MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pies, porzucony na pętli autobusowej, nie zostanie bez pomocy

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 25 października 2012, 7:18
Aktualizacja: Piątek, 26 października 2012, 8:11
Autor: red
Fot. Angela
O koczującym na goduszyńskiej pętli psiaku poinformowała nas Czytelniczka. Zwierzaka pod koniec sierpnia ktoś wyrzucił z auta i odjechał. Na ile mogła, zajęła się nim mieszkanka pobliskiego domu. – Nie mogę go wziąć do mieszkania, bo mam psa, ale staram się go karmić, choć sama nie mam wiele – mówiła nam Wiesława Miazga. Po naszej publikacji, psem zaintersowali się wolontariusze. – Zrobimy, co będziemy mogli – obiecali.

To młody i - mimo swojej sytuacji - pogodny pies, ale do obcych odnosi się z dystansem. - Boi się , że go znowu stąd zabiorą - tłumaczy pani Wiesława. - Już raz go wzięli do schroniska, ale chyba mu się tam nie podobało, bo uciekł i po kilku godzinach znowu tu był - opowiada. - Za nic bym nie chciała, żeby tam wrócił, dlatego do mojej komórki wstawiłam mu stary fotel do spania i dbam, żeby miał zawsze wodę i coś do jedzenia - relacjonuje nam kobieta.

Rudy - bo tak go nazywa - nie odstępuje jej na krok, kiedy tylko ją widzi. - Wszędzie ze mną by szedł, raz to nawet wybrał się do kościoła. Ksiądz, jak go zobaczył to się tylko śmiał - mówi pani Wiesława. Kobieta jednak otwarcie przyznaje, że na utrzymanie kolejnego psa nie ma środków. - Dzielę się z nim, czym mam, ale mam niewiele - mówi.

Po artykule w Jelonce.com o porzuceniu pieska, zgłosili się do nas członkowie Jeleniogórskiego Wolontariatu dla Zwierząt, działającego od sierpnia br. przy Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt "Mondo Cane". Obiecali pojechać na miejsce i rozpoznać sytuację.

Wybrali tam się wczoraj (24 października). - Zawieźliśmy 20 kg suchej karmy i puszki z jedzeniem. Spotkaliśmy się z panią, która zaopiekowała się porzuconym psem - mówił nam wolontariusz Konrad Kuźmiński. - Zwierzak jest bardzo przywiązany do swojej opiekunki, a ona deklaruje, że będzie się nim zajmować - mówi. - My co miesiąc zawieziemy tej pani karmę i to, co będzie pieskowi potrzebne - dodaje Konrad. Jelonka.com też będzie się interesowała losem Rudego.

Miejmy nadzieję, że tym razem horror porzuconego zwierzaka skończy się pomyślnie. Niestety, wiele takich historii nie ma dobrego zakończenia. - Może należy ludziom cześciej przypominać, że porzucanie zwierząt jest karygodne i nieludzkie, może ktoś zastanowi się dwa razy i postara się znaleźć innego właściciela dla swojego psa czy kota lub chociażby odda go do schroniska - pisała nam Czytelniczka, która zgłosiła Jelonce.com sprawę Rudego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Przetarg rozstrzygnięty

