Czytających: 8273

Głubczyce: Pierwszy start w sezonie 2011/2012

Piątek, 9 września 2011, 15:44
Aktualizacja: 15:47
Pierwsze ogólnopolskie zawody badmintona w sezonie 2011/2012 rozegrane zostały w dniach 3–4 września w Głubczycach, gdzie zaprezentowali się juniorzy młodsi i seniorzy. W zawodach nie zabrakło przedstawicieli jeleniogórskiego KS „Chojnik” w składzie: kategoria junior młodszy – Paulina Kaczorowska, Oliwia Socha, Klaudia Socha, Sandra Smok, Jędrzej Nowak, Arkadiusz Słupek oraz w kategorii senior Melania Kozdra, Wojciech Cerazy, Michał Szymczak, Mateusz Pietruszka i Marcin Uram.

Bardzo udany występ zanotowali tegoroczni brązowi medaliści w grze mieszanej: Arek Słupek z Kingą Rogalską (UKS 2 Sobótka). Para nie miała sobie równych i pewnie zwyciężyła w kategorii junior młodszy. Bardzo udany występ również w tej grze zanotowała inna para Marcin Nowak (UKS Smecz Bogatynia) i Klaudia Socha zajmując bardzo dobre trzecie miejsce (jest to pierwszy turniej tej pary). Postawa Klaudii cieszy tym bardziej, że wraz z Sandrą Smok zajęły trzecią pozycję w grze podwójnej .

Na pochwałę zasługują również pozostali zawodnicy, którzy przegrali swoje pojedynki walcząc o awans do półfinałów zarówno w kategorii junior młodszy jak i senior.

Uważam, że wszyscy zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Może jeszcze nie wszyscy są jeszcze w dobrej dyspozycji, ale wynika to z okresu przygotowawczego. Spędzili oni dwa tygodnie na obozie kondycyjnym w Darłówku, a następnie na 10-dniowym obozie technicznym w Piechowicach. Bardzo ciężko pracowali i myślę, że jeszcze lepsze wyniki, to tylko kwestia czasu – dodał Adam Słomka, trener jeleniogórskich badmintonistów