MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Piętnastka nie zwolniła – zarzeka się dyrekcja MZK

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 21 stycznia 2009, 14:19
Aktualizacja: Piątek, 23 stycznia 2009, 8:07
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Sam prezydent miasta z zastępcą pofatygowali się na dzisiejszą konferencję prasową dotyczącą zamieszania wokół linii nr 15, którą miejski przewoźnik „spowolnił”. – Spowolnienia nie było, a czas przejazdu piętnastką nie zmienił się – zapewnił Marek Woźniak, szef Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

– Tyle się zmieniło, że niewiele się zmieniło. A jeśli nastąpiły zmiany, to z korzyścią dla pasażerów, którzy teraz do piętnastki będą mogli wsiąść na siedmiu przystankach, na których do poniedziałku autobus nie zatrzymywał się – mówił dyrektor Woźniak „odpytywany” przez Marka Obrębalskiego i Jerzego Łużniaka, prezydenta miasta i zastępcę.

Dyrektor Woźniak zapewnił, że piętnastka od dawna nie miała statusu linii przyspieszonej ani pospiesznej. – Po prostu nie zatrzymywała się na pewnych przystankach. Postanowiliśmy to zmienić, bo otrzymywaliśmy wiele sygnałów, że pasażerowie chcą wsiadać i wysiadać na przykład przy sądzie i przy urzędzie skarbowym – usłyszeliśmy. – Grożono nam sądem i odszkodowaniami – powiedział dyrektor Woźniak.

Dyrekcja MZK podkreśla, że zmiana nie wydłużyła czasu przejazdu, co zasugerowali internauci, głównie nasi Czytelnicy. Jak to jest możliwe, żeby autobus jechał tyle samo, choć zatrzymuje się częściej? – Czas ustawiony dla piętnastki był bardzo luźny. Przy tworzeniu rozkładu jazdy czasy „międzyprzystankowe” były zaokrąglane do pełnych minut, nawet jeśli w rzeczywistości były krótsze. Powstała nadwyżka czasowa, a kierowcy często byli posądzani, że jeżdżą zbyt szybko i przed czasem, a z tym walczymy, bo to gorsze niż opóźnienie – argumentował szef MZK.

Marek Woźniak dodał także, że na pewnych odcinkach piętnastka i tak spóźniała się, choćby na odcinku al. Wojska Polskiego, gdzie tworzą się korki. To, że będzie się tam zatrzymywała, na przykład, przy sądzie, w żaden sposób nie wpłynie na rozkład jazdy. A większa ilość przystanków to większa liczba pasażerów i zysk dla firmy oraz dla nich – uzupełnił Marek Woźniak.

Marek Obrębalski podkreślił, że cała sytuacja wynikła z pewnego niedoinformowania, co spowodowało lawinę protestów i list przewodniczącego rady miasta Huberta Papaja skierowany bezpośrednio do niego. – Dziękuję Jelonce, że tak szybko go opublikowała, bo pan Papaj wysłał mi pismo na mojego prywatnego maila i dowiedziałem się o nim z mediów – uzupełnił prezydent Jeleniej Góry.

Trzej panowie zdementowali też stanowczo pogłoski o zamiarach likwidacji linii nr 15. – Nie ma takiej opcji – kategorycznie uciął Jerzy Łużniak. – Piechowice, które współfinansują linię, nie zrezygnowały z niej, choć mają swój wewnętrzny autobus – wtrącił Marek Woźniak. Zastępca prezydenta Łużniak podkreślił także, że miasto będzie się przyglądało, jak piętnastka będzie kursowała w rzeczywistości i czy decyzja MZK była trafna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kwiaty przy Mieczach Piastowskich

Nietypowy finał Ligi Rocka

Święto Wojska Polskiego w Jeleniej Górze

Komentarze (58) Dodaj komentarz

~ 21-01-2009 14:46
To ciekawe dlaczego teraz przy dodaniu nowych przystanków wiele kursów jeździło opóźnionych? Opóźnienia dochodziły na końcu trasy do niecałych 10 minut!!!! Ciekawe że przy tych kursach które nie miały dużych opóźnień kierowcy musieli jeździć między przystankami z prędkością która kwalifikuje sie do mandatu. Najwyżej MZK będzie miało nową galeria zdjęć z foto radarów hehe
~AKN 21-01-2009 14:52
Może osoba, która twierdzi że 15 nie została spowolniona niech sama sie nią przejedzie!!!!! codziennie jeżdże tym autobusem do pracy i odkad zatrzymuje sie na dodatkowych przystanach jeszcze ani razu nie przyjechala zgodnie z rozkladem!!!
