MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Pijani blokersi atakują

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 26 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 26 lipca 2007, 9:17
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Banda pobiła człowieka na Zabobrzu.

Strażnicy miejscy, którzy w środę wieczorem patrolowali ulice największego osiedla w mieście, zostali powiadomieni, że na ścieżce rowerowej leży nieznany mężczyzna.
– Wcześniej pobiła go około dziesięcioosobowa grupa młodych ludzi. Były w niej kobiety – wynikało z doniesienia świadków.

Mężczyzna rzeczywiście leżał na rowerowym szlaku. – Miał widoczne ślady pobicia, skarżył się na bóle pleców, rąk i brzucha. Przy nim rozrzucono klucze i drobne monety – informuje mł. insp. Grzegorz Rybarczyk ze straży miejskiej.

Pogotowie zabrało pobitego mężczyznę do szpitala, a stróże miasta zaczęli szukać sprawców napadu.
Grupę podejrzanie zachowujących się młodych ludzi zauważono blisko bloku przy ul. Różyckiego 11. Na widok strażników siedzące na ławce osoby zerwały się i zaczęły uciekać. Strażnikom nie udało się ich złapać, bo pozamykali się w klatkach schodowych, do których funkcjonariusze SM nie mieli kluczy.

Zauważono jednak jeszcze czterech mężczyzn oraz kobietę, której wygląd odpowiadał rysopisowi podanemu wcześniej przez świadków zdarzenia. Mężczyźni uciekli w kierunku ulicy Karłowicza. Panią strażnicy zatrzymali.
Okazała się nią jeleniogórzanka, 35-letnia Ewa O. – Przyznała, że była w grupie, która pobiła mężczyznę, ale nie uczestniczyła w bójce, tylko się jej przyglądała – wyjaśnia Grzegorz Rybarczyk.

Ewę O. przewieziono na komisariat policji. Była nietrzeźwa. Alkomat wykazał 1, 14 promili alkoholu w organizmie. Została osadzona w policyjnej izbie zatrzymań.

Policjanci poszukują sprawców pobicia. Grozi im kara do ośmiu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Tort w dowód wdzięczności