Potrzebna karetka

Komentarze (72) Dodaj komentarz

~HaHa 25-10-2012 8:13
Nawet psy uciekają z jeleniogórskiego schroniska dla zwierząt...
~ 25-10-2012 8:47
"Ksiadz sie smial"- a moze by go tak nakarmil albo przygarnal?
~ 25-10-2012 9:01
pod TESCO paru żuli wydębia nalewki, warto by o nich zadbać...
~szok 25-10-2012 9:19
k..wa temat roku,dopiszcie jeszcze z 10 stron i walnijcie z 50 fot,urzekła mnie ta historia jak trudne sprawy i pamiętniki z wakacji.
~do durni 25-10-2012 9:59
Arthur Schopenhauer: "Nie miłosier­dzie, lecz spra­wied­li­wość jes­teśmy win­ni zwierzętom. ". Do krytykantow: nie interesuje cie temat? NIE CZYTAJ!!!!!!!! ja jestem bardzo szczesliwa, ze dowiedzialam sie o dalszych losach tego psa. Wielkie dzieki i szacunek dla Pani, ktora go pokochala...fajny psiak. Szok i Czlowiek Kon- jestesci tyle warci, ile warte sa wasze wpisy. One daly swiadectwo waszej nicosci.
CН.W.D.P. 25-10-2012 10:01
OPOWIADAŁEM JUŻ, ŻE DO PSÓW WOLNO STRZELAĆ??
~ 25-10-2012 10:04
szok~ coś taki nabzdyczony ?
CН.W.D.P. 25-10-2012 10:04
"Nie miłosierdzie, lecz sprawiedliwość jesteśmy winni zwierzętom. " CZY SPRAWIEDLIWYM JEST TRZYMANIE PSÓW I KOTÓW W NIEWOLI, W NIENATURALNYCH WARUNKACH??
~ 25-10-2012 10:28
do szok , mamy wszyscy nadzieję że Twój właściciel nie wywali cię na bruk - idzie zima, a jak cię wypier......i to dopiero jak Jelonka napisze o porzuconym niedorozwiniętym biednym człeku i umieszczą cię u Brata Alberta
~do szoka 25-10-2012 10:36
http://www.jelonka.com/news,single,init,article,42709
Ryba 25-10-2012 10:39
Kiedys widzialem jak kanar wyrzucil na petli gapowicza z autobusu. Teraz zaluje ze nie zanioslem mu suchej karmy ;)
~ 25-10-2012 10:42
odpowiadam na pytanie mojego przyjaciela CHWDP- NIE. Zalezy, jak definiujesz pojecie "niewola". Dzisiejsze koty i psy zdane sa na nasza pomoc i laske. Zaden pies czy kot nie przezyje zdrowo zimy pod golym niebem. Owszem, po Cieplicach w okolicach Uzdrowiska kreci sie pare parchatych, bezdomnych kotow. One nie zyja w niewoli. Zyja na wolnosci- jak wygladaja? przejdz sie tam, zobacz. Nie zrozumiales tekstu. Ale to nic. Dzisiejsze czasy sa inne. Zwierzeta, o ktorych piszesz- pies i kot- zyja dzis w ´warunkach, ktore dyktuje tzw. "cywilizowany swiat". Przez sprawiedliwosc, ktora jestesmy zwierzetom winni mam na mysli godziwe traktowanie na miare naszych czasow. Kapiszko, czy znowu sie czepiamy?
~ 25-10-2012 10:53
PS. CHWDP- okresl mi prosze, co uwazasz za NATURALNE WARUNKI zycia psa i kota w dzisiejszych czasach. Zielona laka? Las? zakamarki wielkiego miasta? jak wg. ciebie mialby zyc kot czy pies na wolnosci? chodzic po Parku Zrojowym i zebrac o jedzenie? a (nieswiadomi) kuracjusze daja im krowie mleko albo chleb z margaryna (obie rzeczy dla kota nie do przyjecia!). To jest wolnosc?
rymcycymka 25-10-2012 10:58
.. - /~ryba / .. uwazaj na gapowiczow,bo moga .. miec wedke !
~ 25-10-2012 10:58
Wymówka ludożerców: "Człowiek to bydlę". Lec Stanisław Jerzy
~sumienie 25-10-2012 11:02
CHWDP> jak będzie rewolucja na miarę Francuskiej i postawią szafot to będę pierwszy który pociągnie za sznurek zwalniający ostrze!!Znam ksindza co nawet kopal psa. Zawsze biorę psa z bidulca .Żyjemy w katolandzie a gdzie są nauczania św. Franciszka.
