MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piknik Country pod Śnieżką – 14 sierpnia

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 5 sierpnia 2016, 8:06
Aktualizacja: Sobota, 6 sierpnia 2016, 8:45
Autor: Org
Fot. Organizator
Warto w tym dniu zarezerwować sobie czas, bo impreza na jeleniogórskim Placu Ratuszowym, będzie obfitowała w moc atrakcji. Bogaty program zapewni dobrą zabawę dla uczestników w każdym wieku. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie.

W ramach pikniku odbędzie się AKCJA SEGREGACJA, czyli edukacyjno-informacyjny festyn rodzinny o segregacji odpadów.

Dla dzieci i młodzieży będą różnego rodzaju gry i zabawy, dmuchany zamek, malowanie buzi, występ Teatru Narwal.

Ponadto odbędzie się pokaz kulinarny Charlesa z MasterChefa oraz konkurs na najlepszy regionalny przysmak, dodatkowo Charles wraz ze swoimi pomocnikami przygotuje na kuchni polowej PRZYSMAK SZERYFA, który rozda wśród publiczności.

Oczywiście jak na piknik country przystało nie obędzie się bez muzyki, w tym roku na scenie zaprezentuje się Krzysztof Krawczyk w specjalnie przygotowanym na tę okazję programie muzycznym, a także królowa country Alicja Boncol z zespołem Koalicji oraz niezastąpiona Droga Na Ostrołękę. Imprezę tradycyjnie poprowadzi miłośnik i znawca muzyki country Korneliusz Pacuda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Głos śledczych w sprawie prezesa DIOZ

W obronie zwierząt

PiS ujawnił listy kandydatów

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~wielbicielka cauntri 5-08-2016 13:47
mam nadzieje ze impreza bedzie udana bede uczestniczyc tylko szkoda ze nie jest napisane o ktorej godzinie rozpocznie sie impreza dla doroslych z uszanowaniem dla tej imprezy dozobaczenia....!!!!!!!!........
~ 5-08-2016 17:15
Był rok 1982- stan wojenny. W ratuszu płk Ireneusz C. zastąpił wojewodę jeleniogórskiego. Wraz z Marcinem P. sforsowaliśmy drzwi gabinetu płk-wojewody, wymuszając na nim natychmiastową likwidację marazmu i stagnacji w Kotlinie Jeleniogórskiej, jaka spowodowana została wskutek wojny polsko-polskiej. Płk-wojewoda wyraził zgodę na organizację imprezy pod nazwą PIC NIC COUNTRY. Wtedy - o ironio w stanie wojennym - urządzono popularyzację "wrogiej" ludowej piosenki amerykańskiej. Imprezie patronował "prof". Korneliusz Pacuda, znawca tematu. Praw autorskich z pomysłu nie dochodziliśmy, chociaż Pacuda z naszą myślą twórczą uciekł do Mrągowa. Cieszy, że Pacuda - niczym syn marnotrawny - wrócił do Jel.Góry, kolebki PIC NIC COUNTRY.
~2+2=4 5-08-2016 19:59
Nic nie przebije country w Mrągowie.
~Wiktor 5-08-2016 23:20
Starają się jak mogą to pociąg do Western City to autobus który nie wypalił i teraz przerobią na Lego-wóz. Tymczasem wyglada to bardzo marnie
~@~ 2+2=4 6-08-2016 10:59
Pacuda zwiał do Mrągowa, gdyż: z Warszawy miał tam blisko W Mrągowie wybudowano hotel Mragowia, tzw PRL-owski Hilton, w którym dyskotekowo-towarzysko działo się co nieco i z Warszawki gawiedź dojeżdżała w plener aby kulturalnie się rozerwać, bez wsadzania sobie granata w odbyt. Pacudzie wybudowano amfiteatr nad jeziorem, a ówczesna TVP miała niskie koszty prezentacji widowiska na żywo. W sezonie ogórkowym w opanowanym "wojną" PRL-u emitowano coś ciekawego i nie był to festiwal piosenki radzieckiej. Czerwona kotlina na "Dzikim Zachodzie" wydaliła z siebie wartościową myśl, która Mrągowie przekształcona została w kiczowate Country- Szanty na jeziorem
~ 6-08-2016 11:42
Country, to nie tylko piosenka, muzyka i taniec, utrzymane w swoistej konwencji, to także sposób ubierania, stylu bycia i życia, adresowany począwszy od niemowlaka a skończywszy na osobnikach w wieku geriatrycznym. Warto aby formuła "Country pod Śnieżką" była modyfikowana, stając się - w pełni sezonu letniego - cennym produktem turystycznym Kotliny Jeleniogórskiej. Dzięki przeogromnej wiedzy i profesjonalizmowi Pacudy jest to możliwe. Wyrazy uznania i podziękowanie dla fundatorów i pomysłodawców przywrócenia country w Jeleniej Gorze - na Dzikim Zachodzie.
~2+2=4 6-08-2016 18:29
Były modne Bieszczady z próbą zmałpowania dzikiego zachodu ,tu jest to samo . Może lepiej powrócić do byłych zwyczajów , obrządków sudzeckich . Znęcanie się nad zwierzętami to nie uchodzi dziś .
~do wyżej 7-08-2016 9:47
Sztaudynger - w klimacie country - napisał prześmiewczy tekst: "Mój koń, mój koń nie mieści mi się w dłoń". Znęcanie nad zwierzętami można wyeliminować. Wystarczy, że zaniechasz samo katowania własnego "zwierzaka" Małpować dzikiego zachodu nie trzeba gdyż w sąsiedniej Saksonii są plenery, które stanowiły tło niejednego westernu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ćwiczyli ratownicy

W Karpaczu działo się!

Country pod Śnieżką

Sztuka w pałacach i nowi ambasadorzy

Razem bezpieczniej

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
407
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%