Piątek, 17 kwietnia 2009, 21:01
Aktualizacja: Sobota, 18 kwietnia 2009, 18:42
Autor: ahawer
Robert Ignaciak
Piłkarki ręczne Carlos Astol Jelenia Góra nie sprostały dziś silniejszemu rywalowi – Politechnice Koszalin i uległy 27:30.

„Dziewczyny! Ważne, że Jesteście” – takie hasło było przysłaniem dzisiejszego meczu w hali przy ul. Złotniczej.

Na boisku ekstraklasy zadebiutowała Magdalena Tajerle, która obchodziła także swoje urodziny, dlatego przed rozpoczęciem meczu otrzymała od trenera kwiaty. Niestety sama nie sprawiła sobie prezentu, nie zdobyła żadnej bramki.

Dużą niespodzianką był dziś występ Marty Gęgi, która prawdopodobnie po zakończeniu sezonu odejdzie do francuskiego klubu oraz Marty Oreszczuk, która oświadczyła, że kończy sportową karierę. Jeleniogórskie szczypiornistki dokańczają play – offy pod nazwą Carlos, jednak nie reprezentują już tej firmy, co dziś zamanifestowały – zaklejając taśmą logo byłego sponsora na swoich koszulkach.

Dzisiejszy mecz toczył się pod dyktando gości. Jeleniogórzanki cały mecz „goniły” Politechnikę. W pierwszych minutach straty były po obu stronach, jednak to koszalinianki skuteczniej kończyły większość akcji. W 8 minucie na boisko weszła Gęga, która w sumie zdobyła dziś pięć bramek. Na trybunach można było jednak usłyszeć opinie zawiedzionych kibiców, których popularna „Gęsia” przyzwyczaiła do nawet kilkunastu bramek w jednym meczu.
Dwie minuty później kibice znów mogli podziwiać stałą, dobrą formę Marty Oreszczuk, która od razu wprowadziła w grę szybsze tempo. Pod koniec pierwszej połowy tygrysice zagrały mocniej w obronie i zmniejszyły przewagę AZS-u do jednej bramki.

Po przerwie gra nie ułożyła się naszym zawodniczkom, tak jak chciał trener Zdzisław Wąs. Zamiast nadrabiać straty, oddalały się od satysfakcjonującego wyniku. Przez pierwsze sześć minut drugiej połowy nasze dziewczyny nie zdołały rzucić bramki! Dopiero karny Sabiny Kobzar otworzył nadzieję na zmianę wyniku. Jednak olbrzymia ilość strat popełnianych przez nasze dziewczyny powodowała, że koszalinianki co chwilę nadrabiały bramki z kontry, wychodząc na przewagę średnio: czterech – pięciu bramek.
Podopieczne trenera Waldemara Szafulskiego lepiej radziły sobie w stałych elementach gry, a także w defensywie. Był to znakomity mecz w wykonaniu reprezentantki kraju Joanny Dworaczyk, która zaaplikowała nam aż 11 bramek.

Mimo tego nie można odmówić naszym piłkarkom chęci i woli walki, co niekoniecznie zwykliśmy widzieć w poprzednich meczach. Ostatecznie mecz kończy się porażką Carlosa 27:30.

