MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Pijany kierowca zabił trzy osoby

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 17 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 17 maja 2007, 10:19
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Kara do 12 lat więzienia grozi 22-letniemu Przemysławowi S. za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Do Sądu Rejonowego w Lwówku Śląskim trafił akt oskarżenia przeciwko młodemu mieszkańcowi miasta, który 12 listopada ubiegłego roku w Rząsinach po pijanemu rozbił samochód i przyczynił się do śmierci trzech jego pasażerów.

Tragiczny wieczór zaczął się w restauracji Młyn w Gryfowie Śląskim. Tam Przemysław S. upił się z kolegami. Wcześniej pożyczył od znajomego mercedesa, do którego zabrał z lokalu trzech swoich znajomych: Andrzeja P., Marcina P. oraz Krzysztofa B.
Mężczyźni postanowili razem wrócić do Lwówka po zakrapianej imprezie. Żaden z pasażerów nie zapiął pasów bezpieczeństwa. S. prowadził auto nieostrożnie i brawurowo.
– W okolicach Rząsin nie wyrobił zakrętu, stracił panowanie nad pojazdem i z ogromną prędkością uderzył czołowo w przydrożne drzewo – poinformowała Ewa Węglarowicz-Makowska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Zderzenia nie przeżyli Andrzej P. i Krzysztof B. Zginęli na miejscu wskutek ciężkich obrażeń ciała. Marcin P. doznał wielu urazów, które skutkowały obrzękiem mózgu. Zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Z opinii biegłego wynika, że kierowca, który z wypadku wyszedł niemal bez szwanku, w chwili zderzenia miał we krwi prawie dwa promile alkoholu. Pasażerowie mercedesa byli także pijani.

Przemysław S. nie przyznał się początkowo do spowodowania wypadku. Zeznania jednak zmienił po kilku przesłuchaniach i potwierdził, że to on siedział za kierownicą mercedesa. Został tymczasowo aresztowany.
Wcześniej, mimo młodego wieku, był już wielokrotnie karany sądownie. Z więzienia wyszedł na miesiąc przed tragicznym wypadkiem.
Teraz wszystko wskazuje na to, że wróci za kratki. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i w dodatku pod wpływem alkoholu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawa Przemysława S. wkrótce trafi na wokandę lwóweckiego sądu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Od 7 lat nie działa winda w Muzeum Przyrodniczym!  

Aktywni sąsiedzi

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ALfa 17-05-2007 10:26
Powinna być maksymalna kara !!! Albo dożywocie lub chociaż 25 lat !!!
~cdi 17-05-2007 10:27
Cala czworka wiedziala co robi. Wsiedli dobrowolnie, wszyscy sie znali i nikt nikogo sila nie zmuszal do jazdy. Razem pili, razem sie bawili, razem chcieli wrocic. Wielki pech, ze 3 z nich zmarlo ale 12 lat w pierdlu to przesada. Inna sprawa gdyby poszkodowane byly osoby postronne, niemajace niz wspolnego z cala akcja. Wtedy czapa!
~brr.. 17-05-2007 11:20
Tutaj może zapaść tylko najwyższy wymiar kary, bo przecież dla kogo, jak nie dla takich sprawców (karany i brak skruchy) dopuszczających się przestępstwa z art. 177 w zw. z 178 k.k. popełnionego w opisanych okolicznościach, ustawodawca przewidział karę 12 lat pozbawienia wolności.
~kli 12-06-2007 17:05
żałosne, do 12 lat!!!!! nie ma odpowiedniej kary, brak słów!!!!!!!
~ALAN 19-06-2007 23:00
ANIA POMYLIŁAŚ WYPADKI

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Dla bezpieczeństwa

Pustostan po premierze

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
186
Tak
39%
Nie
51%
Nie wiem
10%