~retsmaH 25-10-2012 11:06
Do 'do durni'. Widać że jesteś osobą o stosunkowo niskim IQ. Te używanie wykrzykników w ilości większej niż trzy !!!11jeden. Co do psów w mieście mam jedynie przed oczami genialny film Marka Koterskiego. Up^ Człowiek stworzył te zwierzęta na własne podobieństwo (udomowił).
~marx 25-10-2012 11:10
To jest miara kapitalistycznej demagogii. Dla psa 20 kg karmy i puszki, a dla bezdomnego człowieka kopa.
~ 25-10-2012 11:13
Mam psa i dwa koty. Zyja w niewoli, bo mieszkaja w naszym domu. Koty maja klapke w drzwiach i wchoda/wychodza, kiedy chca. MUSZA przychodzic do pelnej miski. Bo nie maja wyjscia... Pies- przynajmniej w odpowiednich porach roku- biega po ogrodzonym (duzym) ogrodzie. Chetnie pobieglby do lasu (2 minuty) na zajaczki! A musi siedziec w glupim, ludzkim ogrodzie. Wolnosc, czy niewola? dodam, ze zwierzaki dostaja najlepsza karme, sa kochane, pieszczone, szczepione, odrobaczane itp. Z psem chodzimy na dluuuuugie spacery. Mam je wypuscic do lasu? NA TA TWOJA WOLNOSC, by mialy "lepiej"???
~do 11:06 25-10-2012 11:20
Racja- czlowiek zwierzeta (np. koty) udomowil. Czy dobrze to, czy zle- inna para kaloszy. I to jest fakt. Uzaleznilismy psa i kota od nas, ludzi. I dlatego mamy obowiazek im pomagac. Czy jezdzisz troche po Europie? widziales moze psy i koty "na wolnosci" w Hiszpanii, Turcji albo Grecji? kazdy jeden taki kot i pies, gdyby mial wybor, zrezygnowal by z tej wolnosci na rzecz przytulnego mieszkania z ogrodem i pelnej miski.PS bede uzywac znakow interpukcyjnych na miare moich potrzeb. Tak jak robi to CHWDP piszac DUZYMI LITERAM!!!!?????%%%%%§§§§§"""""********
Ryba 25-10-2012 11:23
10:58 | rymcycymka | Grozisz mi?
~ 25-10-2012 11:26
Wielkość narodu i jego postęp moralny można poznać po tym, w jaki sposób obchodzi się on ze swymi zwierzętami. Mahatma Gandhi
~JJY 25-10-2012 11:32
News godny jelonki !!!! Gratulacje !!!
~ 25-10-2012 11:34
"To jest miara kapitalistycznej demagogii. Dla psa 20 kg karmy i puszki, a dla bezdomnego człowieka kopa." TAK! Wlasnie tak jest PRAWIDLOWO!
~ 25-10-2012 11:44
Człowiek – niszczyciel wytrzebiając setki gatunków zwierzęcych, wkroczył na drogę, która prowadzi do zagłady jego własnego gatunku. Autor: Raymond Bouillenne Człowiek pozbawiony wyobraźni jest zwierzęciem. Autor: Napoleon Bonaparte Człowiek to jedyne zwierzę które się rumieni. I jedyne, które ma za co. Autor: Mark Twain
~**chipo 25-10-2012 12:05
Wzruszyłem się, łzy ciekną po polikach... AAAa... czy nasz prezydent odwiedził tego pieska? Może powinien zapewnić mu jakieś ciepłe lokum i oczywiście wyżerkę...??? nie odwiedził,? nie zapewnił?? Znów jest taki nieczuły na krzywdę i dramat, który się rozgrywa na obrzeżach jego miasta?? Ludzie! musimy się zbuntować! dość samotnych psów pozostawionych samym sobie na pętli autobusowej!! Domagam się powołania komisji śledczej przez radnych! a także skazania i osadzenia winnych tego miejskiego dramatu, jeszcze przed rozpoczęciem jakiegokolwiek śledztwa , nawet dziennikarskiego!!
