MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piesza potrącona przez autobus

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 8 października 2015, 9:51
Aktualizacja: 13:09
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. G.G.
Wczoraj (7.10) ok. godz. 12.00 doszło do potrącenia 81–letniej kobiety na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Sygietyńskiego i Kiepury w Jeleniej Górze. – 59–letni kierujący autobusem MZK nie zachował należytej ostrożności i potrącił kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych – informuje podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

- Z informacji uzyskanych od lekarzy wynika, że poszkodowana nie doznała poważnych obrażeń. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i sześcioma punktami karnymi – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Próbował ucieczki

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Komentarze (42) Dodaj komentarz

~Geri 8-10-2015 10:04
szkoda ze nie ma madatów dla pieszych za chodzenie po jezdiach jak święte krowy wtedy bylo by mniej potrąceń
~jel. 8-10-2015 10:25
zastanów się co piszesz i naucz się czytać
~Ewelina 45 8-10-2015 11:11
Mandaty powinny być za nie zatrzymanie się przed przejściem gdy zbliża się do niego pieszy.Tak jest w cywilizowanych krajach i wkrótce będzie w Polsce.Po to sa pasy na jezdni żeby pieszy mógł przejść a nie stać.Auto ma zachować szczególną ostrożność Jak ktoś tego nie potrafi pojąć nie nadaje się na kierowcę.
~dagi 8-10-2015 11:17
Kierowcy ogólnie nie liczą się z pieszymi nawet na przejściach dla pieszych jak jedzie autobus to trzeba zwieść z pasów żeby nie przejechał nawet nie raczą hamować..ciekawe kto płaci ich mandaty państwo sami czy nie dostają 😞😔
~18sqandal 8-10-2015 11:32
... kierowcy autobusów i Tirów to najgorsi niebezpieczni uczestnicy naszych dróg < PASY DLA PIESZYCH > i to powinno być przestrzegane i nie ma żadnych tłumaczen kierowców !
~jakitaki 8-10-2015 11:54
fakt, że tam bardziej na zachód od Polski, można dość swobodnie czuć się na pasach... z tą jednak różnicą, że tych pasów nie maluje się tam w takim zagęszczeniu jak u nas... i ruch choć spowolniony odbywa się tam zasadniczo płynnie. u nas praktycznie każda ulica na odcinku 500m przeorywana jest wielokrotnie przejściami dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej, niezależnie od tego, czy piesi pojawiają się tam 5 razy dziennie, czy są tam prawie non stop. mam nadzieję, że do roku 2017 bo wtedy ma wejść nowela Prawa o Ruchu Drogowym, zarządy dróg miejskich wykasują większość zbędnych "zebr" jak również usuną większość zbędnych znaków drogowych, organizując ruch w miastach opierając się o podstawową zasadę, czyli pierwszeństwa dla jadących z prawej oraz strefowe ograniczenia prędkości do 40...
~Inka 8-10-2015 12:01
kierowcy oglądają się za panienkami i gadają przez komórki nie koncentrują się na drodze a hamują tak gwałtownie jak by ziemniaki wozili a nie ludzi
~mick 8-10-2015 12:02
dokładnie to jest tak że pieszy ma nie tylko prawa ale i obowiązki.a autobus to nie rowerek kyóry staje w miejscu
~bel 8-10-2015 12:39
Inka a tobie brzydulu żal ze za tobą nikt nie patrzy
~kierOFFca 8-10-2015 12:50
FAKTY : RUCH ROGOWY Rozdział 1 - Ruch pieszych Art. 14. Zabrania się: 1. wchodzenia na jezdnię: a. bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych, b. spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi; 2. przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi; 3. zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko ...
~Yrezi Rewor 8-10-2015 12:53
Zdrowy rozsadek... "Lek" zapobiegajacy wielu trudnym chwilom...
~do Ewelina 45 8-10-2015 12:53
45 to stara dupa z ciebie .senat wywalił do kosza durne przepisy ,wymyślone przez PO-wców i niestety pieszy nie będzie świętą krową na przejściu dla pieszych.!!!!!!!! na przejeżdzie kolejowym też może zrobimy pierwszeństwo dla samochodzików ?????? Jak umiesz to trochę pomyśl .Tworzenie durnego prawa przez posłów PRZYCZYNIŁOBY SIĘ DO NIEJEDNEJ TRAGEDII .
~kierOFFca 8-10-2015 12:53
