MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

Piknik ze zwierzętami udał się na medal

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 1 lipca 2013, 7:26
Aktualizacja: Wtorek, 2 lipca 2013, 7:12
Autor: Mea
Fot. Mea
– Pomoc zwierzętom to obowiązek każdego człowieka – mówił Kamil Pomykała, wolontariusz fundacji Mondo Cane, podczas Pikniku ze Zwierzętami, który odbył się wczoraj (30.06.) w Podgórzynie. Na pomoc dla bezdomnych i porzuconych psów oraz kotów uzbierano ponad 1500 zł i ok. 30 kg karmy.

W pokazie psów wzięło udział ponad 20 pupili. Na pikniku pojawił się również królik. – Piknik ze zwierzętami i dla zwierząt został zorganizowany po raz pierwszy. Odbyły się konkursy z nagrodami np. pokonanie slalomu i przeszkód, czy też na psa, który jest podobny do właściciela - powiedziała Anna Zjawińska z firmy Endico z Jeleniej Góry, który był organizatorem pikniku.

Fundacja Mondo Cane zbierała pieniądze dla zwierząt przygarniętych przez wolontariuszy. – Zorganizowaliśmy loterię fantową, jest też płatna trampolina i malowanie twarzy. Zebrane pieniądze i karmę wykorzystamy na utrzymanie ok. 10 psów i kotów, którymi się opiekujemy. W dwóch przypadkach opłacamy psi hotel. Potem znajdziemy dla nich dom. Karmę przeznaczymy również dla bezdomnych psów i kotów – mówił Konrad Kuźmiński z Fundacji Mondo Cane w Jeleniej Górze.

Każdy mógł za darmo poradzić się psiego psychologa, czy tresera. Odbyły się też pokazy tresury i wystawa psów nierasowych, w których wzięło udział wiele zwierzaków z powiatu jeleniogórskiego. – Ważne by psa nauczyć posłuszeństwa. Zdarza się, że zwierzak ucieknie i nie chce przyjść do właściciela. Gdy podejdzie bliżej nie wolno pokazywać ciasteczka, jako nagrody lub od razu zapinać na smycz, bo wtedy zapamięta to. Dopiero jak podejdzie blisko należy go wtedy pogłaskać, pochwalić za posłuszeństwo, wyciągnąć z kieszeni nagrodę w postaci przysmaku i po chwili dopiero zapiąć smycz. Odradzam kolczatki, lepsze są szelki – twierdził Mirosław Szreiber, treser z Bolesławca.

Weterynarze z lecznicy „4 Łapy” z Jeleniej Góry badali psy. – Czyściliśmy zwierzaczkom uszy, obcinaliśmy pazurki, informowaliśmy o sposobach higieny, przypominaliśmy o obowiązkowych szczepieniach - mówił Adam Petryka, lekarz weterynarii z lecznicy „4 łapy”.

Mimo że piknik był przeznaczony dla różnych zwierząt domowych, to przeważały na nim psy. – Przygarnęłam mojego psa Dorę ze schroniska, bo mi było jej szkoda. Ludzie wyrzucają zwierzęta bezmyślnie, a ja lubię takim zwierzętom pomagać. Jest bardzo kochana, przyjacielska, posłuszna i wdzięczna. Podobał mi się piknik, bo można było dowiedzieć się ciekawych sposobów na okiełznanie charakteru pieska, ale też wziąć udział w różnych konkurencjach – opowiadała Anna Jakowska z Jeleniej Góry.

- Mój pies wabi się Azor i ma ok. roku. Ktoś go wziął z giełdy i później chciał oddać, więc wziąłem Azorka do siebie. Jest bojowy w stosunku do psów, ale dla ludzi łagodny. Przeważnie w regionie są imprezy tylko dla rasowych psów, a tu można było przyjść z kundelkiem, kotem, czy chomikiem. Było naprawdę super – podkreślał Michał Piwowar z Rybnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przebudowa drogi Bolesławiec – Stare Jaroszowice

Śmierć na żwirowni

Święty Benon w Muzeum Karkonoskim

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~tuiteraz 1-07-2013 8:04
jak zwykle! Półgodziny, kilka byle jakich zdjęć i naiwny czytelnik uwierzy. A gdzie te wszystkie atrakcje ,które tam były - występy ,wystawa psów nierasowych,nauka tresury dla psów i ich właścicieli,pokaz tresury wilczurów? Jak zwykle po łepkach!!!
~reporter 1-07-2013 8:45
Szkoda, że o tej imprezie wielu dowie się dopiero dzisiaj. Superowa inicjatywa. W przyszłości można dodać wystawę fotograficzną pt. "Zwierzaki".
~anna J 1-07-2013 9:31
BARDZO FAJNA IMPREZA WIECEJ TAKICH PLENEROWYCH WYSTAW ZE ZWIERZAKAMI POZDRAWIAM WSZYSTKICH MILOSNIKOW ZWIERZAT ps.MOJA DORA ZAJELA PIERWSZE MIEJSCE
~Do ~ 1-07-2013 13:31
~reporter-a O tej imprezie było głośno na jelonce, wystarczy spojrzeć wstecz, do artykułów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co nowego w Gryfowie?

Rój wiedzy

W Podgórzynie chcą dopłat (aktualizacja)

Przetarg na budowę świetlicy wiejskiej w Ptaszkowie

Nie ma rady na wandali?

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
534
Tak
19%
Nie
76%
Nie wiem
5%