MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Piją, gdzie się da, proszą o pieniądze…

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 12 października 2017, 6:31
Autor: Joanna
Fot. Joanna
Pić alkoholu w miejscach publicznych nie wolno. Jednak są ludzie, którzy ten zakaz łamią nagminnie, pozostawiając jeszcze po sobie śmieci. Niszczą też często mienie publiczne, żebrzą o pieniądze… Tak jest też w Jeleniej Górze.

Pomimo ustawy zakazującej picia alkoholu w miejscach publicznych często widzimy pozostałości takich spotkań. Są to butelki, puszki, niekiedy potłuczone szkło. Bywa i tak, że niszczone są ławki, przystanki czy śmietniki.

Dyżurny monitoringu w mieście na bieżąco przegląda obraz z kamer. Kiedy zauważy coś niepokojącego, natychmiast reaguje. – Jeżeli zobaczymy, że ktoś zaczyna rozrabiać, natychmiast w takie miejsce wysyłamy patrol. Nie czekamy na skutki, staramy się zapobiegać im – wyjaśnia Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. – To czasem zwyczajnie może zapobiec aktom wandalizmu, ale też może uratować komuś zdrowie lub życie – podkreśla.

Złe rozpoznanie ze strony przechodniów może mieć bardzo poważne skutki. Kiedy widzimy śpiące na ławkach lub na przystankach osoby lepiej zareagować i zgłosić to funkcjonariuszom. Bo to nie muszą być osoby nietrzeźwe. Może zdarzyć się, że osoba leżąca ma np. niedocukrzenie. Dlatego najlepiej o takiej sytuacji powiadomić straż miejską. Funkcjonariusze traktują takie okoliczności jako zagrożenie zdrowia i życia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Ciepło bardziej eko

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Tak, tak 12-10-2017 7:45
Bóg czuwa nad pijakami, a przyzwoitymi ludzmi zajmuję się policja( parafr. z J, Meissnera)
~### 12-10-2017 8:10
takich żuli wywozić gdzieś daleko do lasu i zabierać im buty....
~asik 12-10-2017 8:28
Tak, jasne. Czuwa i reaguje! Na os Orlim codziennie pija i awanturuja sie. A jak zadzwonilam na straz miejska to zaspanym glosem odpowiedzial ze piwo to nie alkohol i na osiedlowej ławce pic mozna! Policja jak zwykle nie ma radiowozu w tej okolicy! Nawet kobieta w ciazy z trojka dzieci jak pila pod biedra to ich to nie obchodzi. ZAREAGUJCIE WKONCU!
~ciekawe 12-10-2017 8:30
jaki artykuł takie fotki, wstyd, butelki, puszki i inne śmieci walają się po całym mieście, natomiast problem dotyczy jedynie sposobu "przedstawienia" przez Joannę,po pierwsze należy się nauczyć robić zdjęcia, po drugie należy nauczyć się pisania o takich problemach, to , że piją wiemy wszyscy, to , że piją wszędzie, też wiedzą wszyscy, więc co autor miał na myśli? ano może to , że nie udało mu się w sumie nic napisać i dołączył do tego nic nie znaczące fotki, ot takie ble,ble.I nie ma się co dziwić , bo podejść bliżej i zrobić zdjęcie takie osobie skutkuje opluciem i można zaliczyć liścia, więc po co się narażać?nie?
~ 12-10-2017 8:39
"piją gdzie się da i proszą o pieniądze" czy "piją i gdzie się da, proszą o pieniądze"? Nie za dużo przecinków w tytule?
~ 12-10-2017 10:01
Jaki byłby ubogi świat bez żuli ,zapraszam pod trinkhale , w EU wolno więcej
~Orle 12-10-2017 10:22
To, co dzieje się codziennie pod Biedronką na osiedlu "Orle" to skandal! Dodam, że wszystko to pod "czujnym okiem" kamery miejskiej. Straż miejska rzeczywiście nie chce przyjeżdżać, ma to w poważaniu, a miejscowe, pijane w sztok żule w niebagatelnej ilości ( norma to 4-7 takich osobników ) odstrasza klientelę sklepu, ale ochroniarzom Biedronki też najwyraźniej to nie przeszkadza. Bezprawie górą. KTO ZROBI Z TYM PORZĄDEK???? CZY SĄ DO TEGO ODPOWIEDNIE SŁUŻBY W TYM KRAJU?
~ 12-10-2017 10:39
Gdyby f...rzy( a tych w Polsce jest sporo) nie dawali takim kasy to i problem by zniknął wraz z żulami.
~Straż miejska? Dajcie spokój! 12-10-2017 12:48
Ci żebrzący pijacy nie dają człowiekowi spokoju. Kiedy przyjeżdża ktoś z wózkiem, aby spakować zakupy do samochodu, w mig nadchodzi jeden z drugim i nie dają spokoju stojąc nad człowiekiem, jak kat nad duszą. Zdarza się, że zaczepiają człowieka przed pójściem do sklepu. Odmawiając, bo nałogowego picia alkoholu nie wspieram obawiam się o samochód, czy po złości mi go nie uszkodzą. Sytuacja patowa, bo ochrona sklepu nie reaguje, woląc przebywać w ciepłym pomieszczeniu, a Straż Miejska dopiero nie.
~ 12-10-2017 12:52
Sklep spożywczy przy Drzymały okupują już trzy pokolenia super chłopaków zaprzyjaźnionych z właścicielem.
~ 12-10-2017 13:14
Do 10:39 masz racje litują się nad śmierdzielami a pózniej mają pretensje a co do SM to oni będą sprawdzać czym palisz a żula nie ruszą bo co drugi to nadajnik
~ 12-10-2017 17:50
Sami sobie jesteście winni-dając pieniądze,dajecie żulom sygnał że to złoty interes.Taki menel w ciągu dnia jest w stanie użebrać więcej niż wynosi wasza dniówka w pracy.
~Ireneusz 16-10-2017 12:06
Do dynamic-78..... Masz rację to rzeczywista prawda,f...rzy dają kasę żulom przyzwyczajając ich do datków dlatego oni są coraz bardziej zuchwali i natarczywi dokładnie bezszczelni! niejednokrotnie wchodząc do sklepu i będąc zaczepianym przez miejscowe chlory proponowałem im pracę kwitowali to uśmiechem! pewnego razu gdy zwróciłem jednej pani , wsiadającej do markowej limuzyny uwagę, że nie wolno dawać chlorom pieniędzy odpowiedziała ... to moja sprawa .Dała wtedy pijanemu chlorowi po Lidlem na Orlim 20 zł w papierku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Magistrat do remontu

Powstaną nowe przystanki i nowe linie MZK

Podgórzyn chce wyjść z KSWiK

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Moja Mała Ojczyzna – konkurs

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
885
Tak
45%
Nie
41%
Nie wiem
13%