~pasażer 21-01-2009 14:56
1/ Dobry bajer to połowa sukcesu. 2/ Czy problemy z linią komunikacyjną - drobiazg w codziennym życiu miasta - jest tak strategicznyną sprawą, że aż dwóch prezydentów musiało się nią zajmować, czy też - jak powiadają na mieście- chłopaki nie mają co robić???
~MarcinJG 21-01-2009 14:59
A co z innymi propozycjami dodatkowych linii pośpiesznych z Piechowic na Zabobrze? co z brakiem dojazdu z Zabobrza na dworzec PKP czy zakładów pracy przy ul. spółdzielczej? dlaczego w tej kwestii nikt się nie wypowiedział.
~lu wie najlepiej 21-01-2009 15:01
ta ciekawe jak przejazd 15i aktualnej jest równy czasowi 15 przyspieszonej haha panowie możne zaczną jeździć autobusami do pracy to będą wiedzieli jak jeżdżą poszczególne linie urząd skarbowy i sad jeszcze rozumiem ale po co strzelecka sobieszowska ludowa itp ??
~boapl 21-01-2009 15:10
osoby ktore twierdza ze 15 nie zwolnila, nigdy nie jezdzily chyba autobusami komunikacji miejskiej. Przeciez kazde zatrzymanie to od 1-2 min straty.
~san 21-01-2009 15:36
to kpiny co oni mówią ze 15 nie zwolniła po prostu dopasują rozkład jazdy do realnego czasu przejazdu i maja nas pasażerów za nic.
~Kierowca MZK 21-01-2009 16:01
Czas między przystankiem początkowym a końcowym faktycznie sie nie zmienił, kosztem czasu między przystankami... nie wiem jednak skąd wynaleźli ta "rezerwę czasową" skoro nawet wtedy (pasażerowie przyznają mi racje) 15 musiała jechać szybko by być o czasie... na ul Wolności na przykład czasy międzyprzystankowe wynoszą 1 minutę stając na każdym, nawet nie sprzedając biletów kierowca nie jest w stanie zmieścić się w czasie, sytuacje ratują dłuższe przerwy w Jagniątkowie i Michałowicach dzięki którym można zniwelować opóźnienie i wyjechać o czasie. Nie wiem za to dlaczego biura MZK zajmują się taka 15, gdzie powinni zainteresować się takimi liniami jak np. 7 czy 1, gdzie przerwy na pętlach wynoszą około 3-5 minut... Średnio na 7 na jednym kółku łapie się po 8-10 min opóźnienia, a na 1 nawet do 15-20 minut... to jak mamy niby jeździć o czasie... Kierownictwo widać nie bardzo się tym interesuje, a od pasażerów baty zbieramy właśnie my... Kierowcy, a przecież autobus to nie helikopter !!!
~Seen 21-01-2009 16:10
Oni robią z nas idiotów, czy z siebie?
~bn 21-01-2009 16:11
jasne ciekawe czemu o 15 min była spóźniona jak ja jechałem i nie tylko ta wszystkie sie spuzinaja
~zuo 21-01-2009 16:59
A mi tam akurat pasuje, nareszcie można wsiąść w 15 na każdym przystanku, a nie stać na chłodzie i czekać na następny autobus. Cała ta afera to moim zdaniem sztucznie rozdmuchany problem. Dlaczego nie było protestów, gdy likwidowano linie A i B?