ISTOTNE : (cytat) "Kierujący pojazdem zbliżający się do przejścia dla pieszych również ma obowiązek zachowania szczególnej ostrożności, a nadto powinien bezwzględnie ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach. Jednakże, o czym należy pamiętać, pieszy nie może egzekwować pierwszeństwa przez nagłe wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżający pojazd, oraz fakt korzystania z wyznaczonego przejścia nie upoważnia pieszego do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu, a przede wszystkim jego życia i zdrowia. Nie można bezkrytycznie korzystać z przejść dla pieszych. Tu także wymagana jest szczególna ostrożność."
~ 8-10-2015 12:58
Niedługo kierowca będzie się pytać przechodnia czy ma zamiar przejść przez pasy czy dalej plotkuje takie sytuacje i wiele innych przypadków widzę codziennie a że niektórzy kierowcy ignorują pieszych to prawda
~kierOFFca 8-10-2015 13:04
... i na koniec LOGIKA : komu jest łatwiej..? pieszemu nie robić kroku , czy kierowcy regulaminowo rozpędzonego do 50 km/h autobusu wyhamować z pasażerami na pokładzie (na ogół nie trzymającymi się poręczy) , niejednokrotnie na nierównej lub mokrej nawierzchni przed wymuszającym wejście pieszym ?!!!
~do 11.32 18a 8-10-2015 13:10
pewnie przyjechałeś ze Świętochłowic tramwajem ???Według Ciebie pewnie MOTORNICZY jest najlepszym kierowcą...Jeżdziłem autobusem .ciągnikiem siodłowym z naczepą ,ale nigdy TIREM !!!!! Jak możesz to wytłumacz to dokładniej o co Ci konkretnie chodziło w tych WYPOCINACH????????? ZAPAMIĘTAJ RAZ NA ZAWSZE ,,....i nigdy nie obrażaj innych kierowców .Najwięcej wypadków powodują kierowcy pewnie z takim wielkim doświadczeniem jak ty (szczególnie w gębie)POCZYTAJ STATYSTYKI dopiero bierz się za pisanie.
~Lio 8-10-2015 13:52
Popieram wpis z 11.32 - MZK powinno staranniej dobierać kierowców. Małe umiejętności w prowadzeniu pojazdu a do tego chamskie zachowanie w stosunku do pasażerów, to ich domeny.
~ 8-10-2015 14:01
nie da sie ukryc ze w jelonce kierowcy bardzo zle jezdza.
~Yrezi Rewor 8-10-2015 14:08
... ale kierowcy tirow sa naprawde beszczelni... Ostatnio autem osobowym pokonalem trase Jelenia-Warszawa-Miedzyzdroje-Jelenia. Z przykroscia przyznaje, iz tiry to wielkie niebezpieczenstwo na polskich drogach!!! Jazda w towarzystwie tirow to prawdziwa meka i stres! Wiadomo natomiast, ze to wlasnie kierowcy tirow, ochoczo krytykuja " osobowki"
~Ewelina 45 8-10-2015 15:55
Kobieta przechodziła przez przejście a nie wtargnela .Możecie wypisywać bzdety a wina zawsze jest kierowcy bo takie jest prawo.Zasada jest prosta auto zwalnia a.pieszy uprawnia się że może bezpiecznie przejść.Ale widać polakom trudno to ogarnąć .Niemcy mówią jak ktoś fatalnie jeździ.,, chyba masz prawko z polski tanie i do dupy.Coś w tym jest skoro tyle jest potrąceń ludzi na pasach.Tam tez kierowcy jada 50 i nie mają problemów z przepuszczeniem pieszego .U nas to wielki problem bo trzeba zwolnic i przepuścić święta krowę.
~wiesiu 8-10-2015 16:06
@ewelina prawo jest takie, ze moge cie przejechac na pasach i nie poniose za to zadnej odpowiedzialnosci. Pieszy przed wejsciem na pasy musi sie zatrzymac. Jesli tego nie zrobi bedzie wtargniecie i wine ponosi on a nie kierowca. Wine pieszego moze byc trudno udowodnic jesli ktos nie ma rejestratora.
~iras 8-10-2015 17:14
pieszy na pasach nawet na czworaka a ma przejść bezpiecznie. nie ma dyskusji to jest miejsce dla pieszego.
~Dostawca 8-10-2015 17:26
Pewniakiem zamkną komuś drzwi przed nosem i tak się z tego cieszył że nie zauważył pieszej na przejściu prostak i tyle
~Kris 8-10-2015 17:53
Faktycznie piesi to święte krowy całkiem zapomnieli spoglądnąć w prawo w lewo a po co
~oko 8-10-2015 18:07
Pasy są dla pieszych ,kierowco zwolnij i przepuść .
~do kris 8-10-2015 18:08
Ty nigdy nie jestes pieszym?
~kk 8-10-2015 20:06
nigdy pajaców nie przepuszczam
~do wiesia 8-10-2015 20:20
Masz prawko ? bo przepisow nie znasz :), redakcja powinna zawnioskowac o powtorne sprawdzenie Cie na egzaminie :)
~ 8-10-2015 20:58
