MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Piknik integracyjny na początek bezpiecznych wakacji

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 7 lipca 2014, 7:34
Aktualizacja: Wtorek, 8 lipca 2014, 8:04
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Osoby pełnosprawne i osoby niepełnosprawne – wszyscy razem jesteśmy na Placu Ratuszowym – mówił Andrzej Marchowski z Wydziału Dzialogu Społecznego w jeleniogórskim Urzędzie Miasta. 5. lipca odbyły się dwie imprezy jednocześnie: piknik integracyjny oraz akcja "Bezpieczne Wakacje".

W trakcie imprezy odbył się pokaz gry w siatkówkę na siedząco - dyscyplinę sportu dla niepełnosprawnych, w której udział mógł wziąć każdy chętny, bez względu na poziom sprawności. Na placu boju pojawiły się m.in. drużyny radnych, Urzędu Miasta, ZUS-u, czy Urzędu Skarbowego.

Podczas festynu czas wystawcom oraz zwiedzającym umilały występy muzyczne, m.in. zespołu DNA z Jeleniej Góry. Tradycyjnie miasteczko ruchu drogowego ustawiła jeleniogórska Straż Miejska, można było oznakować rowery dzięki akcji policji, a ci, którzy chcieli się przekonać jak trudno jest poruszać się na wózku mogli spróbować swoich sił i pokonać z pozoru łatwe przeszkody na swojej drodze. Na własnej skórze o skali trudności jazdy wózkiem przekonał się wiceprezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. - To naprawdę bardzo trudne. Siadłem na wózek, na początek próbowałem przejechać bardzo łatwe przeszkody - dla mnie były bardzo trudne - stwierdził. - Dobrze by było, gdyby każdy projektant i każdy decydent, od którego zależy architektura w mieście chociaż raz usiadł na wózku i spróbował przejechać te wszystkie bariery architektoniczne, wtedy prawdopodobnie by ich nie było - dodał wiceprezydent.

- Barier w mieście jest jeszcze dużo, niepełnosprawni wskazują nam gdzie one są. Teraz najważniejsze jest, żeby przy projektowaniu pamiętać, że być może kiedyś to my będziemy musieli te bariery pokonać - zaznaczył Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 7-07-2014 8:32
DOLNOŚLĄZAK. Bardzo fajna imprezka zorganizowana marketingowo i wizerunkowo, w roku wyborów samorządowych, z inicjatywy ratuszowych urzędników /?/. Kto to jest P. Marchowski? Czyżby magistracki dialog społeczny urlopował gdzieś /oby na zawsze/ swojego szefa? A może szef tego - strategicznego PO-litycznie wydziału - na czas trwania imprezki sam się oddelegował do innych prac społecznie użytecznych. Dialogowy naczelnik ma dylemat. Anty-Zawiłowy albo pro-Propapajowy, lub odwrotnie. Imprezka sama w sobie jest fajna i wartościowa. A tak na marginesie; Czy dla organizacji takich imprez konieczne było powoływanie wydziału dialogu społecznego? Czy wydziały od sportu i od kultury nie dałyby rady?
~on22 7-07-2014 8:59
Do DOLNOŚLĄZAK.A ty masz już opinię wystawioną w ratuszu swoimi komentarzami.Generalnie traktują cię jako desperata, bo kiedy nie zostawisz komentarza to o naczelniku z dialogu społecznego - musiałeś się albo zakochać, albo znajda cię zazdrość że ktoś siedzi pod krawatem na skórzanym fotelu.Prawda jest jednak taka, że on jest tam, a ty jesteś tu, a impreza wypadła wyśmienicie - to też twoje wypociny kolejny raz nie wnoszą kompletnie nic do tematu:) - Radzę się odkochać, bo naczelnik ma się dobrze:)
~ale jaja 7-07-2014 9:12
NIE PYTAJ "GOŚCIU"kto to jest Pan Marchowski ,pytaj lepiej czemu On ciągle gania z mikrofonem po mieście i ile mu za to płacą, widać po odejściu z kabaretu Paka nie bardzo może się przyzwyczaić się do normalnej pracy, a kwalifikacje zawodowe jak widać najbardziej pozwalają mu na wykonywanie takiej właśnie pracy? byle impreza i już wiadomo kto będzie w krótkich majtkach z mikrofonem biegał po rynku, widać Panu Prezydentowi to nie przeszkadza? w końcu reprezentuje MAGISTRAT JELENIOGÓRSKI?A WŁADZA TEŻ MA PRAWO SIĘ BAWIĆ!zatrudnienie całego kabaretu byłoby bardziej efektowne i śmieszne,więc proponuję to dobrze przemyśleć szanowny Magistracie,o koszta się nie ma co martwić,bo i tak zapłaci podatnik!ale jaja,ale jaja!
~gluś 7-07-2014 12:35
impreza choć dobrze nagłośniona wcześniej mało miała uczestników jak na miasto ponad 70 tys. mieszkańców, ale tak to w Jeleniej już jest wszyscy krzyczą że nic się nie dzieje a jak się dzieje to nie raczą się pofatygować, bo łatwiej narzekać i marudzić, było super brawa dla organizatorów i uczestników oby takich imprez więcej :)
~ 7-07-2014 21:56
Ad.~ale jaja. Czy historyk prezydent, dał się namówić na utworzenie - w magistrackim dialogu społecznym - etatu dla kabareciarza? To już sam naczelnik jemu nie wystarczy? Król Zygmunt Stary miał u swojego boku błazna Stańczyka. To było ponad 400 lat temu. Ale jaja kwadratowe. DOLNOŚLĄZAK

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nietypowy finał Ligi Rocka

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Rajd szlakiem przygody

Krzysztof Wiśniewski wiceprezesem DOT

Rowerowy jubileusz

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
636
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%