MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piłkarski turniej harcerzy

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 28 maja 2018, 16:18
Aktualizacja: Wtorek, 29 maja 2018, 17:00
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Po raz drugi w Jeleniej Górze odbył się Piłkarski Puchar Chorągwi Dolnośląskiej organizowany przez Hufiec Karkonoski ZHP. W kategorii otwartej tytuł obroniły Legnickie Lwy, które w finale pokonały Cichą Dolinę Piechowice. Wśród młodszych harcerzy najlepsi okazali się Łagodni z 8 PDH Burza.

W imprezie rozegranej na stadionie przy ul. Złotniczej wzięło udział około 120 osób. W kategorii open do finału awansowali piłkarze z HKS Legnickie Lwy, którzy zmierzyli się z Cichą Doliną z Piechowic. Zwyciężyli 20:0 obrońcy tytułu sprzed roku. Z kolei w meczu o 3. miejsce 100 DHSiW Watra pokonała 39 DHS.

Wśród młodszych najlepsi okazali się Łagodni z 8 PDH Burza, którzy w 7 rozegranych spotkaniach zdobyli 19 punktów - 6 razy zwyciężyli, a raz ich mecz zakończył się remisem. Trzy punkty do triumfatorów straciła 52 Próbna WDH Manada, a cztery Ostrzy z 8 PDH Burza.

Organizatorzy przyznali też nagrody indywidualne - najlepszymi bramkarzami zostali Adrian Gubryś (open) i Artur Matysik (harcerze). Najlepszymi zawodnikami określono Sergiusza Szymaniaka (open) i Michała Schulza (harcerze). W konkursach indywidualnych zwyciężali: Tytus Baraniecki, Kacper Wowk, Robert Kościsz oraz Szymek Janeczko.

- Celem turnieju jest popularyzacja sportu rekreacyjnego, aby ruszyć się z domu, fajnie się bawić i przestrzegać zasad fair play - podkreśliła Maria Łabaziewicz, komendantka Karkonoskiego Hufca ZHP. W sumie wystąpiło 14 zespołów. Młodsza kategoria obejmowała zawodników do rocznika 2005, a zespoły w obu grupach były złożone zarówno z chłopców, jak i dziewcząt. Najważniejsza była dobra zabawa.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Znakomita zabawa i spore emocje

Beniaminek pokonał spadkowicza

O świetlicy mogą pomarzyć?

PiS apeluje do mieszkańców

Bulwar niemal gotowy

Giną woreczki na psie odchody

Wielkie cięcia na Polanie Czarownic

Nowi piłkarze w Karkonoszach – w sobotę sparing

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
870
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%