MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piknik z parkiem narodowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 8 września 2019, 8:24
Aktualizacja: Wtorek, 10 września 2019, 7:09
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (7.09) mieszkańcy Sobieszowa i pozostałych części Jeleniej Góry oraz turyści, mogli skorzystać z oferty rozrywkowo–edukacyjnej przygotowanej przez Karkonoski Park Narodowy. Podczas Pikniku z KPN na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej można było skorzystać z wielu zajęć warsztatowych, gier i zabaw, a przy tym pozyskać, bądź utrwalić pożyteczną wiedzę.
Tradycyjnie, w pierwszą sobotę września zapraszamy mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej i turystów na piknik ekologiczny pod Chojnikiem - powiedział Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego.

Poza atrakcjami przygotowanymi przez pracowników parku narodowego, można było skorzystać z miasteczka ruchu drogowego Straży Miejskiej, była też Policja, GOPR oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Sobieszowa. Dodatkowo, na stoiskach nie zabrakło rękodzieł i produktów regionalnych oraz lokalnych organizacji pozarządowych czy Miejskiego Domu Kultury "Muflon".

To bardzo cieszy, bo jest oferta dla mieszkańców, aby korzystać ze środowiska, które mamy wokół i żyć zdrowiej - zaznaczył A. Raj.

Piknik ma bardzo ważny aspekt edukacyjny, więc dzieci, rodzice i dziadkowie mogli wspólnie bawić się i tworzyć cudeńka podczas warsztatów. W trakcie imprezy odbyła się też wycieczka ścieżką edukacyjną "Pod Chojnikiem", a na zakończenie zaprezentowano spektakl pt. "Dzika Odyseja", czyli wirtualna wyprawa po polskich parkach narodowych.

Twoja reakcja na artykuł?

10
67%
Cieszy
0
0%
Dziwi
2
13%
Nudzi
2
13%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Krew oddawali funkcjonariusze

Z jakich powodów częściej pożyczamy niż oszczędzamy?

KOD pod sądem

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~gość 8-09-2019 20:39
I ani słowa o współudziale ZAS- u z Sobieszowa !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie Ludzi Gór  

Spalał części mebli

To wyjątkowe miejsce na kulinarnej mapie

Utrudnienia przy Drodze Sudeckiej

Jak wybrać odpowiedni strój dla dziecka na bal przebierańców?

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
744
Tak
19%
Nie
77%
Nie wiem
5%