleniej Górze namawiamy także aby wyłożyła pewna pulę pieniędzy na sport. Osobiście bardzo lubię piłkę nożną. W młodości grałem w piłkę w dzikich drużynach podwórkowych. Do dziś jestem kibicem Lecha Poznań.

- Chciałbym w imieniu zarządu podziękować władzom za pomoc naszemu klubowi, która miała duże znaczenie w wywalczeniu awansów przez juniorów i seniorów - dziękował prezes T. Duda. Wczoraj uczyniono kolejny duży krok w kierunku wsparcia Karkonoszy w postaci anulowania 43 tysięcy złotych długu klubu wobec MOS. Miasto zobowiązało się także pomóc finansowo w organizacji wyjazdu grup młodzieżowych na obóz szkoleniowy

Ogłoszenia

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Orkan pokonany

Łomnica rozbita przez juniorów Karkonoszy

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~Sir 15-06-2007 17:35
Nie no powiedzcie ze to zart? Powaznie chyba sie walneliscie? '...wiceprezydent Jerzy Łużniak. Z jego rąk prezes klubu Tadeusz Duda oraz trenerzy i kapitanowie zespołów odebrali specjalne dyplomy z okazji awansu. Każdy z zawodników otrzymał także znaczek z logo Jeleniej Góry.' Jezeli to prawda to to juz paranoja i nawet nie chce mi sie juz nic wiecej pisac na temat tych pajacy w ratuszu. Za Kusiaka, co by nie pisac o jego czasch w UM, takim okolicznosciom towarzyszyly przynajmiej drobne, ale zawsze jakies upominki, albumy, czasem i nagrody finansowe. Panowie w ratuszu moze juz czas powiedziec sobie szczerze 'to nas przerasta'?
~mara 15-06-2007 18:34
To chyba nietakt, jesli nie arogancja zaprosic kogos do siebie, a nastepnie wybrac sie na inne spotkanie... nawet jesli to niezwykle wazne spotkanie to podejzewam ze wladze klubu i zawodnicy nie obrazili by sie gdyby spotkanie odbylo sie w poniedzialek, za tydzien, za 10 dni... Szkoda chlopaki ze was tak olali, ale przynajmniej znaczki z logo miasta dostalisice. COOL! A dlugopisy z logo miasta tez wam dali??? Posmiewisko!
~rosomak 15-06-2007 18:45
A w głowach to wam się nie poprzewracalo z tymi roszczeniami i oczekiwaniami? To jest tylko 5/4 liga.Finansować w realnych granicach to można grupy młodzieżowe ale nie seniorów na tym szczeblu współzawodnictwa.Jaki to sukces sportowy że zespół w prawie 100 tys mieście wreszcie awansował z 5 do 4 ligi.
~sportowiec 15-06-2007 20:06
Chłopcy z ratusza!Poproście kogoś z poprzedniej ekipy,albo od Prystroma,żeby wam przygotował scenariusz takiego spotkania i jego oprawę.Bez tego było to żałosne widowisko. Nota bene z góry wiedziałem, że Obrębalskiego nie będzie.Chłop jest tak zapracowany, że nie ma na takie rzeczy czasu.
~sportowiec II 15-06-2007 20:13
Prosimy,aby Pan Prezydent na najbliższej konferencji prasowej sprecyzował,jaki był cel spotkania,bo my nie wiemy, choć znaczków i odznak mamy dużo.
~manto 16-06-2007 1:42
wstyd... tyle powiem po tym zajsciu!
~zawodnik 16-06-2007 10:13
Kiedyś było podobne spotkanie i Kusiak nie mógł być,ale wystąpił elegancko z–ca Andrzej Bira,który pięknie przemówił "do serca i do rozumu"i wręczył każdemu piękny album.Spotkanie było też wzorowo przygotowane, a nie "na siłę i z musu".
~NO PIEKNE SŁOWA 16-06-2007 18:55
No piekne słowa Pan Duda a cały rok gadali ,ze nic włazde nie pomagały wiec jak to jest kłamały włazde klubu?