~Iza 25-10-2012 12:14
SZACUN DLA OPIEKUNKI,I DLA JAK ZWYKLE CZUJNEGO WOLNOTARIATU...A DLA MARUDNYCH...CZLOWIEK,TO BRZMI DUMNIE ..ALE NIE DLA WSZYSTKICH..pisze duzymi..bo krzycze....
~J. 25-10-2012 12:25
Wspaniale, że można spotkać jeszcze ludzi, którym los zwierzaka nie jest obojętny.
~do 11:44 25-10-2012 12:35
Nie warto wdawać się w polemikę i utarczki słowne z wszechobecnym tu frajerstwem. A już napewno zamieszczonych cytatów nie są w stanie pojąć - co najwyżej bezmyślnie przeczytać. Na socjalizację takich jest już za późno, bo to okazy mocno zniewolone przez własną głupotę.
~do niemki 25-10-2012 12:36
Zacytuj jeszcze swojego krajana A.H. (tak, tego z Austrii i z wąsikiem)!
~do 12:36 25-10-2012 13:06
Idź, poskacz trochę na osiedlowym trzepaku, później poczytaj "Przygody Koziołka Matołka" i ... powinno być lepiej. Ale to tylko działania doraźne. Jutro udaj się do specjalisty.
~do 12:36 25-10-2012 13:17
Krajana??? mojego krajana???? moi krajanie to czysci Polacy.Innych nie posiadam, czego i tobie zycze wielce zalujac, ze...to tylko tak. Zrozumiales????
~ 25-10-2012 13:34
do chipo- moze masz racje- informacja nad wyraz niewazna. Ale zauwaz, ze gdy podawane sa wazniejsze, bardziej znaczace wiadomosci, sa przez Redakcje przekrecane. Lepiej pisac o pieskach, kotkach tudziez wiewiorkach: mozna namotac i poprzekrecac. One sie nie poskarza!
~jeleniogórza 25-10-2012 13:59
Do 11:10 | ~marx "To jest miara kapitalistycznej demagogii. Dla psa 20 kg karmy i puszki, a dla bezdomnego człowieka kopa." Oczywiście, człowiek nie jest warty, żeby mu pomóc, zwierzę jak najbardziej. Nigdy nie pomogłem i nie pomogę drugiemu człowiekowi, bo człowiek to największe bydle, ale zwierzęciu zawsze. Mówienie, że psy i koty żyją w niewoli, w dzisiejszych czasach jest śmieszne, to rozumowanie na poziomie gimbusa. Ludzie udomowili te zwierzęta kilka tysięcy lat temu i od tego czasu towarzyszą człowiekowi. Np. pies jest bardziej wierny i oddany, niż drugi człowiek i dlatego należy mu się pomoc, choć z tym, choć mamy XXI wiek jest ciężko pojąć przeciętnemu Polakowi, a szczególnie mieszkańcom wsi.
~kicikicipies 25-10-2012 14:18
Wystarczy wziąć taką mordkę w dłonie, przytrzymać chwilę, popatrzeć w jego oczy i ... Znam takie klimaty. Mam ukochanego, wspaniałego, mądrego Pieska który ZAWSZE leży koło kogoś z domowników, uwielbia spać na kolanach, a jak wchodzę po schodach, na każdym półpiętrze Piesek się zatrzymuje żeby go pogłaskać i powiedzieć parę słów. Czuje się jego miłość i przywiązanie, jest to obustronne. Czasami się zastanawiam, co bym zrobił, gdyby zaistniała konieczność wyboru między moim Yorkiem a kimś obcym. Np. powódź. I wychodzi mi, że Pies by wygrał.
~Pamela 25-10-2012 14:23
dzieci znalazły małego kotka nakarmiliśmy go napoiliśmy i wynieśliśmy na dwór, mógł wybrać wolność, a on pędem z powrotem do domu. Głupi czy co ?
~ 25-10-2012 14:23
