Zalogowanych: 19

Jelenia Góra: Piłkarskie emocje w Jeleniej Górze

Środa, 19 sierpnia 2015, 11:37
Aktualizacja: 22:37
Stolica Karkonoszy gościła w dniach 14–16 sierpnia młodych piłkarzy startujących w turnieju młodzików Jelenia Góra Cup 2015 zorganizowanym przez KKS Jelenia Góra. W zawodach odbywających się pod patronatem prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły wzięło udział dziewięć drużyn podzielonych na dwie grupy eliminacyjne.

W piątek i sobotę na boiskach w Parku Paulinum i przy ulicy Lubańskiej rozgrywano mecze eliminacyjne. W niedzielę w "Parku Sportowym Złotnicza" drużyny grały finały o miejsca 1-4. Po piątkowych i sobotnich eliminacjach wyłoniono pary drużyn grających o poszczególne miejsca. Dziewiątą zajęła Kwisa Świeradów, która była piąta w grupie II. W meczu o miejsca 7-8 spotkały się dwa zespoły Sportingu Wrocław, lepszy okazał się Sporting II, który wygrał 5:3 i zajął 7. miejsce. Piątą pozycję po wygranej walkowerem z Olimpią Kowary 3:0 zajęły Karkonosze II Jelenia Góra.

W meczu o miejsce na podium zespół Karkonoszy musiał uznać wyższość Chojnika Jelenia Góra, który w pierwszym finałowym meczu na Złotniczej wygrał zdecydowanie 4:0. Pojedynek o wygraną w turnieju był bardzo ciekawym widowiskiem, w którym obie drużyny stworzyły dużą ilość sytuacji bramkowych. Do przerwy KKS Jelenia Góra po golach Kuby Niewiadomskiego wygrywał z Miedzią Legnica 2:0 chociaż obie drużyny mogły strzelić jeszcze kilka bramek. Po przerwie goście zagrali bardzo skutecznie i doprowadzili do wyrównania 2:2. Kiedy wydawało się, że zwycięzcę wyłonią rzuty karne, w ostatnich 6 minutach podopieczni Cezarego Michalskiego strzelili 2 gole i zabrali puchar za pierwsze miejsce do Legnicy. Trener tego zespołu Cezary Michalski to wychowanek Karkonoszy Jelenia Góra, który największe sukcesy osiągnął w barwach Miedzi Legnica - m.in. zdobywając z tym klubem Puchar Polski.

Wszystkie drużyny nagrodzono dyplomami i pucharami, a trzy najlepsze drużyny otrzymały także medale.

Nagrody wręczono również najlepszym zawodnikom turnieju:
bramkarz - Michał Matys /AP Chojnik Jelenia Góra/
zawodnik - Korneliusz Karolczak /Miedź Legnica/
król strzelców - Dawid Gil /KKS Jelenia Góra/

Trenerzy wszystkich drużyn wytypowali najlepszych zawodników swoich drużyn, których nagrodzono dyplomami i statuetkami: