Zalogowanych: 23

IO Londyn 2012: Pierwszy medal dla Polski w rękach Sylwii Bogackiej!

Sobota, 28 lipca 2012, 13:06
Aktualizacja: 13:12
Znakomicie rozpoczęły się Igrzyska Olimpijskie w Londynie dla polskiej reprezentacji. Już w pierwszym dniu srebrny medal w strzelectwie z karabinu pneumatycznego na 10 metrów zdobyła urodzona w Jeleniej Górze, Sylwia Bogacka!

Sylwia Bogacka urodziła się 3 października 1981 r. w Jeleniej Górze, na stałe mieszka i trenuje w Zielonej Górze w miejscowym klubie ZKS Gwardia. Jest żołnierzem Wojska Polskiego w stopniu starszego szeregowego. W dotychczasowej karierze wielokrotnie zdobywała medale mistrzostw Polski, ma na koncie również dwa srebra mistrzostw Europy z karabinu pneumatycznego (drużynowo) oraz srebro mistrzostw świata z karabinu sportowego (2006 r., Zagrzeb). Medal wywalczony w Londynie jest zatem największym sukcesem w karierze Bogackiej, choć niewiele brakowało by zdobyła złoto.
Eliminacje w wykonaniu zielonogórzanki były niemal perfekcyjne, tylko raz pomyliła się i z dorobkiem 399 punktów była liderką. W finale długo utrzymywała prowadzenie, "po piętach deptały" ją dwie Chinki, w pewnym momencie Sylwia spadła nawet na trzecie miejsce, ale wytrzymała próbę nerwów i wywalczyła miejsce na drugim stopniu podium olimpijskiego.