Komentarze (25) Dodaj komentarz

~ja 26-07-2007 9:14
35–latka?! to jakaś chora baba!!! niby stara,a głupia!!! w tym mieście już chyba nigdzi enie jest bezpiecznie!!!
~edek 26-07-2007 9:17
A po co piszecie, że grozi im kara więzienia??? Napiszcie, że czeka ich nagroda to sami się zgłoszą przecież mózgów nie mają.
~PK89 26-07-2007 9:52
Takich powinno się usypiać mniej więcej 9 gramami ołowiu .
~Peet 26-07-2007 10:07
"Straż miejska nie mogła ich złapać, bo pochowali się w klatkach schodowych, a strażnicy nie mieli kluczy" – Rewelacja, to strażnicy nie mogli zadzwonic domofonem do pierwszego lepszego lokatora? W koncu mają takie uprawnienia. To jak ktoś będzie robił głośną impreze w domu w środku nocy i straż miejska przyjedzie i zobaczy, że drzwi są zamknięte to nie będzie interweniować???? Śmieszne to wszystko
~Tajniak 26-07-2007 10:11
Niech Policja i Straż Miejska nie udają nieświadomych, zatroskanych i zaangażowanych w poszukiwania.Przecież od lat ta sama grupa blokersów,w tym kobiet, okupuje przejście między JSM a tyłem żłobka przy ul.Różyckiego.Ludzie są tam zaczepiani i posponowami.Problem był zgłaszany wielokrotnie,nikt ze służb porządkowych nie reaguje,a oni nadal piją,coś kombinują i śmieją się z państwa prawa.
~Prześmiewca 26-07-2007 10:18
Chore Państwo!Chory aparat ścigania!Bandziorki znów górą!Gratulacje dla nich.U nas tak musi być, aż do jakiegoś nieszczęścia – wtedy nawet grupa antyterrorystyczna z Wrocławia przyjedzie.A tymczasem ja chcę na co dzień móc spokojniew przejść koło JSM traktem między ul.Różyckiego a Karłowicza.
~METER 26-07-2007 10:24
czy tą zarazę chuligańską , próżniaczą nie da się wybić, przecież to zlasowane mózgi naplodzone przez d...lnych rodziców.często podobnych do ich potomstwa Obecnie typowa postać polaczka to i...lek ,nadzieja narodu chrześcijańskiego– rosly, sniety wzrok ,plaska czaszka, podpity, brudas ,śmierdzący, szwedajacy się w gromadnie,kiedy atakuje calą watachą pojedynczego czlowieka jest w wielkim żywiole.nie potrafi się wyslowić i nie rozumie tekstu czytanego – wie za to jak okraść i pobić bliżniego . Czy na to dziadostwo walęsające się po Zabobrzu będzie podany termin odstrzalu? – zorganizuję polowanie dewizowe i w końcu będzie jakaś wszechstronna korzyść i czystka narodowa bo te ka...lie to nie ludzie tylko pitekantropy.Szkody i żalu żadnego nie będzie– tylko radocha .
~Normalny obywatel 26-07-2007 11:25
Zostałem okradziony ,napadnięty dwa razy i zadzwoniłem na policję.Siedem razy dzwoniłem,policja nie przyjechała!Zaprzestałem normalnego życia i zacząłem prowadzić dochodzenie na własną ręke.Doszedłem do bardzo ciekawych rezultatów.Ludzie w wieku od 13–tu do 50–go roku życia patrolują osiedle z telefonami w dłoni wyglądają na normalnych przechodniów.I który z nich zauważy tak zwaną okazję!!!Czyli ;podpitego samotnie idącego,samotną kobietę np.Słynną aktorkę Panią Welman,Którą napadli bestialsko łamiąc jej nogę i miednicę,samotną ekspediętkę w małym sklepiku,natychmiast się jednoczą przez telefony oczywiście tzw.szyfrem ustalonym i obstawiają ofiarę i zabierają się zanią.Policja i organa scigania znają te osoby bardzo dobrze.Mają je w swoich zasobach wiedzy,czyli w kartotekach.Proceder trwa od lat.Niektórzy z tych bandziorów są dziećmi rodziców którzy,sprawują usługi dla policji.Dlatego tak ciężko i z wielkim uporem się walczy tymi przestępcami.Są nie uchwytni,nigdy ich nie ma w mieszkaniach a jeśli są to też ich nie ma!!!Trzeba pamiętać też otym że,dużo policjantów i strażników miejskich mieszka na osiedlu"Zabobrze"Któży od lat nic nie widzą i nie słyszą!
~Do: METER 26-07-2007 11:31
