Zalogowanych: 12

Jelenia Góra: Pierwszy krok wykonany!

Niedziela, 10 marca 2019, 21:51
Aktualizacja: 21:52
W pierwszym meczu barażowym o utrzymanie w I lidze kobiet MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra pokonał przed własną publicznością AZS AJP III Gorzów Wielkopolski 67:53. Przez trzy kwarty walka była wyrównana, a w decydującej odsłonie jeleniogórzanki zbudowały przewagę, której nie oddały do ostatniej syreny.

Rywalizacja o utrzymanie toczy się do dwóch zwycięstw, więc "Karkonoszki" zrobiły pierwszy krok do zapewnienia sobie miejsca w drugiej z trzech klas rozgrywkowych żeńskiej koszykówki. Od pierwszych minut na parkiecie hali przy ul. Sudeckiej trwała zacięta walka o każdy punkt - oba zespoły wielokrotnie zmieniały się na prowadzeniu. Po 10 minutach było 17:13, a do przerwy 27:31.

Po zmianie stron to jeleniogórzanki przejęły inicjatywę i dzięki świetnej grze w całym spotkaniu liderki - Darii Walczak, MKS MOS rozpoczął budowanie przewagi. Przed decydującą kwartą było 47:42, a w ostatnich 10 minutach podopieczne Ireneusza Taraszkiewicza odskoczyły na kilkanaście punktów i do końca kontrolowały przebieg spotkania. Ostatecznie Karkonosze zwyciężyły 67:53 i w rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzą 1:0. Drugi mecz odbędzie się w niedzielę (17.03) w Gorzowie Wielkopolskim.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - Enea AZS AJP III Gorzów Wielkopolski 67:53 (17:13, 12:18, 19:11, 19:11)
MKS: Walczak 22, Lorenz 14, Klementowska 10, Kwietoń 7, Gałka 6, Karaś 4, Stefan 3, Hałubek 1, Rybkiewicz, Michniewicz.
AZS: Kuczyńska 13, Kościukiewicz 13, Kobylińska 10, Szczecińska 10, Feliczak 3, Wierzbicka 2, Kozłowska 1, Sierocińska 1, Straszewska, Dudek.