Bardzo podoba mi sie wpis z 13:59. "Jak sobie poscielisz, tak sie wyspisz"-a jesli sobie nie poscieliles, to...jestes bezdomy. Jasne, ze sa sytuacje, w ktorych czlowiek wszystko traci, jest zdany na pomoc innych. Ale to sa wyjatki. W warunkach normalnych dziala zasada patrz wyzej ("jak poscielisz..."). Czlowiek byl w stosunku do zwierzat bardzo upierdliwy i np. koty udomowil. Wiec teraz trzeba przejac odpowiedzialnosc.PS.do 12:36 jeszcze o tej...krajance. Otoz przypomnialo mi sie, ze w Austrii bylam tylko 1 raz. Teza o krajance made in AU odpada.
~**chipo 25-10-2012 14:43
13:34 | ~ | ... bawią mnie takie dramatyczne teksty redaktorów jelonki, z naciąganym nad miarę scenariuszem. tym bardziej, że nieopodal, przy Spółdzielczej przecież jest schronisko dla zwierzaków i miejsce dla tego też pewnie by się tam znalazło.
~ 25-10-2012 14:53
Mysle, ze on ma lepiej u tej pani, niz w schronisku. Dramatyczne teksty o pieskach sa lepsze, niz kaczki dziennikarskie- jesli juz jestesmy przy zwierzecym temacie...
~kicikicipies 25-10-2012 15:12
Wystarczy wziąć taką mordkę w dłonie, przytrzymać chwilę, popatrzeć w jego oczy i ... Znam takie klimaty. Mam ukochanego, wspaniałego, mądrego Pieska który ZAWSZE leży koło kogoś z domowników, uwielbia spać na kolanach, a jak wchodzę po schodach, na każdym półpiętrze Piesek się zatrzymuje żeby go pogłaskać i powiedzieć parę słów. Czuje się jego miłość i przywiązanie, jest to obustronne. Czasami się zastanawiam, co bym zrobił, gdyby zaistniała konieczność wyboru między moim Yorkiem a kimś obcym. Np. powódź. I wychodzi mi, że Pies by wygrał.
~ 25-10-2012 15:15
...pies by wygral I TAK TRZYMAJ
~kicikicipies 25-10-2012 15:26
Wystarczy wziąć taką mordkę w dłonie, przytrzymać chwilę, popatrzeć w jego oczy i ... Znam takie klimaty. Mam ukochanego, wspaniałego, mądrego Pieska który ZAWSZE leży koło kogoś z domowników, uwielbia spać na kolanach, a jak wchodzę po schodach, na każdym półpiętrze Piesek się zatrzymuje żeby go pogłaskać i powiedzieć parę słów. Czuje się jego miłość i przywiązanie, jest to obustronne. Czasami się zastanawiam, co bym zrobił, gdyby zaistniała konieczność wyboru między moim Yorkiem a kimś obcym. Np. powódź. I wychodzi mi, że Pies by wygrał.
~ 25-10-2012 17:15
Czytam wpisy paru ,,inaczej intelgientnych"na tym forum i nie wiem czy z ich glupoty powinnam sie smiac czy plakac.Temat bezdomnych sami wybrali taka ,,wolnosc"jedzenie i spanie dostana w noclegowni warunek nie moga chlac,a jezeli maja na alkochol to i na bulke powinno im starczyc.Miare czlowieczenstwa mierzy sie jaki jest stosunek czlowieka do zwierzecia i smutno wywnioskowac ze wiecej jest tych nie ludzi,a wiec bestii bo bydletom nie bede ublizac.
~djablo 25-10-2012 17:27
ludzie! zamiast dyskusje prowadzic? wspomurzcie ta kobiete,okazala chec zaopiekowania sie tym nieszczesnym sierota;jakas karme po drodze podrzucic? ta pani sama twierdzila ze jest uboga kobieta,lecz ma serce!!!
~wyrywawłosy 25-10-2012 19:17
A CZORT Z TYM PSEM TEMATÓW JUŻ NIE MA
~ 25-10-2012 20:02
a czort z tym psem....ZALOSNE I TAKIE UBOGIE LUDZIE POBODKA
LIZA 25-10-2012 20:26
ludzie bezdomni?ALE ICH NIKT NIE WYRZUCIL BO WYJEZDZAL NA WAKACJE LUB SIE NIMI ZNUDZIL .ONI SA NA ULICY BO TEGO CHCIELI ,ONI TO WYBRALI.KTO TAKIE ZALOSNE KOMENTARZE PISZE NA TEMAT BIEDNEGO PSIAKA ,OCZYWISCIE KTOS ,KTO NIGDY NIKOMU NIE POMOGL I DO NIKOGO REKI NIE WYCIAGNA.JACY JESTESMY BIEDNI ,POZBAWIENI UCZUC,SZKODA ,ZE MILOSC DO PIENIAZKA NAS NIE OPUSZCZA I ZAWISC.