– radykalnie, ale trudno się nie zgodzić! Faktycznie, dopóki policja będzie bezsilna (np. 2 funkcjonariuszy na 10–15 pitekantropów–troglodytów), to niestety będziemy narażeni na to tałatajstwo. Niestety zdarza się też, że sami boimy się zareagować i pomóc komuś, kto tego potrzebuje. A wystarczy chamom pokazać, że jak się zareaguje w większości – to oni ogon pod siebie i ich nie ma. Chociaż pamiętam czasy, gdy 2 milicjantów z pałkami dało sobie radę wyrostkom pijącym pod sklepem popularne jabole – i do wozu ich. I była to "normalna" interwencja, taka jaka miałaby miejsce dzisiaj przy udziale policji.
~Czy Policja ma jaja? 26-07-2007 12:39
Kiedy ludzie boją się chodzic po ulicach? A no wtedy, kiedy Policja udaje, że pracuje a my udajemy, że nic nie widzimy. Można szukac przyczyn także w nieróbstwie Policji, w ich kiepskich zarobkach, w ich małej liczbie,..Moim zdaniem w jeleniogórskiej Policji jest bardzo zła organizacja pracy. Może także brak otwartej współpracy z mieszkańcami. Ja dzielnicowego widziałem po raz pierwszy jakoś na wiosnę. Obejrzałem go sobie tylko dlatego, że szukał adresu. Facet zestresowany , zamknięty w sobie, nie chciał nawet rozmawiac, na pytania reaguje nerwowo. Jeśli oni tak traktują wszystkich to ludzie od nich się odsuwają. Rozmawiałem z nim przez ciekawoś. Chciałem dowiedziec się czy to facet z jajami, czy urzędnik policyjny. Niczego się nie dowiedziałem.
~KOF 26-07-2007 12:46
I taki przypadek przemawia za tym by broń dla uczciwych i niekaranych obywateli o nieposzlakowane opini społecznej była łatwiej dostępna , pewnie gdyby ten napadnięty miał gnata , wystarczyło by go wyjac z kabury , a banda by uciekła sama.
~jeleniogórzanka 26-07-2007 12:52
W dzisiejszych czasach to najlepiej by bylo nie wychodzić z domu!! Ale jak to zrobić? No niestety się nie da. Ja też zostałam okradziona przy garbatym mostku, i jak się okazuję jestem jedną z wielu. Najlepsze jest to, że szłam w towarzystwie kolegi, a opryszek nawet się nie zwachał. Wyrwał mi torebkę, w której miałam portfel, telefon, dokumenty i klucze do domu. Zgłosiłam to na policję, niby wszczęli dochodzenie, ale oczywiste jest to, że po miesiącu przyszło zawiadomienie o braku dowodów i sprawa została zamknięta. Na dodatek dostałam opiernicz, że nie przyjżałam się złodziejowi tak, jak trzeba, a podałam dośc szczegółowy opis :/ Policja dobrze wie, że ludzię są napadani nawet w biały dzień, wiec gdzie są patrole na ulicach? Myślę, że gdyby było ich więcej to liczba napadów na pewno zmniejszyła by się przynajmniej o parę procent. Zawsze to inaczej prawda? Mam dziwne wrażenie, że policja i SM poprostu sami się ich boją. A co do tych zamkniętych drzwi, kiedy ich gonili mam tylko jeden komentarza: HAHAHAHA!
~zabobrzanin 26-07-2007 12:56
A kto ma tutaj na Zabobrzu Nas chronic jak zlikwidowano nawet komisariat Policji wiec szumowina robi co chce szczegolnie wieczorami i noca.A moze zaprosimy obecne kierownictwo jeleniogorskiej policji na Nasze osiedle noca niech sie przespaceruja miedzy blokami a gdyby ktos chcial im zrobic krzywde zadzwonimy na Policje po pomoc moze przyjada jak bedzie mial kto bo w ostatnim czasie spotkac jakikolwiek patrol na miescie jest cudem.Wiec takich zdarzen przybedzie napewno czego sobie i Wam nie zycze.
~kamila 26-07-2007 13:59
zabobrze to jedna wielka pomyłka....
~wpieniony bokser 26-07-2007 15:47
silni w grupie a w pojedynke są ciency jak sik pająka ! w 10 na jednego ! moze ktorys sie do mnie odezwie to sie ustawimy cwaniaczki ? boze jak mnie takie cos wpienia i normalnie bym ich pozabijał no wiec jak ? jakas ustawka mieczaki ?
