MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Pikieta w obronie tras Polany Jakuszyckiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 29 listopada 2016, 8:33
Aktualizacja: 8:35
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Archiwum
Już w najbliższy czwartek (1.12) w Sądzie Rejonowym przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze odbędzie się rozprawa ws. drogi dojazdowej do kopalni Stanisław – właściciel domaga się całorocznego dostępu do drogi, co znacznie ograniczyłoby długość tras biegowych na Polanie Jakuszyckiej. Miłośnicy biegówek planują pikietę pod sądem.

Zbiórka obrońców tras narciarskich rozpocznie się o godz. 8:30 przy siedzibie Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze (ul. Bankowa 18). Rozprawa zaplanowana jest na godz. 9:00.

„Kopalnia Stanisław to odkrywka kwarcu położona w Górach Izerskich. Przez długie lata w tym miejscu nie prowadzono wydobycia kamienia. Jedyna utwardzona i wyasfaltowana droga prowadząca do kopalni służyła w zimie narciarzom za trasy biegowe. Dolny Dukt Końskiej Jamy - Trasa Radiowej Jedynki wiodąca do Rozdroża pod Cichą Równią to najważniejsza magistrala narciarska, która ze względu na asfaltowe podłoże może być uprawiana nawet przy niewielkiej pokrywie śniegu. Jest też jedną z najszerszych tras biegowych w Górach Izerskich” - czytamy na łamach portalu nabiegowkach.pl.

W środowisku biegaczy narciarskich pełna mobilizacja. Organizatorzy legalnej pikiety (zgłoszonej zgodnie z Prawem o zgromadzeniach) apelują do wszystkich, którym zależy na zachowaniu status quo, aby tego dnia zademonstrować ważny interes społeczny. Zachęcają do przygotowania gwizdków, trąbek i transparentów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rowerowa Autostrada Dolnego Śląska

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Projekt Kom(m)ando

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 29-11-2016 9:58
Obawiam się, że pikieta może nic nie dać. Właściciel ma prawo dojechać do swojej posesji. A że trasy będą krótsze... cóż, osobiście mi też tego żal.
~Rick 29-11-2016 10:43
Właściciel przed kupnem i wznowieniem eksploatacji powinien się zorientować czy będzie mógł dojechać !!!
~... 29-11-2016 11:40
Jest inna droga dojazdu, ale właściciel nie chce z niej korzystać. Można podejrzewać , że jest to z jego strony jakaś złośliwość :(
~Przyroda umiera 29-11-2016 17:54
To się przejdźcie na tą drogę co jeździ przewoźnik od Rozdroża Izerskiego do kopalni to zobaczycie jak on tam kompletnie zniszczył przyrodę. A ja się zapytam gdzie są ekolodzy? Po rowach porozjeżdżana leśna zwierzyna i bażanty które to niby są pod ochroną???. Widać kto ma pieniążki to to może wszystko.
~waldek_a 30-11-2016 9:52
Dla mnie jest jasne, że facet chce wyciągnąć kasę. Kto zna ten rejon to wie, że zimą nie byłoby go stać na utrzymanie tej drogi, no chyba, że zobowiązał by miasto Szklarska Poręba do odśnieżania.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Będzie taniej za wodę i ścieki

Wandale kontra naukowcy

III pielgrzymka dzieci

Chcą uchronić architekturę sudecką od zapomnienia  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
588
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%