Ciekawe, czy przy tym "kierowcy" nie stał przypadkiem jakiś inny "kierowca" kolega z MZK i zawracał mu tyłek rozmową, zasłaniając przy tym widoczność, w wyniku czego kierujący potrącił prawidłowo przechodzącą pieszą. Ostatnio to bardzo częste przypadki - kierowca prowadzi, a wokoło niego wianuszek koleżków zabawiających go rozmową. To może być prawdziwa przyczyna tego wypadku. Koledzy kierowców zasłaniają im widoczność mimo tablicy informującej o zakazie ograniczania widoczności kierowcy. Czy oni naprawdę poza autobusem nie mogą się nagadać?
~ 8-10-2015 21:00
W zasłanianiu widoczności kierowcom MZK najczęściej celują zwłaszcza inny jego koledzy w wieku bardzo dojrzałym, tak ok. 55 - 65 lat.
~mieszkaniec xyz 8-10-2015 21:45
Ma 59 lat a co będzie w wieku 68 lat?
~mieszkaniec xyz 8-10-2015 21:49
A zastanawiał się ktoś nad samym usytuowaniem przejść dla pieszych zaraz za samym łukiem na skrzyżowaniu?
~magic 9-10-2015 6:27
najlepsi są ci z słuchawkami w uszach idąc przez pasy piszą sms albo grają i nie patrza czy cos jedzie czy nie mają wszystko w d...e są bogami ulicy .
~,,,, 9-10-2015 11:24
Jedno jest pewne jedni i drudzy musza zachować ostrożność....
~Jel.. 9-10-2015 13:07
no i kierowcy niech pracują zawodowo do 67 roku
~Jel.. 9-10-2015 13:11
prawda jest taka,jak jeden przepuszcza to drugi ma to w du...miałam tą przyjemność,kierowca z telefonem przy uchu mimo,że byłam w połowie pasów bo mnie przepuszczono a ten zapieprzał bo po co ma się zatrzymać-kierowcy autobusów nigdy nie przepuszczają pieszych a i tak mają opóźnienia na przystankach
~do Geri 9-10-2015 16:10
jak święte krowy ???? to było na przejściu dla pieszych , ty w ogóle umiesz czytać ze zrozumieniem ???
~ZM 9-10-2015 18:54
jeżdżę do pracy w Sobieszowie i wiele razy widziałam jak kierowcy MZK przejeżdżają na na pomarańczowym świetle a nieraz jest już czerwone a oni jadą ,miałam ochotę zwrócić już uwagę ,ale obawiałam się że mnie obrzuca błotem ,a jeżdżę codziennie do pracy,a może jakaś kontrola ze strony MZK by się zdała?????????
~ZMM 9-10-2015 22:34
A ja jeżdżę do pracy na Zabobrze i wiele razy widziałem jak piesi wpier... się na czerwonym świetla przed auta, nie wspomnę o odcinku ul. Różckiego koło targu, gdzie wysakują z za samochodów. Mam ochotę niehamować, ale siedzieć za kretynów mi się nie widzi. Najgorsze, że to zazwyaczaj są starsi ludzie.
~ 10-10-2015 6:59
Najgorsze, że kierowcom w prowadzeniu pojazdów przeszkadzają inni kierowcy, zasłaniający im dodatkowo widoczność, jak w kilku stoją koło kierownicy przy samym wejściu i blokują wejście innym pasażerom. To bardzo częsty obrazek.
~ 30-10-2015 10:04
Yrezi Rewor - pokonales widze trase zycia ,jednorazowo. Nastepna moze za pare lat. Penie na codzien tluczesz sie po miewscie pokonujac 2,lub 3 km. Kierowcy ciezarowek dziennie tluka po 700 i wiecej km. To ich praca. Wiec resume w d...ie byles i g...no przeszles. Pomagluj tak 40lat uzbiera sie ok 3mln km, dopiro porozmawiamy. Ty prowadzisz blaszanke na 4 kolkach ok 1,3t wagi, i wciaz jestes tyko amatorem-madralinskim MISZCZEM. Nie oceniaj wiec ludzi, nie znajac ciemnej strony wymogow organizacyjnych od poje..nych szefow firm transportowych co musi dac z siebie kierowca duzej dalekobieznej ciezarowki. Jestes i zostaniesz na wieki laikiem w kanonach tej pracy. Sam bylem tyranizowany przez kilku szefow jezdzac po swiecie od 76 roku az nie wytrzymalo serce i dzisiaj jak wielu z nas kierowcow
~ 30-10-2015 10:10
cd - jestem zlomem czlowieka. Udalo sie bez wiekszych zdarzen przetrwac ten czas. Kiepskich w tym fachu zycie eliminuje predko. Ale amatorszczyzna za kolkiem to istny armagedon, wiodzialem sam naocznie co potafi nie jeden z glupiomadrych pseudo kierowcow amatorow. Glupich nie sieja, od czasu latwego dostepu do kupna auta, na drogach rozbudowal sie cyrk z tego co potafia ludzie po kursie amatorow jazdy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stop marginalizacji średnich miast

Kolizja na Trasie Czeskiej

Uciekał i spowodował kolizję z radiowozem  

Po Koronę Gór Polskich

Pożar samochodu w Karpaczu

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
703
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%