Spotkali się z Beatą Kempą

Komentarze (26) Dodaj komentarz

~F.B 17-04-2009 22:10
niech zapomna o 5 miejscu
~kibic 17-04-2009 23:28
dobrze ze zajely miejsce w 8ce bo bylby spadek!!!!!!
~no bo 18-04-2009 9:15
w sumie, to tylko na spadek zasłużyły!
~Ja 18-04-2009 12:46
w sumie to sam/sama zagraj lepiej lub tak samo... Co ja gadam? W 2 lidze chociaż zagraj... Gratuluje dziewczyny... Bardzo dobry mecz!!! Doby występ miały: Szalek, Odrowska i Oreszczuk !!!
~fanatyk 18-04-2009 14:03
poziom kompromitujący,a szczególnie Stochaj i Gęgi, kto je wiął do kadry-przecież to obciach dla Polski oddajcie koszulki
~remik 18-04-2009 14:53
dokładnie, zgadzam się z fanatykiem, beztalencia do potęgi, grają, żeby ciągnąc siana, tylko za co? za bieganie po boisku, miejscie szacuenk same do siebie, mowa tu również o reszcie koślawców.
~piwko 18-04-2009 17:29
japa durnie
~kaśka 18-04-2009 18:46
nie ma co się przejmować beztalenciami, miały wszystko! największe wypłaty w Polskiej lidze, super mega mieszkania, najlepsze autokary na mecze wyjazdowe i wspaniała opiekę w klubie, tzn ja się nimi opiekowałam razem z Tomciem, dałam im wszystko, moje serce, moje cenne doświadczenie, a nawet poczęstowałam Whiskey, tylko One nie chciały pić przed meczem, głupie nie?
rex3 18-04-2009 19:01
nie zwalajcie na panią kasię, na beztalencia trafiła! po prostu, dziewczyny, szkoda ze jestescie haha
~2222 18-04-2009 20:55
kaska idz juz z tego klubu bo juz za duzo tego.co powiecie ze kiedys tez byly beztalencia?,a kaska zawsze rozwalala druzyny.idz do diabla
~bo 19-04-2009 9:26
kiedys to były własnie zawodniczki, te to się nadają do tarcia chrzanu
~nemo 19-04-2009 11:02
Może i były ale Kaśka do nich nie należała ,nawet do kadry się nie była powołana ,taka była dobra.
~do nemo 19-04-2009 11:17
to mało wiesz- w kadrze grała!
~Lubań-ak 19-04-2009 13:42
Kpina z tych komentarzy. Siedzi jeden z drugim przed komputerem i jedyny sport jaki uprawiali przez całe życie to załatwianie zwolnień od lekarza na czas i ilość. A teraz atakują dziewczyny dla których sport nierzadko jest całym życiem i to że mecz nie zawsze im wyjdzie to nie znaczy że to są beztalencia. Sytuacja w klubie także nie pomaga w grze. A co do powołań do kadry to z całym szacunkiem dla waszych umiejętności i inteligencji jeśli chodzi o piłkę ręczną to trener kadry (selekcjoner) zna się zdecydowanie lepiej od was. i proszę was z szacunku nie kompromitujcie się na forum może lepiej piszcie wasze wypociny na kratkach i chowajcie je do biurka. A jeśli będzie wam smutno to przeczytajcie sobie je i zobaczycie jakie z was kozaki i jak pięknie potraficie o kimś napisać. Pozdrowienia dla dziewczyn Proponuje coś napisać na tej na klejce na koszulce, coś w stylu dziękujemy czy coś to byłoby super :)
~2222 19-04-2009 15:03
jesli masz takie dobre wiadomosci-to ile meczy rozegrala w kadrze?co pamietam powolana zostala jako zawodniczka rezerwowa.wystepow zero.za trenera jezierskiego wywalona za picie.za trenera sokolowskiego wywalona z druzyny,za trenera kobzara siedzenie na lawie,belgia wywalona za pijanstwo i ktos mowi ze ona reprezentowala nasz kraj,no przepraszam-wspominajmy dobre dziewczyny,a nie ta ktora doprowadzila omal do rozpadu pilki recznej w jeleniej gorze.
~Uuu ! 19-04-2009 18:15
A może powinna poprowadzić monopolowy całodobowy ??
~Ruso 19-04-2009 19:11
Słuchajcie ... Waszymi komentarzami na pewno nie pomożecie dziewczyną. Zależy Wam na tym żeby w Jeleniej znów było można obejrzeć wspaniałe mecze i walkę o medale? To nie wprowadzajcie atmosfery anty. Można pisać o tym jak zagrały mecz, która była dobra, która nie, ocena jest wskazana ... ale nie poniżajcie drużyny i nie ubliżajcie dziewczyną.
~;p 20-04-2009 9:08
a kto powiedział, ze je tu chcemy? :P;p
~Ruso 20-04-2009 9:41
A czemu ich tu nie chcecie? Podajcie konkretny powód dla którego w JG nie powinno być piłki ręcznej.
~2222 20-04-2009 20:17
PILKA RECZNA POWINNA BYC W JG-JAKIKOLWIEK SPORT-JESLI NIE BEDZIE SPORTU W JG TO CO TA MLODZIEZ BEDZIE ROBILA?POTRZEBA TYLKO KONKRETNYCH LUDZI TZN. NIE TAKICH CO BEDA CHCIELI ZROBIC NA SPORCIE DOBRY BIZNES I PCHAC PIENIADZE DO KIESZENI TYLKO TAKICH KTORZY KOCHAJA SPORT I ROBIA TO BEZINTERESOWNIE.
~nie1 21-04-2009 10:32
ale nie ręczna;/ szkoda kasna tak mało popularną dyscypline
~:P 21-04-2009 11:16
szkoda, ze jestescie he;p
~edyta 21-04-2009 14:54
zawodniczki zapraszam do biura pośrednictwa pracy-bo do piłki ręcznej się nie nadajecie-szkoda pieniędzy na tak małopopularną dyscyplin. Najlepsza jest koszykówka męska mężczyzn.,Bo jak oglądałem wyczyny piłkarek w ostatnim meczu to ręce opadały,one nic nie potrafią-pałętają się piłka ich nie słucha,nogi sie pałętają.
~he 21-04-2009 15:34
ma kurs koparek je wysłać!
~;] 23-04-2009 20:41
".......koszykówka męska mężczyzn" hahahhahaha
~Maria 28-04-2009 14:17
Drodzy internauci jeżeli wam się nie podoba piłka ręczna to nie chodzcie na mecze.macie piłkę kopaną koszykówkę dyskoteki to tam się wyżywajcie . A piłka ręczna była jest i będzie dzięki wszystkim działaczom trenerom oraz piłkarkom i prawdziwym kibicom.Pozdrawiam wszystkich kochajacych piłkę ręczna .