~Agata 26-07-2007 19:46
Chętnie sie zgodzę aby sobie dorobili klucz do drzwi mojej klatki schodowej.Może kiedyś zbir sie w niej schowa???Też zostałam napadnięta na ul.Różyckiego.Niby wiedzieli czy domyślali się kto to zrobił.Ale sprawę umorzono.Mimo to mam szacunek do policji jeleniogórskiej.Mają trudną i niewdzięczną pracę.A żal mam do wyższych instytucji–za to, że nie potrafią dobrze zorganizować pracy policjantom czy strażnikom.
~jedyna rada 26-07-2007 20:29
Jedyna rada– trzeba chodzić z "klamką" i nawalać gnojom po kolanach... Cienko będą pierdzieć jak resztę życia za głupotę spędzą machając dwoma rączkami na wózeczku.
~ KOF do "Jedyna Rada" 26-07-2007 21:19
A jaki to będzie miało skutek odstraszający , gdyby jednego postrzelił napadnięty człowiek , następnych dziesięciu zobaczywszy jak ich kolega został "załatwiony" , zastanowiło by się zanim kogoś napadnie.
~zirytowany 26-07-2007 21:56
Co do sprawy kluczy – żałosne.. Po prostu nie chcieli ich złapać lub się bali. Każdy normalny zaczął by dzwonić po wszystkich numerach. Nie jeden by otworzył. Wielokrotnie zastanawiam się nad przyszłością i coraz częściej korci mnie praca w policji. Mam ochotę udać się po studiach (żeby nie być jakimś pachołkiem po szkole średniej) i zrobić zamieszanie w Jeleniej G. Domyślam się, że łatwo mi teraz siedzieć i gadać, że z takimi k...nami łatwo zrobić porządek.. Jednak myślę, że gdyby zebrało się kilka osób (policjantów), które mają chęć do pracy i ambicje.. Jelenia stała by się bardziej bezpieczniejsza.. Zachowania takich idiotów, jełopów czy matołów (nie ma określenia dla takich i...li), tylko bardziej mnie zachęcają do pracy w policji. Sami powiedzcie.. Jaki problem robić naloty na podwórka pełne tych zdemo...lizowanych drechów. Myślą, że są bezkarni. Zamiast organizować akcję na drogach, żeby było bezpieczniej, niech zorganizują łapanki na te ka...lie. Na każdego znalazł by się jakiś artykuł prawny. Może ktoś chętny, żeby pójść ze mną do jeleniogórskiej policji? Może za 5–6 lat będą lepsze zarobki, więc nie ma nad czym się zastanawiać, tylko startować do służby i poustawiać tych wszystkich bezmózgowców, którzy kozaczą jak są w grupie, a w pojedynkę to potulne jak owieczka! Pozdrawiam normalnych obywateli Jeleniej Góry.
~TED 26-07-2007 22:21
Agata od organizacji pracy policjantów są ich przełożeni, a ci są wg mnie bardzo nieudolni.Tak już jest w tym kraju, że urzędnik nie ponosi odpowiedzialności za swoje decyzje. Mylną decyzją było zlikwidowanie komisariatu na Zabobrzu, zlikwidowanie Izby Dziecka i jeszcze wiele innych decyzji naszych jeleniogórskich szefów. Pamiętam jak obiecali,że z chwilą zlikwidowania komisariatu na Zabobrzu ilośc patroli wzrośnie. Już wtedy mówiło się, że będzie gorzej. Oni jednak obiecywali i bajerowali.Teraz sami widzimy, że tej policji w Jeleniej jest o wiele mniej. Ja często po godz.22.00 wracam z pracy i jeszcze ani razu mnie żaden patrol nie legitymował.Po prostu go nie widziałem.Nie ma policji więc bandziory grasują.Obiecywano od lipca więcej patroli gdzie one są? Na obiecankach się zawsze kończy. Jak to mówią policjanci, byle co trzeba dobrze sprzedać medialnie, a ludzie i tak to chwycą.Tak będzie dopóki wzorem amerykańskim samorząd nie będzie miał mocy decyzyjnej na wybór szefa policji. U nas stanowiska szefów są praktycznie dożywotnie, a wg mnie powinna być kadencyjność i rozliczanie przez samorząd. Dzisiaj samorząd może jedynie wysłuchiwac bajerów i klaskać. Statystyka w policji jest fikcją i wszyscy o tym wiedzą. Ja to wiem od moich kolegów i wierzę im to co mówią. Zresztą starzy odchodzą bo mają dość już propagandy sukcesu.Apropo popytajcie, które miejsce ma Jelenia Góra w dolnośląskim w wykrywaniu przestępstw.Obyście się nie zdziwili jak się dowiecie prawdy.Więc jest jak jest a powiadam wam, że jeszcze może być gorzej.
