MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piknik przy Dziurawej Skale z obrazem w tle

Wiadomości: PODGÓRZYN
Poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 16:55
Aktualizacja: Czwartek, 19 sierpnia 2010, 15:23
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Na terenie ośrodka wczasowego Karolinka w Podgórzynie odbyła się wczoraj już trzecia edycja Pikniku ze Sztuką przy Dziurawej Skale. Wydarzeniem było odsłonięcie malowidła na ścianie "Karolinki". Przybyło wielu gości, wielu opuszczało imprezę z obrazem, wszyscy – z niezapomnianymi wrażeniami.

Co roku organizatorzy pikniku przygotowują niespodziankę dla uczestników i przybyłych gości. Za pierwszym razem odsłonili Dziurawą Skałę, której od tej pory pilnuje pewna przyjazna postać.

W tym roku państwo Klimczyńscy, gospodarze u „Karolinki”, wraz z polsko-niemiecką malarką Maugą postanowili zaskoczyć wszystkich gości. Artystka namalowała na ścianie ośrodka wczasowego obraz, który przedstawia Dziurawą Skałę. Malowidło zachwyciło wszystkich i pozostanie trwałą pamiątką po wydarzeniu.

Uroczystego odsłonięcia dokonali państwo Celina i Andrzej Klimczyńscy, starosta jeleniogórski Jacek Włodyga i wójt gminy Podgórzyn Anna Latto. Starosta wraz z wójciną byli pod dużym wrażeniem jakości obrazów i klimatu imprezy. Przedstawicielem artystów malarzy był jak co roku pan Jerzy Jerych, który chętnie odpowiadał na wszelkie pytania.

Bardzo przyjemna atmosfera sprzyjała oglądaniu i kupowaniu obrazów. Ci, którzy nie znaleźli nic dla siebie, mogli otrzymać także foldery artystów. Każdy, kto tylko chciał porozmawiać z malarzem lub grafikiem, miał niepowtarzalna szansę. W tym dniu wszyscy byli jedna wielką rodziną.

Czas umiliły także dwa zespoły: Sankti oraz Jelonka Brass Band. Duet Sankti tworzą dwie sympatyczne i utalentowane skrzypaczki, które złapały bardzo dobry kontakt z publicznością. Słuchacze nagrodzili je gromkimi brawami. Po południu zagrała Jelonka, w skład której wchodzą filharmonicy dolnośląscy grający na instrumentach dętych. Na sam koniec wystąpił malarz Stanisław Jerzy Dołżyk, który jak co roku zagrał ballady Jacka Kaczmarskiego. Przez lata zdobył grupę wiernych fanów, którzy towarzyszą mu na każdym koncercie. Wszyscy artyści zasługują na wielkie brawa.

Padający deszcz nie zniechęcił ludzi, wręcz przeciwnie po południu pojawiło się więcej osób, które postanowiły posiedzieć na terenie ośrodka i rozkoszować się panująca tam atmosferą i roztaczającą się aurą. Oczywiście nie zabrakło słynnego bigosu i kiełbasek, które cieszyły się wielkim powodzeniem. Organizatorzy mogą zaliczyć tegoroczny piknik do udanych.

Pozostaje jeszcze jedno pytanie, czym zaskoczą nas organizatorzy w przyszłym roku? Wydaje się, że Piknik ze sztuką wpisał się już na stałe w kalendarz imprez w Gminie Podgórzyn. Przybywają na niego ludzie także z Jeleniej Góry i całej Polski. Czym różni się on od innych pikników? Zaangażowaniem organizatorów i przyjaciół, bajeczną wręcz atmosferą i tym czymś co jest ulotne i trudne do opisania, a co pięknie ujmuje w swoich wierszach Ewa Parma. Jej małe dzieła czytane są na każdym pikniku. Zapraszamy wszystkich w przyszłym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Piękne stąd widoki

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Jana 16-08-2010 21:40
Cieszę się, że piknik jak zwykle udany. Pozdrowienia dla znajomych i autorki obrazu na ścianie, jest imponujący. Czy Karolinka będzie teraz pod ochroną?
~ 16-08-2010 22:55
NIE bedzie!
~wwwjg 12-09-2010 12:53
fajniutka ta skrzypaczka z fotki nr 2...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jak skutecznie walczyć ze smogiem  

Ruszył proces sprawców tragedii drogowej

Jubileusz TPD

Weekend cudów

Jaki prezent dla taty pod choinkę wybrać? Oto garść pomysłów

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
575
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%