MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pijesz - stracisz

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 23 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 27 stycznia 2006, 20:09
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
   Wsiadasz za kierownicę po głębszym? Możesz stracić nie tylko prawo jazdy, ale i samochód. - Zatrzymujemy auta jako zabezpieczenie majątkowe na poczet przyszłej grzywny - mówi Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji.

       Utrata prawa jazdy i grzywna w wysokości do kilkunastu tysięcy złotych nie skutkują. - Wiele osób nie płaci grzywny, bo tłumaczy się, że nie ma z czego - mówi Edyta Bagrowska. - W takich przypadkach zapłatą będzie samochód.
Pojazd pójdzie na sprzedaż, a dochód będzie przeznaczony na zapłatę grzywny.
- Może widmo utraty samochodu powstrzyma ich przed wsiadaniem za kółko - przyznaje Maciej Dyjach, naczelnik sekcji ruchu drogowego jeleniogórskiej policji.

       Pijani kierowcy to prawdziwa plaga. W Jeleniej Górze od początku roku do połowy listopada zatrzymano blisko 900 pijanych kierujących. To o ponad 300 więcej, niż rok temu.

- Za jazdę po pijaku powinien odpowiadać kierowca - uważa Piotr Kazimierczak z Lwówka Śląskiego. - Zabranie auta to kara dla całej rodziny. Przecież mogłaby nim jeździć żona kierowcy.
- Bardzo dobrze - uważa tymczasem Adolf Kaczmarczyk z Jeleniej Góry. - Ludzie nie mają wyobraźni. Jadąc na podwójnym gazie, można zrobić krzywdę nie tylko sobie, ale i komuś.

       Na policyjnym parkingu stoi już kilka aut odebranych pijanym kierowcom. Swojego fiata ducato straciła na jakiś czas 45-letnia mieszkanka Szklarskiej Poręby, która miała 2,16 promila w wydychanym powietrzu.
Kolejną osobą, którą objęły nowe restrykcje, jest 49-letni mieszkaniec Bukowca. Wpadł w ręce drogówki na ul. Kamiennogórskiej w Kowarach. Odzyska forda escorta dopiero, gdy zapłaci grzywnę. Kierowca miał 2,62 promila alkoholu.
- Zatrzymują auta? To rewelacyjny pomysł - uważa Jerzy Gadzimski z Jeleniej Góry. Zorganizował on sportową galę, z której dochód został przeznaczony na leczenie Joasi Stachów, koszykarki potrąconej przez pijanego kierowcę. - Wypadek zdarzył się w czerwcu, a Asia do tej pory leży w śpiączce - wyjaśnia. - Rodzice wydali majątek na jej leczenie. Nie wiadomo, czy wróci do normalnego życia.

       Od stycznia do listopada w 2003 roku pijani kierowcy spowodowali na Dolnym Śląsku 215 wypadków (zginęło 25 osób), w 2004 - 216 (19 zabitych), w 2005 - 257 (36 zabitych).

Ogłoszenia

Czytaj również

Wernisaż w Galerii Korytarz

Radni KO przeciw kupcom?

Motocykliści dla Niepodległej

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~adi z Jelonki 23-11-2005 8:06
100% poparcia
~AMG 23-11-2005 13:15
To zamiast jeździć po pijaku mercem trzeba bedzie kupić sobie malucha!! SZkoda pożądnej fury oddać psom :-) a maluch i tak jest G.... wart ! pozdro dla kierowców na podwónym gazie !!
~XAD 23-11-2005 20:24
Jesteś przykładem tego, iż ludzka głupota nie zna granic, a jeśli to miał być żart lub prowokacja to jest to także dowód na to iż niektórzy są głupi do kwadratu. Wyrazy współczucia. Jeśli naprawdę jeździsz po pijaku to życzę spotkania z drzewem.
~aaa 23-11-2005 22:52
>To zamiast jeździć po pijaku mercem trzeba bedzie >kupić sobie malucha!! SZkoda pożądnej fury oddać >psom :-) a maluch i tak jest G.... wart ! pozdro >dla kierowców na podwónym gazie !! A ciekawe jak by cie taki kierowca piepsznoli bys byl na wozku inwalickim to bys wtedy inaczej pisal palancie...
~Greg1981 24-11-2005 11:02
naprawdę...z tego co widzę głupota ludzka nie zna granic...Ciekawe co bys powiedzial gdybys np stracil nogi przez pijaka?.Wielu juz bylo cwaniaków ktorzy sobie robili nic z Policji,teraz to sie zmieni.Jak cie zlapia to zrozumiesz.Czółko! A z zabieraniem aut to bardzo dobry pomysł.Naprawdę wielkie wielkie ukłony dla Policji!popieram w 100%.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ulica Hirszfelda już po remoncie

Wypadek przy baniakach  

Studium na początek

Apel córki tragicznie zmarłego mężczyzny  

Efekty zmian klimatycznych  

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
829
Tak
63%
Nie
30%
Nie wiem
7%