MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Pieskie życie przywiązane do płotu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 8 października 2008, 17:07
Aktualizacja: 19:50
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Nieznany właściciel suki okazał się dziś wyjątkowo bezduszny: przywiązał zwierzę do płotu przy ul. Goduszyńskiej i pozostawił je na pastwę losu. Psa zauważył syn właściciela budynku, który chciał go oddać do schroniska dla zwierząt. Tam jednak go nie przyjęto. Dopiero straż miejska pomogła w przekazaniu czworonoga do placówki.

Jak wynika z ustaleń straży miejskiej pies został porzucony w kagańcu i ze smyczą, którą przywiązano go do ogrodzenia jednej z posesji przy ulicy Goduszyńskiej 60.

Od chwili, kiedy właściciel postanowił się pozbyć pupila, do momentu zauważenia go przez syna właściciela budynku, zwierzak oplątał się do tego stopnia, że mało co się nie udusił. Znalazca rozplątał skrępowane zwierzę i odwiózł je do schroniska, które nie chciało przyjąć znajdy.

– Suka była agresywna, więc powiedziałem zgłaszającemu, że na chwilę obecną nie mam jej gdzie zostawić, bo w izolatkach są po dwa lub trzy psy. Więc albo inne psy zaczęłyby ją gryźć, albo ona pokaleczyłaby je swoim kagańcem – usłyszeliśmy od pracownika schroniska. – Poradziłem znalazcy, żeby zaczekał z oddaniem psa do jutra, kiedy będzie szef schroniska, a ten człowiek nie protestował.

Znalazca zapewniał, że przetrzymałby zwierzę do jutra, ale nie ma do tego warunków, bo sam ma psa. Zadzwonił więc do straży miejskiej z zapytaniem, co dalej zrobić z czworonogiem. Na miejsce pojechali strażnicy, którzy ponowie odwieźli zwierzaka do schroniska. Mundurowym nie odmówiono przyjęcia czworonoga.

Ogłoszenia

Czytaj również

Działania proekologiczne

Szpital w Bolesławcu wznawia działalność

Spotkali się z Beatą Kempą

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~zuo 8-10-2008 18:10
"a ten człowiek nie prostował." - ???
~ 8-10-2008 20:21
" go oddać do schroniska dla zwierząt. Tam jednak go nie przyjęto. Dopiero straż miejska pomogła w przekazaniu czworonoga do placówki."" ale dlaczego ?? przecież nie każdy może przyjać psa do swoich czterech scian.Mam taką samą sytuacje tylko że i nawet straż miejska nie chce przyjąć psa a jak zawiadomiliśmy o tym urzad miasta to wyszlismy z taką odpowiedzią: "za psa bedziemy musieli płacić" - toi chyba tylko tak w polsce...
~EvOlutioN 8-10-2008 20:24
" go oddać do schroniska dla zwierząt. Tam jednak go nie przyjęto. Dopiero straż miejska pomogła w przekazaniu czworonoga do placówki." ale dlaczego?Przecież nie kazdy może przyjąć czworonoga pod swój dach. mam taką samą sytuacje...tylko że i nawet straż miejska nie pomaga a urząd miasta powiedział ze "urząd miasta bedzie musiał tego psa utrzymywać(płacić za niego) w tym schronisku"...-to tylko w Polsce takie jaja mogą sie dziać
~Sabath 8-10-2008 21:20
takich ludzi to dobrze uwiązać i mocno zacisnąć i tak ich pozostawić na kilka dni i lepiej
~alex 8-10-2008 21:29
piipi co ty na to !!!
~ouoiy 8-10-2008 21:42
Każdy kto choć raz był w naszym schronisku widział jaki panuje tam ścisk. Nie dziwie się pracownikowi schroniska że nie chciał przyjąć kolejnego psa. Choć i owszem, schronisko powinno przyjmować bezpańskie zwierzęta z miasta ale wobec takiego przepełnienia nasuwa się pytanie: GDZIE TU HUMANITARNOŚĆ ??? Bo nie jest przecież humanitarnością aby zwierzęta ściśnięte w klatkach skakały sobie do gardeł ! Zwracam się zatem do AUTORA tego artukułu aby spojrzał na tą sprawę bardziej obiektywnie traktując problem w szerszym kontekście a nie wyrywkowo.
~Rufus 8-10-2008 23:59
~ 9-10-2008 0:00
pieskie życie...najpierw jestem małym szczeniaczkiem,puszystym i milusim,państwo i dzieci mnie kochają,potem wyrastam na dużego psa,państwo się mną chwalą przed sąsiadami,wszystko się pier... jak państwo jada na urlop, wiozą mnie do znajomych ale stęskniony uciekam,robię moim państwu niespodziankę, przypłaconą sznurkiem i przydrożnym drzewem,tam,z dala od państwa gdzie nie ma miski z wodą czekam i tęsknię...do końca...
~SLV27 9-10-2008 16:15
....znalezc wlasciciela i przywiazac tak samo do drzewa gdzies w lesie. Znajdzie go ktos to znajdzie....a jak nie to niech zdycha.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Działka nad zabytek?

Poszły konie na Śnieżkę

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Nieczynne place zabaw

Nadbrzeżna gotowa

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1287
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%