Warszawa: Piłkarki ręczne wygrywają w stolicy

Sobota, 17 stycznia 2009, 20:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 stycznia 2009, 15:43
Autor: Mateusz Banaszak
Jeleniogórzanki po zaciętym boju, wygrały z AZS–em AWf Warszawa w 17 kolejce spotkań żeńskiej ekstraklasy piłki ręcznej. Mimo że "nasze" przegrywały do przerwy 12:13, zdołały odnieść zwycięstwo w starciu z niżej notowanym rywalem.

Szczypiornistki Carlos – Astol pokonały na wyjeździe najsłabszą drużynę ekstraklasy AZS AWF Warszawa. Mimo że rywal zajmuje odległe miejsce w tabeli to okazał się bardzo wymagającym przeciwnikiem i napsuł sporo krwi jeleniogórskim szczypiornistkom. Całe szczęście, że jeleniogórzanki wyszły z tego pojedynku zwycięskie.

Nikt nie spodziewał się ze warszawianki postawią twarde warunki drużynie ze stolicy Karkonoszy. Początek należał do przyjezdnych, które po 15 minutach prowadziły 5:3. Później nasze dziewczyny trochę przysnęły i najpierw dały się dogonić, a później pozwoliły, aby to warszawianki prowadziły w tym spotkaniu. Do końca tej połowy toczyła się twarda i nieustępliwa walka o każdy kawałek boiska. Z tej walki zwycięsko po pierwszej połowie schodziły warszawianki, które po 30 minutach prowadziły 12:11

Druga połowa wyglądała już zupełnie inaczej. Jeleniogórzanki na drugą połowę wyszły zupełnie odmienione, w drużynie widać było motywację i chęć wygrania tego niełatwego pojedynku. Na efekty, jeleniogórzanki długo nie kazały sobie czekać. Po ośmiu minutach drugiej połowy wygrywały już różnicą trzech bramek – 17:14 i grały co raz pewniej i skuteczniej. W meczu odblokowała się Marta Gęga, która w końcu zagrała na miarę swoich możliwości zdobywając 7 bramek.

Później było jeszcze lepiej. W 43 minucie przewaga zwiększyła do czterech bramek i wiadomo było, że z taką grą jeleniogórzanki nie przegrają tego meczu. Tak też było. Kolejne bramki naszych zawodniczek, skuteczna obrona zarówno w strefie jak i w bramce pogrzebały nadzieję gospodyń na choćby remis w tym spotkaniu. Ostatecznie jeleniogórzanki wygrały w Warszawie i zgarnęły komplet punktów.

AZS AWF Warszawa - Carlos Astol Jelenia Góra 25-30 ( 13:12)
Carlos Astol: Aleksandra Baranowska, Agnieszka Szalek - Marta Gęga 7, Monika Odrowska 7, Marzena Stochaj 5, Mirella Kaczyńska 5, Marta Dąbrowska 2, Marta Oreszczuk 2, Agnieszka Kocela 1, Sabina Kobzar 1