Piłkarskie weekend: Piłkarski weekend za nami

Poniedziałek, 29 września 2008, 22:17
Aktualizacja: 22:19
Autor: Mateusz Banaszak
Nie brakowało emocji w miniony weekend. Oprócz ciekawych pojedynków, zobaczyliśmy piękne gole i znakomitą postawę piłkarzy, którzy walczyli o jak najlepszy wynik.

Karkonosze Jelenia Góra – Górnik Wałbrzych 1:3 (1:1)
Bramka: KSK - Marcin Krupa

Zaczynając od IV ligi – piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra, nie wytrzymali presji i ulegli w derbach Górnikowi Wałbrzych 1:3. Wszystko szło w dobrym kierunku, świetną bramką popisał się młody Marcin Krupa, lecz nie pomogło to miejscowym w osiągnięciu, końcowego sukcesu i przegrali oni na wałsnym boisku z rywalem, który popisywał się zespołową grą, dokładnymi podaniami i szybkością.
Lotnik Jeżów Sudecki – Bobrzanie Bolesławiec 0:3 (0:0)
W lidze okręgowej znów nie powiodło się Lotnikowi, który po raz kolejny przegrał - tym razem w Boleławcu. Mimo przewagi, podopieczni Marka Herzberga nie potrafili udokumentować tego bramką. W efekcie goście nie dość że nie potrafili strzelić bramki, to w drugiej połowie odsłonili się, dając wbić sobie trzy gole. Trzeba zaznaczyć, że do zespołu po długiej przerwie związanej wyjazdem za granicę wraca Krzysztof Zaręba, który w Bolesławcu zagrał pół godziny. To kolejne wzmocnienie dla Lotnika w ciągu kilku tygodni. Wcześniej szeregi zasili dwaj piłkarze z Ukrainy. Miejmy nadzieję, że poskutkuje to lepszą grą całej drużyny.

Piast Dziwiszów – KS Łomnica 1:0 ( 1:0)
Bramka: Piast - Antoni Podobiński
W A-klasie również nie brakowało emocji.Piast Dziwiszów, który do tej pory seryjne zdobywał kolejne bramki i punkty, w niedzielę napotkał spory opór w starciu z drużyną z Łomnicy. Młodzi łomniczanie, grali przeciwko Piastowi jak równy z równym i gdyby nie stracona bramka w pierwszej połowie, mogliby oni pokusic się o remis a nawet o zwycięstwo w tym meczu. Jednak zmarnowane okazje i mniejsze doświadczenie, doprowadziło do wygranej Piasta.

Pub Gol Jelenia Góra – Lesk Sędzisław 3:3 ( 2:0)
Dobrej passy nie podtrzymał Pub Gol, który tylko zremisował z Leskiem. Dlatego tylko, bo piłkarze z Jeleniej Góry, po 45 minutach prowadzili 2:0, lecz nie potrafili utrzymać korzystnego wyniku do końca.

Chojnik Jelenia Góra – Gambit Chełmsko Śląskie 5:2 (3:0)
Bramki: Chojnik – Paweł Pakosz 2, Łukasz Szymczak, Sławomir Sopinka, Michał Gadzimski
Lepiej natomiast spisali się piłkarze cieplickiego Chojnika. Podopieczni Dariusza Michałka po serii przegranych meczy w końcu wygrali i to w pięknym stylu. W pojedynku z Gambitem, w pierwszych 45 minutach prowadzili oni 3:0, a dwie bramki zdobył Paweł Pakosz. W drugiej połowie Chojnik nie zwolnił i dołożył dwie bramki, w efekcie wygrywając zasłużenie 5:2

Mitex Podgórzyn – Piast Bolków 2:4 (1:2)
Bramki : Mitex –Krzysztof Tatomir 2
Mitex Podgórzyn, w ramach A-klasy po raz kolejny przegrał. Oby to nie była zła passa piłkarzy z Podgórzyna, który początek sezonu mogli zaliczyć do bardzo udanych. Jak zapowiadał przed sezonem trener Tadeusz Niemczyk – Sezon jest długi, więc i moja ławka rezerwowych powinna być długa. Dlatego w następnym spotkaniu, z pewnością szkoleniowiec sięgnie po zmienników, aby wnieść do zespołu trochę świeżości i pewności siebie. Piłkarze Mitexu, w starciu z Piastem mogli pokusić się o remis, lecz zabrakło zdecydowania i konsekwencji zwłaszcza w formacji defensynej, dlatego gospodarze tracili bramki.

Przyjaciele Gola – Potok Karpniki 2:0 (1:0)
Bramki: Przyjaciele Gola – Stefaniak, Jamai
W B – klasie nasze dwie jeleniogórskie drużyny grały w kratkę. Przyjaciele Gola po raz kolejny wygrali swoje spotkanie. Podopieczni Dariusza Lizaka, utrzymują świetną formę, a w meczu z Potokiem Karpniki udowodnili sobie, że mogą pokusić się o przodownictwo w grupie. Nabierając doświadczenia, piłkarze z meczu na mecz grają co raz lepiej a co najważniejsze bardzo skutecznie.

KKS Jelenia Góra- Pogoń Wleń 1:3 (1:1)
Bramka: KKS – Patryk Skowron
Gorzej powiodło się naszej drugiej ekipie – KKS Jelenia Góra, który niestety przegrał z Pogonią Wleń 1:3. Jeleniogórzanie, na długo zapamiętają mecz, w którym zlekceważyli rywala. Wszystko rozpoczęło się od prowadzenia KKS-u , gdzie po błędzie Pogoni – do bramki rywala trafił Patryk Skowron. Zanosiło się na prawdziwy pogorm gości, lecz późniejsze losy spotkania obracały się przeciwko jeleniogórzanom. Już w 18 minucie wyrównał Marcin Kożuchowski, który w połączeniu z drugim młodym napastnikiem Kamilem Dziątłowskim przez cały mecz stwarzał poważne zagrożenie pod bramką KKS-u.
Goście mieli jeszcze kilka okazji do objęcia prowadzenia, lecz KKS ratował albo bramkarz Andrzej Bieżunski, albo poprzeczka bramki.
Po zmianie stron znów dał o sobie znać Kożuchowski, który świetne podanie swojego kolegi zamienił na piekną bramkę. Pogoń zaciekle atakowała i tylko szczęście ratowało gospodarzy od straty kolenych bramek. Goście nie zwalniali i dopięli swego w 70 minucie popisując się wyśmienitą koronkową akcją Konik – Kożuchowski – Dziątłowski, gdzie do bramki z główki trafił ten ostatni. Pogoń grała pewnie, ale niezbyt mądrze. Swoje niedoświadczenie i nerwy pokazał Krzysztof Marceluk, który przy wysokim prowadzeniu wdał się w dyskusję słowną z arbitrem, który w efekcie pokazał zawodnikowi czerwoną kartkę. Na tym się skończyło, Pogoń wygrała zasłużenie z KKS – okupując wygraną niepotrzebną stratą zawodnika w kolejnych spotkaniach.