MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pikieta pod WKU

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 8 lutego 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 22:52
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 MHz
Chorzy wciąż trafiają do wojska - taką opinię przedstawiło dziś kilkadziesiąt osób, które pikietowało pod Wojskową Komendą Uzupełnień w Jeleniej Górze.

W proteście udział brali byli żołnierze, poborowi i ich rodzice. Pikietujący uważają, że Wojskowe Komisje Lekarskie w ogóle nie badają poborowych. Bogusława Łaska dziennikarzom pokazywała książeczkę zdrowia syna, który z kilkoma chorobami trafił do wojska. W liście do prezydenta i szefów resortu obrony i spraw wewnętrznych pikietujący żądają aby przeprowadzać specjalistyczne badania lekarskie. List chcieli pozostawić w siedzibie jeleniogórskiej Wojskowej Komendy Uzupełnień, jednak strażnik ich nie wpuścił do budynku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sudety w Gościńcu

Poznali wyniki rekrutacji

Dużo drożej za śmieci

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Głos rozsądku 10-02-2005 14:45
Armia tylko zawodowa. WKU do cywila.
~SOŁTYS 10-02-2005 21:06
ja tam jestem zdrowy jak ryba a mam kategorię D.. bo lekarze nie znają się na chorobach układu krwionośnego i stwierdzili że ja jestem ciężko chory, gdzie tak naprawdę chodzi o pierdułkę którą ma co 4 człowiek na ziemi nie zdając sobie z tego nawet sprawy... ci lediarze to idioci !!!!
~pierwsze słyszę 8-03-2008 9:22
Pracuję w WKU i pierwsze słyszę o pikiecie kilkudziesięciu osób przed siedzibą WKU? Może raczej autorowi chodziło o siedzibę Powiatowej Komisji Lekarskiej? Co do meritum sprawy to nie WKU określa kategorię zdrowia, lecz właśniie cywilne, powoływane przez władze samorządowe Powiatowe Komisje Lekarskie - to one, a nie WKU organizują rejestrację poborowych, a do powołania do ZSW droga jeszcze daleka.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

8 małych kroków do zdrowego odżywiania

Nie zaśmiecajmy otoczenia Kropelki

Wszystko im wolno?

Drakońskie podwyżki za odpady komunalne?!

Bilety MZK też podrożeją?

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
146
Tak
25%
Nie
73%
Nie mam zdania
1%