~ 21-01-2009 17:36
Sznowni Państwo ! No i sami widzicie - ponad 200-tu internautów, w tym sam Pan Hubert Papaj, Przewodniczący Rady Miejskiej /który podobno wpuszczony został w przysłowiowe maliny/ - nie mają racji. Jak pan Wożniak mówi że 15- ka może zatrzymywać się na każdym zakręcie a i tak przyjedzie w tym samym czasie, to się go nie czepiajmy, bo tak napewno jest !!! Cud jakiś czy co ??? Moi Drodzy - kiedy sławna Caryca Katarzyna, zarządziła trzeci robiór Polski, to wmówiła Polakom, że czyni to dla szczęśliwosci tego Narodu !! Podobnie i Pan Dyrektor Wożniak, czyni /to co czyni/, dla naszej szczęśliwości wiecznej !!! Tylko dlaczego ci niewdzięczni mieszkańcy zrozumieć tego nie mogą ?! Kochani - zaliczam siebie /przynajmniej/, do ludzi rozumnych. Ale też pojąć nie mogę - Dlaczego 99% jeżdzących linią nr 15 jest w błędzie. Jednocześnie nie rozumiem mentalnosci Pana Dyrektora ! Bo przecież było tak !!! Jeżdziła sobie przyspieszona 15-ka, wszyscy pasażerowie byli zadowoleni, jego nikt się nie czepiał, ma pensję prawie taką jak Prezydent Miasta, które dopłaca mu 8 mln/zł rocznie, do wszystkiego czego zarząda, a on wprowadza jakieś rewolucje !!! Po co mu ta żaba ???? Możecie mi to wytłumaczyć ???? Pozdrawiam: Józef Gajewski ...
~ago od kosmosu 21-01-2009 18:04
do Pana Józefa Gajewskiego. Nie można było tak od razu? :-) Pozdrawiam! ago
~lu wie najlepiej 21-01-2009 18:10
dyrekcja jest śmieszna proszę zobaczyć rozkład jazdy lini numer 4 o godzinie 7 (dni robocze) http://mzk.jgora.pl/przyst.php?przyst=12&wariant=43977 bardziej się opłaca pus...ć dwie 4 o 7 rano w odstępie 2 minut gratulacje zdolna dyrekcjo !! ale lepiej dowalić parę przystanków lini 15
~qazwsx 21-01-2009 18:13
no właśnie.. jeździła sobie przyspieszona 15, do której wsiadali zadowoleni pasażerowie, ponieważ nie musieli spędzać w niej 40 min na dojazd gdziekolwiek, Teraz 15 będzie taką samą zmorą jak 7 i 9, bo te linie mają chyba najdłuższe trasy w obrębie miasta. Może niech pan dyrektor mzk przejedzie sie autobusem to mu taki pomysły przestana do głowy przychodzic!!!
~do kierwocy 21-01-2009 18:14
nie mówię tu akurat o panu ale większość kierowców jest tak zajęta gadaniem z kolegami podczas jazdy ze i przy normalnej lini maja spóźnienia bo im się porostu nie spieszy bo rozmowy są w toku .. strasznie często są takie przypadki ze autobus się wlecze bo są pogaduchy nieraz aż się chce podejść i opier...kierowce.
~konserwator10 21-01-2009 18:46
jeśli 10 minut to nic, to pojęcie czasu w MZK jest pojęciem względnym a co z zkomunikowaniem z linjami do jelfy,Komarna ???
~arlene 21-01-2009 19:04
Teoretycznie czas przejazdu się nie wydłużył - w rozkładzie jazdy nie ma zmiany. Natomiast rozmawiałam dzisiaj z kierowcą jadącym akurat 15-stką, który nie wiedział już sam co ma robić - łamać przepisy ruchu drogowego, czy pozwolić sobie na opóźnienia. Inaczej się nie dało! Tak więc robią wariatów nie tylko z pasażerów, ale i z pracowników MZK
~do zuo 21-01-2009 19:32
jak likwidowali A i B to wtedy nie było jeszcze TEGO PORTALU...
~ 21-01-2009 19:33
to znaczy, że Jelonka rozniosła PLOTKI!!! narobila szumu prawie o nic!!!
~Tomwoj 21-01-2009 19:34
Ten szef MZK to jakiś śniegolepa....... Lubi bałwany, jak i z ludzi robić bałwanów... A wogóle gdzie na świecie się ustala rozkład jazdy by autobus jeżdził kilkadziesiąt minut wcześniej.... Pierniczki takie słodkie opowiada że aż pasażerom mdliiii od głupot....... Nawet taki człowiek gdyby miał milionowe miasto do obsłużenia w komunikacji miejskiej z dużym majątkiem to z takim postępowaniem i zaangażowaniem zaprowadziłby do szybkiego bankructwa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~do pasażer 21-01-2009 19:35
"pasażererem" to Ty może i jesteś, ale samochodu osobowego
~ala 21-01-2009 20:08
Dyrekcja sie tak zna na fachu , nigdy nie jezdzili autobusem , proponuje dać tymusiąść za kierownicą i przejechać całą trasie Piechowice PKP-Michałowice-Jagniątków-Sobieszów-Cieplice-Dw.PKP bez minuty opoznienia , ciekawe czy im sie uda. ODDAJCIE NAM PRZYSPIESZONĄ 15
~jaceek 21-01-2009 20:10
Z trasy linii 15 wykreślić przystanki : Sąd - Urz.Skarb.-Ludowa-Strzelecka Góra-Dworzec Ciepl.-Sobieszowska-Urz.Celny , oddajcie nam przyspieszoną 15
~grenn 21-01-2009 20:15
Ale jaja. Członkowie PO rozmawiają sobie przez maile, a o tym, co robią, dowiadują się z portalu. A pan, panie Gajewski, to teraz ma sie z pyszna. Tyle pan agitowałeś za Obrębalskim i teraz wyszło, że wam w Jagniątkowie drogę krzywo zbudował, autobus zwolnił...
