MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Pijane ognisko (Ciąg dalszy)

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Sobota, 17 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2006, 19:45
Autor: Radio Wrocław 97,6 FM
Powracamy do sprawy, którą żyje kamiennogórska młodzież. Szkolne ognisko integracyjne szybko przerodziło się w libację alkoholową. Młodzież zachowywała się tak głośno, że nad kamiennogórski zbiornik wodny, tzw. but, mieszkańcy okolicznych domów wezwali policję.

Przypomnijmy, tylko jedna dziewczyna była trzeźwa, czworo innych uczestników ogniska miało w wydychanym powietrzu od 0,84 do 1,65 promila alkoholu. Imprezowiczów policja odwiozła do domów. Teraz zajmie się nimi wydział rodzinny i nieletnich kamiennogórskiego sądu. To sąd zadecyduje o dalszym losie 15- i 16-latków.

Może skończyć się na upomnieniu, ale równie dobrze nieletnimi zaopiekuje się kurator.
- Wszystko zależy od tego, jak mocno są oni zdemoralizowani - mówi specjalista do spraw nieletnich kamiennogórskiej policji, Grzegorz Kurzeja.

Choć od ogniska upłynęło już kilka dni, policja deklaruje, że wezwie rozrywkową młodzież - dziewczynę i trzech chłopców na rozmowę. Musi ustalić między innymi, w jaki sposób i gdzie nieletni nabyli wódkę oraz piwo, co jest naruszeniem ustawy.

Jak dotąd, pomimo deklaracji oficera prasowego kamiennogórskiej policji Dariusza Walucha, żadna z tamtejszych szkół gimnazjalnych i średnich nie otrzymała powiadomienia o wybryku uczniów.
O jaką szkołę chodzi - nie powiedział nam oficer prasowy. I nie mógł. Policja nie zapytała o to uczniów. Pewne jest, że narozrabiało troje kamiennogórzan i jeden mieszkaniec pobliskiego Ogorzelca.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szansa na remont "zameczku"

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Nowy przystanek w Łupkach

Euroregion zabytkowym rowerem – minęło 20 lat

Likwidacja schroniska

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Redakcja przeprasza Krzysztofa Golke

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
363
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%