~Dorota ghij 25-10-2012 20:29
Czytam niektore komentarze i wlasnym oczom nie wierze ...w JG mamy wyjatkowa ilosc prymitywnych ludzi. Czesto tego typu artykuly pojawiaja sie na portalach innych miast i raczej odezw jest pozytywny. Wniosek jest jeden wiesniakow nie brakuje. Brawo dla tej pani,oby wiecej tego typu art. i tak konczacych sie historii!!
CН.W.D.P. 25-10-2012 20:29
PODOBNO CZŁOWIEK NIE UDOMOWIŁ KOTA... PODOBNO KOT SAM PRZYSZEDŁ DO LUDZKIEJ SIEDZIBY I STWIERDZIWSZY, IŻ JEST FAJNIE, POZOSTAŁ... PODOBNO KOT ŚWIETNIE RADZI SOBIE BEZ CZŁOWIEKA, BOWIEM MÓJ KOT CAŁE DNIE SPĘDZA POZA DOMEM, CORAZ RZADZIEJ ŚPI W DOMU, ŻARCIE Z PUSZKI SŁABO MU WCHODZI A CHRUPKÓW NIE CHCE WCALE... JEDNAK NIE WIEM NA PEWNO, BO KOT ZE MNĄ NIE ROZMAWIA, JEDYNIE WSPOMINA, ŻE COŚ MIAŁ...
~ 25-10-2012 20:36
co roku umiera ok. 6000 dzieci z głodu na świecie, a niezawisłe sądy i głodni komornicy eksmitują w Polsce na bruk biedne matki z chorymi dziećmi...
~miss@ 25-10-2012 22:23
Co robi w takiej sytuacji KÓŁKO RÓŻAŃCOWE Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oddz.
rymcycymka 25-10-2012 22:43
..do - [~ryba ] .. nie Rybo,tylko ostrzegam ! .. nie jadam ryb i ostatnio będąc nad M.Śródziemnym,te wyrzucone przez szturm ..wrzucałam z powrotem do ich .. morskiego mieszkanka !
~asz 26-10-2012 0:52
"co roku umiera ok. 6000 dzieci z głodu na świecie, a niezawisłe sądy i głodni komornicy eksmitują w Polsce na bruk biedne matki z chorymi dziećmi..." A TY POMAGASZ tym głodującym dzieciom i matkom wyrzucanym na bruk? Czy sam nie robisz nic, a masz tupet wytykać innym komu pomagać powinni? (5 zł do puszki wośp albo sms na fundację TVN się nie liczą) Na świecie żyje ponad 7 miliardów ludzi, niech każdy zajmie się pomocą komukolwiek, zamiast prawienia kazań sobie nawzajem, a świat będzie o niebo lepszy.
~asz 26-10-2012 1:19
a i super, że pies i jego opiekunka nie zostaną bez pomocy! Ja o takich historiach chce właśnie na jelonce czytać!
~ 26-10-2012 8:03
Do mojego przyjaciela CHWDP: koty moga zyc na wolnosci. Tylko jak? przejdz sie pod Dom Zdrojowy, zobaczysz jak one wygladaja. Sa karmione krowim mlekiem, tudziez suchym chlebem. Sa chore, parchate, zmarzniete. Ostatnio jak tam bylam (3 tygodnie temu) zakochalam sie bardzo w takim szarym mlodym kotku.Kupowalam mu w "Chacie" drobiowa watrobke i kocie chrupki. Jest swietny. Moze ktos go przygarnie? Piipi??????? gdzie jestes???
~Inna 26-10-2012 9:06
Dokarmianie kotów ,bardzo fajnie.Tyle,że niestety rozmnażają się ,więc najpierw trzeba udać się do TOZ i poprosić o wykastrowanie kociąt!Samo dokarmianienie nie zachamuje przysrostu!
CН.W.D.P. 26-10-2012 9:08
Vikusiu z Pimpusiu, TREŚĆ TWYCH WYPOWIEDZI SUGERUJE, IŻ NIE ZNASZ DEFINICJI SŁOWA: "PRZYJACIEL". SUGERUJESZ, IŻ NA MIANO TE ZASŁUGUJĄ ZWIERZĘTA, A NADTO OKREŚLASZ NIM MNIE... POWIEM CI WIĘC, IŻ POWINNAŚ CZĘŚCIEJ I WIĘCEJ UŻYWAĆ SWEGO ROZUMU. WSKAZUJĘ CI JEGO ADRES: www.google.com
CН.W.D.P. 26-10-2012 9:10
Inna, TO MOŻE POKAŻ, JAK TO ROBIĆ?? BO JA PRÓBOWAŁEM I NIE UMIEM "zachamować"...