~ 21-01-2009 20:40
jechałem dziś 15 i bardzo kiepsko się czułem oczywiście pod teatrem była punktualnie a na orlim spóżniona dajcie spokój
~pasazerka 21-01-2009 21:07
narazie są ferie i uczniowie nie jeżdżą rano 15 wiec może nie ma opóźnienia, a ciekawe jak to będzie wyglądało 2 lutego jak uczniom skończą się ferie, Pewnie 15 która powinna być na teatrze o 7,30 będzie z 10 minut później.
~papaj@jeleniagora.pl 21-01-2009 21:43
Szanowni Państwo! Z przedstawionego przebiegu konferencji dowiedziałem się tak samo jak Państwo, iż autobus linii nr 15, pomimo tego iż będzie zatrzymywał się na większej ilości przystanków będzie kursował w takim samym czasie jak dotychczas. Przyznaje, wobec takiej argumentacji jestem, zresztą podobnie chyba jak matematyka, bezradny. Osobiście wierze mieszkańcom Jeleniej Góry, którzy jeżdżąc tym autobusem chyba najlepiej wiedzą coś na ten temat. W związku z powyższym ogłaszam konkurs matematyczny. Pytanie brzmi: Autobus porusza się od punktu A do punktu B, w czasie 10min zatrzymując się na 2 przystankach, o ile skróci się czas przejazdu jeśli autobus będzie zatrzymywał się nie na 2 ale na 4 przystankach ?? Odpowiedzi proszę kierować na email papaj@jeleniagora.pl Może Jelonka obejmie patronat honorowy nad tym konkursem a nagrodą za najciekawszą odpowiedź może będzie np. pięcio kopytny jelonek/ Ps. Osoby związane z MZK nie mogą brać udziału w konkursie ze względu na fakt iż prawdopodobnie znają odpowiedź (i chyba tylko one)
~Ted 21-01-2009 22:26
Cuda,cuda ogłaszają ... / pan Woźniak /
~all 21-01-2009 22:35
panowie z mzk , są nie kompetentni , i nie wiedza ze jezeli autobus zatrzymuje sie na 7 dodatkowych przystankach to jedzie dłóżej , sa lekko opoznieni z czasem. Zlikwidujcie postoje na przystankach : urz.celny,sobieszowska,dw.cieplice,strzxelecka góra,ludowa,urz.skarbowy,sąd !!! oddajcie nam pasazerom jedyny przyspieszony autobus
~ 21-01-2009 23:36
gdyby 15 nadal była oznaczona kolorem zielonym a nie czarnym nie byłoby afery ale panowie z MZK mają to zwyczajnie gdzieś
~mikus 21-01-2009 23:54
panie Wozzniak chyba sie kłania panu matematyka , jaka ocene miał pan w klasie maturalnej , chyba przydadza sie korepetycje , bo pana myslenie nie jest poprawne. Oddajcie nam przyspieszona 15
~Ryba. 22-01-2009 7:26
Ciekawe dla ktorego VIPa zostala dostosowana ta 15ka.
~Kochaś 22-01-2009 7:37
Dyrektor Woźniak zapewnił, że piętnastka od dawna nie miała statusu linii przyspieszonej ani pospiesznej. – Po prostu nie zatrzymywała się na pewnych przystankach - A co powiecie na to: "Zmiany na linii nr 15 Dodano: 2009-01-14 08:02:33 Z dniem 19 stycznia 2009 r. linia nr 15 traci status linii przyspieszonej. Od tego dnia autobusy linii nr 15 będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach znajdujących się na trasie przejazdu. Zapraszamy do korzystania z naszych usług."