~hmm 16-06-2007 21:57
kopacze to byle mecz wygraja to juz maja gratulacje prezydenta, a jak cos w sportach zimowych (glownej sile JG) dzieje to prezydent nawet nie popatrzy na wyniki jak mu sie je pod nos podsuwa – smierdzi!
~S–P 16-06-2007 23:31
Obojętnie kto zasiada na stołku prezydenta. Zawsze taka sama lipa. Ja kiedyś dostałem list gratulacyjny i II tom opracowania o Adamie Mickiewiczu. Pewnie I tom ktoś kiedyś dostał wcześniej. No i tematyka nagrody bardzo przydatna trenerowi... Gratulacje dla Pana Gawlika!!!
~KSKARK 16-06-2007 23:59
A kogo obchodza sporty zimowe(szczególnie te w naszym rodzimym wykonaniu)!Fajnie popatrzeć na zawodników ze ścisłej światowej czołówki(narciarstwo alpejskie,biathlon,ewentualnie skoki).Ja siedzac od 20 lat w sporcie(nie tylko tym profesjonalnym, szczególnie amatorskim ),jakoś nieszczególnie sobie przypominam jakiegoś przedstawiciela sportów zimowych,któremu zwykły przeciętny"kibic w kapciach"–mam tu na myśli prezydenta,powinien pogratulować!(no może z wyjątkiem Karasińskiej),a tak na marginesie spójrz na "kopaną"–tu nawet sam"BOSS"deklaruje jako,takie zainteresowanie(może nie tą lokalną piłką,ale o LECHU Poznań słyszał,a nawet bywał,a na obiektach,gdzie występują przedstawiciele sportów zimowych,władzy nie uświadczysz(no chyba,że trzeba się wylansować sie podczas Biegu Piastów,alew to inna sprawa tam jest tv.więc nie wypada nie być!)
~Kibic 17-06-2007 7:28
Przecież Pan Prezydent jest strasznie zapracowany organizacją Euro 2012,a ile spraw do rozwiązana w naszym mieście ile planów pozyskania funduszy. Chłop nie ma czasu spotykać się z mieszkańcami a co dopiero z piłkarzami czy innymi sportowcami. Moim zdaniem jest to głęboka ignoracia z jego strony i nieposzanowanie wysiłku piłkarzy. Spotkanie mogło się odbyć w innym dogodnym terminie.
~gregor 54 17-06-2007 8:50
Dlaczego nie dostali lizaków. Śmiech na sali za ich trud i wylany pot na boiskach.
~PANIE PREZYDENCIE OBRĘBALSKI 17-06-2007 10:48
GDZIE TEN SUPER SPONSOR DLA KARKONOSZY OBIECANY W KAMPANII PRZEDWYBORCZEJ?ODLECIAŁ PO WYBORACH JAK "PTAK"
~do KSKARK 17-06-2007 13:54
no to chyba w tym sporcie leżysz a nie siedzisz... biathlon – Tomasz Sikora (w Niemczech ma dużą popularność – no tylko oni mają kasę od rządu na trasy biegowe...), może Ewelina Staszulonek – Olimpijka z ostatniej Olimpiady – saneczkarstwo, ale nie ma torów saneczkowych, oprócz lipnego w Karpaczu – nie to co w Libercu – oni jakoś mogą tylko nie w Polsce. Mogę dalej wymieniać, ale o tak o ścianę pewnie to wszystko uderzy i się bez echa odbije...
~Pamiętliwy kibic wyborca 17-06-2007 19:39
Pamiętam występ Obrębalskiego na płycie stadionu z Ptakiem. Co on ma z organizacją Euro 2012 to jakaś paranarja. Myślę ,ze nie śmiał spojrzeć w twarz futbolistom z wiadomych powodów ,bo nas wszystkich zawiódł.
~echo 17-06-2007 20:26
tu chopdzi o popularność po pierwsze: ilu ludzi chodzi na zawody sportów zimowych(ile osób zna zawodników danych dyscyplin po drugie: klub ma reprezentować Jelenią Górę a nie jakiś Karpacz no i każdy wynieniając znanego sportowca przynajmniej raz wynieni jakiegoś piłkarza nie narciarza (poza Małyszem może). To jest najpopularniejsza dyscyplina na świecie
