MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

“Piesek przydrożny” w Galerii Korytarz

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 23 czerwca 2016, 14:10
Aktualizacja: Sobota, 25 czerwca 2016, 10:32
Autor: Manu
Fot. JCK
Jutro (24.06) o godz. 15.30 w Galerii Korytarz w Jeleniogórskim Centrum Kultury rozpocznie się uroczyste otwarcie wystawy fotografii Bogdana Konopki “Piesek przydrożny”. Wystawa czynna będzie do 31 lipca.

“Piesek przydrożny” to zbiór obrazów fotograficznych dedykowany wędrówce –podróży, w której jak owe pieski przydrożne, wyskakujące od czasu do czasu na drogę i obszczekując nasz powóz, każą nam zwolnić, przystanąć i odebrać sygnały. Małe eksplozje energii świetlisto-semantycznej. Artysta jest reprezentowany przez galerię Françoise Paviot w Paryżu.

Bogdan Konopka (rocznik 1953), mieszka i pracuje w Paryżu. Fotograf, kurator i krytyk związany od roku 1994 z Pismem Artystycznym FORMAT, oraz Kwartalnikiem FOTOGRAFIA (2000-2012). Prowadził autorskie pracownie fotografii w Państwowej Wyższej Szkole Fotografii w Arles we Francji, Warszawskiej Szkole Fotografii a od roku 2006 na Formation Supérieure w Ecole de la Photographie de Vevey w Szwajcarii. Laureat Grand Prix de la Ville de Vevey w Europejskim Konkursie Fotografii w 1998 roku. W swej twórczości preferuje fotografie analogową, najchętniej wielkoformatową. Interesują go problemy związane z przeźroczystością medium i możliwości rejestracji indywidualnych aspektów przeżyć duchowych nazywanych roboczo pejzażem wewnętrznym. W swych tekstach poświęconych fotografii – a najczęściej wybranym fotografom – odnaleźć można całe spektrum dostępnych dziś technik i metod obrazowania; także tych bez aparatu czy filmu. Są one najczęściej próbą zrozumienia możliwości komunikacji międzyludzkiej poprzez obraz fotograficzny we wszystkich jego postaciach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zauroczeni Karkonoszami – zaproszenie na wernisaż

"Dusze słowiańskie. Teraz" – piękna baśń taneczna

Trwa budowa punktu widokowego

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~starr 24-06-2016 10:10
Bogdan jest trochę nasz...w latach 80. towarzyszył teatrom ulicznym jako fotograf.Wiele jego zdjęć jest w albumie z r.1987.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finał na lawecie

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Wyjątkowi aktorzy, niecodzienne okoliczności

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2182
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%