~zuo do 19:32 22-01-2009 7:47
~Pasażerka 22-01-2009 9:13
Lina 15-jestem pasażerką od kilkunastu lat i przesiadam się na inną linie-sądze że pasażerowie mieszkający w Michowicach,Jagniątkowie okoo 1000 osób powinni mieć najwięcej do powiedzenia niż pasażerowie-SOBIESZOWA,CIEPLIC,JELENIEJ GÓRY LINIA 7,9,17,27,6.......Przystanek przy urzędzie skarbowym nie jest przystankiem gdzie pasażerowie się przesiadają. pracownicy i okoliczni pasażerowie mają do dyspozycji kilka linii autobusowych.A pasażerowie Michaowic,jagniątkowa i przesiadający na inna linie nie mają praktycznie wyboru i zależy im na czasie-agy punktualnie przyjechać od pracy wbrew
~pasażerka ciąg dalszy 22-01-2009 9:18
wbrew interesowi dużej grupy pasażerow -jest zatrzymywanie się na przystanku przy ul Wolności 121 -Urząd skarbowy-2,3 osoby korzysta z tego przystanku jadąc linią 15.W URZĘDZIE SKARBOWYM NAJCZĘŚCIEJ BYWAMY 1 RAZ W ROKU . A DO PRACY CODZIENNIE-PRAWDA
~Pasażerka 22-01-2009 9:20
Lina 15-jestem pasażerką od kilkunastu lat i przesiadam się na inną linie-sądze że pasażerowie mieszkający w Michowicach,Jagniątkowie okoo 1000 osób powinni mieć najwięcej do powiedzenia niż pasażerowie-SOBIESZOWA,CIEPLIC,JELENIEJ GÓRY LINIA 7,9,17,27,6.......Przystanek przy urzędzie skarbowym nie jest przystankiem gdzie pasażerowie się przesiadają. pracownicy i okoliczni pasażerowie mają do dyspozycji kilka linii autobusowych.A pasażerowie Michaowic,jagniątkowa i przesiadający na inna linie nie mają praktycznie wyboru i zależy im na czasie-agy punktualnie przyjechać od pracy wbrew
~MarcinJG 22-01-2009 9:59
Jeżeli czas przejazdu się nie zmienił a linia 15 teraz zatrzymuje się na większej ilości przystanków to dlaczego pan Woźniak wcześniej na to nie reagował?? Dlaczego już wcześniej nie zmienił linii 15 na zwykły kurs a nie pośpieszny? dlaczego nie zmniejszył rezerw pomiędzy przystankami dla tego kursu?
~Obserwator II 22-01-2009 10:15
Uważam, że sprawa "15" powinna być przyczynkiem do dyskusji o funkcjonowaniu komunikacji w naszym mieście. Jesteśmy rozległym miastem. Mamy MZK, PKP, PKS, firmy prywatne. Czy jednak robimy coś wspólnie, próbujemy na przykład "zgrać" rozkłady jazdy. Wiem z praktyki, że-nie! W rozmowie, jakiś czas temu z panem Woźniakiem, zapytałem go o to. Odpowiedział, że nie ma w tym interesu. Dziwne, przecież firma, którą kieruje ma służyć Jeleniogórzanom! Warto więc rozmawiać. Dzięki,panie Tejo, że podjęliście temat. Mamy potencjał/niezły/ warto go wykorzystać. Może już bez pana Woźniaka. Panie Prezydencie Obrębalski, czas zacząć coś zmieniać!!