~ksk 17-06-2007 21:05
i po meczu wygranym przez karkonosze gdy graly w 3 lub 2 lidze, do pracy szlo zadowolonych kilka albo kilkanascie tysiecy ludzi i mialo o czym gadac caly poniedzialek, a z calym szacunkiem z sukcesow pani karasinskiej cieszy sie pewnie jej rodzina i kolezanki z klasy, a i tego bym nie byl pewien bo wiadomo jak z ludzka zawiscia jest :D
~do echo 17-06-2007 21:38
mała popularność: ok – zgadzam się, ale nie dla tego, że sport jest mało widowiskowy tylko dlatego, że jeszcze niektórzy działacze są "czerwoni" i niewiele młodzi mogą zdziałać – nikt nie chce z "czerwonymi" współpracować, a takiego to nie ruszysz bo śmierdzieć będzie... skutkuje to tym, że np. w Jakuszycach raczej nie mam miejsca na kibiców – obiekt (trasy itp) niezbyt na nich przygotowany. Powodów można wymieniać dużo, ale nie możemy zapomnieć, że miasto Jelenia Góra było na 2 m–cu w województwie we Współzawodnictwie Sportowym tylko dzięki sportom zimowym (70% pktów zdobytych przez miasto), więc inne dyscypliny się nie wykazały, a i tak nikt się za zimowe nie weźmie – mimo szansy jaką dają one promocji miasta. ale to jest typowe – po co promować na szeroką skalę wkładając wysiłek, jak można "promować" tylko trochę bez wysiłku i chwalić się, że się nie wiadomo ile robi – tak było jest i będzie w naszym kraju.
~Do Echo 17-06-2007 21:50
Myślę że ignoracia to nie wszystko to poniżanie nas ludzi sportu. .Zobaczycie jak wystawi swoją gębę w telewizji ,kiedy Lang będzie mu wręczał puchar. Ciekawe ile za to miasto zapłaci myślę ,że starczyło by na cały sezon w pieniędzy w czwarterj lidze.
~Do pajaców 18-06-2007 12:35
Co chcecie od Prezydenta? Żeby za mistrzostwo podwórka fudował nagrody, stypendia, może samochody lub wille? Jeżeli są prawdziwi działacze i kibice, to dlaczego nie ma sponsorów w klubie? Na taki poziom żaden liczący się sponsor nie da złotówki. Może trzeba samemu zrobić ściepe na zespół, a nie tylko oglądać się na innych.
~Do pajaców 18-06-2007 12:35
Co chcecie od Prezydenta? Żeby za mistrzostwo podwórka fudował nagrody, stypendia, może samochody lub wille? Jeżeli są prawdziwi działacze i kibice, to dlaczego nie ma sponsorów w klubie? Na taki poziom żaden liczący się sponsor nie da złotówki. Może trzeba samemu zrobić ściepe na zespół, a nie tylko oglądać się na innych.
~do pajaca 18-06-2007 22:57
jeśli Olimpiada czy Mistrzostwa Świata w/g ciebie to podwórkowe zawody, a awans do wyższych klas w kraju to dopiero poważne osiągnięcia – ważniejsze od reprezentacji Polski w Świecie to przepraszam, że się odezwałem... Myślałem jednak, że to coś znaczy – nie wiem może jestem niedoinformowany. Nie chodzi o nie wiadomo jakie nagrody, ale jednak jak dzieciaki które mają na koncie dziesiątki pucharów z imprez krajowych, czy też międzynarodowych byli by zauważeni przez władze – to buduje chęć do dalszej pracy. Nie mówię, że piłkarzom się nie należy pochwała, ale mówię, że nie tylko im.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Mobilizacja przed II turą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2207
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%