~watrobka 26-10-2012 9:30
Jesli traktuje cie na rowni z bezdomnymi kotami z Uzdrowiska musisz to potraktowac jako wielkie wyroznienie. Nawet bylabym w stanie nakarmic cie ta watrobka watpliwego pochodzenia, tudziez z wygladu, ktora sprzedawala mi bardzo puszysta pani z "Chaty". Nazywajac cie "przyjacielem" ( znasz tzw. "przymruzenie oka"?) chcialam ZAHAMOWAC a moze i nawet zachamowac (nie mylic ze schamieniem) twoja agresje w STOSUNKU do mojej osoby. Nie udalo mi sie. Hm. Sprobuje inaczej. PS. Lubisz watrobke?
~przyjaciel? 26-10-2012 10:03
"z przymrużeniem oka" (język polski): ZNACZENIE: na żarty lub pobłażliwie; nie na poważnie. Ot widzisz...wujek Googel wie, a ty nie.........
CН.W.D.P. 26-10-2012 10:15
MĄDRY, CZYLI PRZEMYŚLANY TEKST ZOSTAŁ MI DZIŚ DOSTARCZONY W RAMACH SUBSKRYPCJI... "Lubisz zacząć dzień od kłamstwa, a przy okazji oszukać znajomych? Przywitaj ich serdecznym 'dzień dobry'!"
~ 26-10-2012 10:24
No widzisz- totez tak sie przywitalam: PRZYJACIEL:-).......probuje wlaczyc ci naturalny CHAMULEC (tak ma widocznie byc; patrz 09:06). Wiesz, niektore kobiety/zony stosuja podobne metody do swoich facetow. Jesli chca nowe, drogie buty/torebke/ itp...lista nieskonczona..to tez potrafia (wieczorem w przeddzien) byc nad wyraz mile:-)))) To dziala- tak opowiadaja. Wiec ja tez mniej wiecej z toba w ten sposob probuje. Nie dziala? musze wydedukowac inna metode.Popatrze do googla.
CН.W.D.P. 26-10-2012 12:43
ZAPYTAJ TEŻ TEGO SWOJEGO ROZUMU O ZNACZENIE SŁOWA: "FAŁSZ" ALBO "OBŁUDA"...
~nie falsz! 26-10-2012 12:49
A tam, zaraz wielkie slowa. Mozna mi zarzucic wiele...czesto to robiles. Ale ani falszu ani obludy w sobie nie nosze. Gadam zawsze to, co mysle.A jezeli posluguje sie (nawet kiepskim) zartem, to nie bierz tego za falsz. Nie jestem falszywa.Mam wiele wad, ale to nie to. Pozdr. Ide popracowac na ten wstretny, niemiecki chleb (i bulki). Ciao!
~ahghu 26-10-2012 13:58
DO CН.W.D.P. i Vikusi z Niemiec: Oboje się ośmieszacie. Jakim * trzeba być, żeby spędzać tyle czasu na "kłótniach" na Jelonce? Żałosne.
~ 26-10-2012 16:40
przykro ,ze jeszcze dzis umieraja na swiecie z glodu,ale napewno nie zwierzeta sa temu winne
CН.W.D.P. 26-10-2012 20:19
ahghu, UŻYCZAJĄC INFORMACJI INFORMUJĘ, IŻ JA NIE SPĘDZAM NA JELONCE CZASU NA KŁÓTNIACH... JA NA JELONCE SPĘDZAM CZAS NA PRACY, ZAŚ "DYSKUSJE" Z Vikusią SĄ JEDYNIE ODSKOCZNIĄ OD TEJ PRACY... DODAM, IŻ WOLNO MI...
CН.W.D.P. 26-10-2012 20:21
DODAM TEŻ, IŻ WOLNO MI W PRACY PIĆ PIWO...
~ 26-10-2012 20:22
banda d* i tyle
~ 26-10-2012 20:23
do CH.W.D.P. lecz się !!!!!
~jhgu 27-10-2012 16:58
CH.W.D.P odskocznia czy nie - nie zmienia to faktu, że jesteś równie żałosny co Vikusia.
CН.W.D.P. 27-10-2012 18:06
ALEŻ OCZYWIŚCIE!! CHODZENIE Z PARASOLEM W PODCZAS DESZCZU TAKŻE JEST ŻAŁOSNE, ALBOWIEM CZYNNOŚĆ TA DESZCZU NIE POWSTRZYMUJE PRZED PADANIEM.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wyniki głosowania w jeleniogórskim BO  

Dyski do remontu

Stop marginalizacji średnich miast

Suplementacja witaminą D

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
698
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%