~MarcinJG 22-01-2009 11:30
Do Obserwator II: Święta prawda. Linia 15 powinna być początkiem dyskusji i zmian w komunikacji miejskiej. Mam nadzieję że Jelonka pomoże nam ją usprawnić. Choćby przez czytanie i wyłapywanie komentarzy czytelników którzy często piszą co potrzeba zmienić, jakie kursy dodać, jakie wyrzucić, gdzie potrzebny jest większy autobus a gdzie mniejszy. Wydaje mi się że dyrekcja MZK nie panuje nad tym zakładem. Przykładem jest wypowiedź kierowcy MZK który mówi o zbyt małych rezerwach i notorycznych spóźnieniach. Jelonkę czyta bardzo dużo ludzi, bardzo dużo ludzi się wypowiada na ten temat. Potrzeba jednak kogoś kto by wyciągał te konkretne informacje, porządkował i kierował różne apele czy to do władz miasta czy do dyrekcji MZK. Jak widać Jelonka to robi znakomicie. Był odzew radnych, była konferencja MZK na którą pofatygował się sam prezydent. Dlatego chciałbym prosić redaktorów Jelonki o jeszcze większe zainteresowanie się tematem całej komunikacji miejskiej w naszym regionie. Ja jako czytelnik bardzo chętnie będę wspomagał różnymi radami bo dość często korzystam z komunikacji miejskiej. Nie wiem czy ktoś o tym wie ale na Dolnym Śląsku powstał już Komitet Obrony Kolei. Jest to kilkanaście osób które interesują się koleją, korzystają z niej itd i chcą zmienić coś na lepsze, bo jak wiemy za dobrze nie jest. Dlatego proponuję aby powstało coś na wzór takiego komitetu. MZK trzeba obserwować, kontrolować i wytykać błędy, a jeżeli MZK na nie nie będzie reagować to zgłaszać do urzędu miasta. Dobrze wiemy że urzędnicy autobusami nie jeżdżą, nie mają za bardzo pojęcia o komunikacji miejskiej że tak powiem od środka autobusu. Dlatego wszystko zależy od nas, od ludzi jeżdżących autobusami MZK Jelenia Góra.
~jaaskasasjka 22-01-2009 12:02
Czas na sprywatyzowanie tego MZK bo takich incydentów śmiesznych by nie było.
~cynik 22-01-2009 12:51
robią nas w bambuko
~pg 22-01-2009 15:07
KIEDY RUSZY PRYWATYZACJA MZK NALEZY ZROBIC ZARZAD KOMUNIKACYJNY I ROZDAC LINIE INNYM PRZEWOZNIKOM TAK JA JEST W DZIERZONIOWIE
rymcycymcy 22-01-2009 15:16
Nie jechałem takim autobusem miejskim już ze sto lat, nie mam pojęcia jak funkcjonuje zakład komunikacyjny, więc myślę, że gdyby Pan Woźniak chciał zrezygnować, to mógłbym być jego godnym następcą ;)
~ 22-01-2009 16:20
Józef Gajewski - Do wszystkich zainteresowanych sprwą spowolnionej 15 - tki .. Szanowni Państwo ! W związku z zaistniałą sytuacja, mieszkańcy Jagniątkowa / i nie tylko/, zwrócili się do mnie, z prośbą o zorganizowanie apelu w formie listu protestacyjnego do Władz miasta , celem przywrócenia stanu sprzed 19. stycznia br. Treśc oraz stosowna lista /do podpisu/ , wyłożona byłaby w określonych miesjscach publicznych. Z wielkim zrozumieniem pochodzę do tej tak ważnej /jak się okazało/, sprawy dla licznej grupy mieszkańców. Niemniej uznałem, iż należy wykorzystać wszelkie inne demokratyczne formy i możliwości załatwienia tej sprawy !! Dlatego z mojej inicjatywy, odbyła się w dniu dzisiejszym bezposrednia rozmowa z Panem Przewodniczącym Rady Miejskiej, Hubertem Papajem oraz Zastępcą Prezydenta Panem Jerzym Łużniakem. W bezposredniej wymianie poglądów, wspólnie uznaliśmy, że sprawa wymaga ponownego przea...lizowania i podjęcia stosownych decyzji. Ze swej strony uważam, iż każda akcja protestacyjna, jest ostatecznością, do której dopus...ć się nie powinno !!! Wyrażam zatem głeboką nadzieję, że sprawa zostanie rozwiązana do 26.01.2009r po którym to terminie zostałem zobowiazany do zorganizowania niniejszej akcji !!!! Z poważaniem: Józef Gajewski ...
~xxyyzz 22-01-2009 16:52
dobrze ze zwolniła i tyle ,mozeci sobie pisac do woli i tak nic nie zmienicie wiec nie wiem po co sie ścieracie
~JoJo. 22-01-2009 18:23
Nie chodzi o te gruszki ale po coś tam wlazł.To już nie jest spór o 15 ale o to kto ma rację.Przypomina mi to coś co się dzieje na górze.Jechałem dziś 15 było luźno i jechała zgodnie z planem.Ciekawe ilu jeszcze fikcyjnych pasażerów tu się wpisze?
~Ludwik 22-01-2009 18:58
Michałowice to inna gmina, więc jeśli inna gmina chce mieć połączenie szybsze musi więcej nam dopłacić. Podobnie inne gminy.
