MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pikowanie „Orła” – zarząd spółki odwołany

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Poniedziałek, 28 lipca 2008, 16:52
Aktualizacja: 17:11
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Rada nadzorcza Zakładów Lniarskich „Orzeł” w Mysłakowicach odwołała zarząd spółki. Od kilku miesięcy masowo zwalniani są pracownicy poszczególnych działów, a część majątku wywożona jest na złom. Czy to początek końca zakładu?

Zarząd spółki „Orzeł” w Mysłakowicach z byłym prezesem Markiem Błażkowem na czele, został odwołany w miniony czwartek. Z zajmowanym stanowiskiem musieli się również pożegnać: wiceprezes Jacek Golonka oraz członek zarządu Józef Pradela.

Teraz na okres trzech miesięcy ich miejsce zajmą Rafał Czupryński i Marcin Szawłowski. Oficjalny powód odwołania byłego zarządu to niezadowalające wyniki osiągane przez spółkę. Co w rzeczywistości oznaczają?
„Orzeł” zaczął podupadać wskutek nieporadności zarządu – mówi były pracownik spółki proszący o anonimowość.

– Od dłuższego czasu firma miała poważne problemy finansowe. Całkowicie pogrążyły ją zaciągnięte kredyty, których spółka nie była w stanie spłacać. Przez lata wójt umarzał jej podatek, a kiedy prawo zaczęło tego zabraniać, Urząd Gminy Mysłakowice przejął część budynków, gdzie teraz znajduje się oczyszczalnia ścieków.

W ostatnim czasie pojawiły się masowe zwolnienia ludzi. Całkowicie zamknięto przędzalnię, a jej wyposażenie wywieziono na złom.
Czy to pierwsze oznaki „zestrzelnia” „Orła”? O tym napiszemy w najbliższym wydaniu naszego tygodnika Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dyplomy wręczone

Bez nudy w Rudawach

Zderzenie motocykla z fordem

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~grek 28-07-2008 17:59
Ciekawe kto przejmie firmę kiedy zostanie wyceniona po cenie gruzu. Ktoś już sobie ostrzy zęby.
KochaSJG1983 28-07-2008 22:09
Wiadomo, co się stanie z Zakładową Służbą Ratowniczą ZL "Orzeł" S.A. Mysłakowice?
~... 28-07-2008 22:22
Len teraz taki modny a przy upałach jaki wspaniały . Proszę zobaczyć w sklepach co się sprzedaje i na ludzi na uliczch (bo i panowie chodzą w ubraniach z lnu). Trudno pojąć w czym rzecz???
~Mysląkowice 29-07-2008 7:48
to szefowie działów w Orle do tego doprowadzili-za co oni sie wybudowali? za pieniadze z Orła!!!!!!!!!! tu potrzeba zmienic wszystkich kierownikow i majstrow.moze wtedy cos sie jeszcze zachowa
~Gł. Ekonomista Jeleniej 29-07-2008 9:33
To rzeczywiście wina Zarządu Spółki. Od lat nosili nosy wyżej niż powinni. Nie współpracowali z lokalnym środowiskiem - panowie bawili w Stolycy i przygotowywali Zakłd do upadku.
~misia 29-07-2008 10:27
zgadzam się kierownictwo też do wymiany
~xxx 29-07-2008 12:03
może najpierw niech CBA zbada kulisy i śmiesznie niskie ceny sprzedaży nieruchomości zakładowych np.nieruchomośc stoi pusta i niszczeje wynając nie mozna,kupić nie można a tu nagle za tydzień okazuje się że ktoś kupił tą nieruchomość po super cenie
~ammma 30-07-2008 16:06
to jest straszne ciągle ludzi mamili że będzie dobrze, a teraz traktują ich jak sługusów, pensje brali duże, mistrzowie nic nie robili chodzili w garniturkach po odzdziałach kierownicy to samo a ludzie brudni w ochydnych warunkach się myli a śniadania i kolacje odbywały się w asyscie karaluchów!!!!!!!!!!!! A teraz won na bruk!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS apeluje do mieszkańców

Dużo drożej za śmieci

Bilety MZK też podrożeją?

Poznali wyniki rekrutacji

Nie zaśmiecajmy otoczenia Kropelki

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
131
Tak
25%
Nie
73%
Nie mam zdania
2%