~Tomy M. 26-07-2007 23:18
Policjanci teraz są niemrawi, być może nie mają odpowiednich motywacji.Trzeba przyznać że za durnej komuny byli skuteczniejsi w zwalczaniu tego typu przestępczości. Podjechała nyska, wyskoczyło dwóch rosłych zomowców z pałkami i robiło porządek z bandą 20 wyrostków bez najmniejszego problemu, ładowali ich do nysy albo tzw. dyskoteki (stara) i na komendę. Oczywiście na komendzie nie było mowy o wypisywaniu żadnego kwitka, żadnych sądów 24 godzinnych i innych bzdur. Na miejscu była wymierzana sprawiedliwość. Brało się do osobnego pokoju najmniejszego z bandy i "guma i wąskie drzwi", po 10 minutach przesłuchania składał on obiektywne i obszerne wyjaśnienia na temat tego kto co zrobił i dlaczego. Następnie prowodyrzy dostawali karę, najczęściej pałką po piętach wisząc na drążku w bransoletkach.Wierzcie mi że po jednym uderzeniu pałką w pięty robicie pod siebie, taki to jest ból nie do zniesienia. Każdy kto dostał ... pamięta to do dziś ;–) Skąd ja to wiem ? Hmmm ...żyłem w tamtych czasach ale ani nie biłem ani nie dostałem po piętach :–)
~Qs_pro 26-07-2007 23:33
Ja tam "klamke" noszę... Niech no mi tylko któryś w drogę wejdzie – strzele w kulfony i tylko się wióry z kości posypią... Sam sobie będzie winny – mnie policja nie złapie z ... braku dowodów... Do zobaczenia f...ry z Zabobrza – miejcie się na baczności – biada waszym kruchym kulfonom.
~jura 27-07-2007 0:17
Kiedy nadal będzie tak nieudolna policja a bandziory będą zagrażać porządnym ludziom to sądzę . że wreszcie w tej sytuacji wyrodzi i pojawi się pożadany jeleniogórski "mściciel" który zacznie patrolować zabobrze i wybierać szakali pod nóż i kule. . Wówczas policja wreszcie będzie miala zajęcie gdyż sukcesywnie musi rejestrować zgony i organizować przewózke zwlok róznej maści zabobrzańskich ka...li.Niewatpliwie w tej sytuacji , policja powinna zachęcać do nioszenia i używania do obrony dobrego "gnata" , skoro nie gwarantuje bezpieczeństwa, wówczas w spoleczeństwie wyrobi się szacunek do czlowieka – jak w USA – tam ka...lie nie wiedzą czym dysponuje np. spacerowicz , a jak z uzasadnieniem się uszczeli i zabije bandziora w ramach napadu to jeszcze dostanie nagrodę– tak powinno być na Zabobrzu.Niech wreszcie dotrze do nas sprawiedliwośc i nie liczmy na policję i jakieś wirtualne prawo, bo dzisiaj prokuratorzy żądaja dodatkowych apartamentów do swych posad a obecnie to leżą na plażach , mówią że im to się należy !!– obojetnie podchodząc do tego jakie środki trzeba zastosować aby mieszkańcom zapewnić bezpieczeństwo . pomimo żena to konto , za swoje zajecia pobieraja grube banknoty co miesiąc z budzetu ! Amen.
~oburzony podatnik 27-07-2007 10:11
Panowie komendanci SM i PP: zwołajcie konferencję prasową i wytłumaczcie się z tej sprawy! A jak nie– do dymisji!!!
~Sobieszowianka 31-07-2007 23:12
Nawet jak będziemy mieć przy sobie"klamki" i ich urzyjemy to z ofiary staniemy się sprawcami!!tak to już niestety jest w tej zapyziałej Polsce i żeby facet sam na własna rękę wszczął poszukiwania???1to jakiś absusr??za co płacimy te podatki??człowiek całe życie uczciwie pracuje i wielkie g... z tego ma!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Proces apelacyjny byłego proboszcza Ruszowa

Minka na sobotni wieczór

Śmierć na żwirowni

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
247
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
5%