~ala 22-01-2009 19:38
JoJo - nie zapominaj że są ferie i korzysta b.mało uczniów,studentów z komunikacji !!!!!!!!!!!!!!!!
~do ~JoJo 22-01-2009 20:26
Jeżeli trafilo ci się że 15 jechała punktualnie a rozkłady się nie zmieniły tzn. że już wcześniej były ustawione zbyt duże rezerwy. Może czas zmienić 15 na linię pośpieszną, i skrócić czas przejazdu ( rezerwy czasowe międzyprzystankami). Tak żeby to było naprawdę szybkie połączenie Michałowic itd z Centrum Jeleniej Góry.
~egon 23-01-2009 5:31
A może pan Prezydent zajoł się pękającym asfaltem na ul.Karkonoskiej przy budynku nr58 ledwo skończono remont ulicy,a znów trzeba remontować na nowo
wupe 23-01-2009 10:00
niech powiedzą że 15stka przyśpieszyła
~ 23-01-2009 19:38
mzk to w ogle jeden wielki bur........el jezdzi sie starym rozlatującym sie, popsutym spoźniającym złomem, dzisiaj złapał mnie kanar i przyczepił sie że bilet niewazny i co sie okazało? że kasownik źle ustawiony. banda oszustow
~ago od kosmosu 26-01-2009 22:50
Prywatyzacja MZK i rozdrabnianie jej na kilka spółek nie jest wcale dobrym pomysłem ani dla pasażerów, ani dla pracowników MZK. Obecnie posiadacze biletów miesięcznych (a tacy w większości jeżdżą MZK) w ramach tego biletu mogą jeździć różnymi liniami (poza linią nr 18 należącą do Gminy Podgórzyn). Po prywatyzacji tak nie będzie. Widać to już na przykładzie sprywatyzowanych linii kolejowych, co zostało niedawno opisane na łamach Jelonki w artykule "Koleje łupią pasażerów z prowincji" z 20.01.2009r. Może być tak, że aby móc jeździć kilkoma różnymi liniami w obrębie miasta - trzeba będzie wykupić kilka biletów miesięcznych, bo dyrektorzy/właściciele sprywatyzowanych linii nie dogadają się co do tej kwestii. A znając naturę rządzących to tak pewnikiem się stanie. Należy wziąć również pod uwagę los pracowników zatrudnionych w MZK. Rozwali się kolejny duży zakład pracy. Wszyscy otrzymają wypowiedzenia, natomiast nie każdy dostanie propozycję zatrudnienia. Znów wzrośnie odsetek bezrobotnych. Nowo powstałe spółki nie będą zresztą tak całkiem prywatne, część udziałów będzie należała do Miasta, które w dalszym ciągu będzie partycypowało w kosztach tych niby prywatnych spółek poprzez dopłaty. Odnośnie argumentu, że w większości miast komunikacja miejska jest sprywatyzowana - a gdzie jest napisane, że jak coś jest powszechne to jest dobre? Dla przypomnienia: socjalizm również obowiązywał we wszystkich krajach demokracji ludowej. Ale czy przez to był dobry?
~ago od kosmosu 26-01-2009 22:52
cd. Czy nie lepiej robić "porządki" w ramach obecnego zakładu pracy. Jak trzeba to może zmienić zarząd? Albo przywołać do porządku.
~... 30-01-2009 1:56
widac efekt, kierowca na pętli 15 zatrzymuje się, wymienia pasażerów (czasami pobiegnie najpierw szybko do toi toi-a) i jedzie dalej, zeby znowu nie byc opoznionym. widze to na własne oczy, a kazdego kierowce zawodowego obowiązuje okreslony czas pracy! muszą miec pauzy. A jak dojdą do tego korki w mieście... 15 teraz po prostu jezdzą opuznione!
~ 1-02-2009 12:40
NASZA KOMUNIKACJA TO JEDNE WIELKIE BAGNO! A MZK TO ŻENADA 80% autobusów to jeżdżące złomy. Zatruwają miasto i wszystkich mieszkańców. JUŻ NIE BĘDĘ WIĘCEJ PŁACIŁ ZA PRZEJAZDY, BO I TAK NIC Z TEJ KASY NIE INWESTUJĄ, TYLKO DO WŁASNEJ KIELNI WSADZAJĄ!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
669
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%