MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Pierwszy krok w nowoczesność

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 20 lipca 2010, 9:04
Aktualizacja: 9:05
Autor: Angela
Fot. Angela
W ostatnich dniach ruszyły pierwsze prace dotyczące modernizacji elewacji budynku przy ulicy Bankowej, w którym mieści się sala widowiskowa Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Potrwają do listopada. Jesienią remont rozpocznie się wewnątrz budynku. Całość zakończy się z końcem roku.

Obecnie prace remontowo budowlane oraz termomodernizację zewnętrznej części budynku wykonuje firma Izabela z Jeleniej Góry, która wygrała przetarg na to zadanie składając ofertę z kwotą niemal 680 tys. zł.

– Remont się dopiero rozpoczął, prace na zewnątrz budynku potrwają do listopada br. W najbliższym czasie ogłosimy przetarg na roboty wewnątrz budynku. Wyłoniliśmy już wykonawcę na dostarczenie nowego sprzętu - mówi Jarosław Gromadzki, dyrektor Jeleniogórskiego Centrum Kultury w Jeleniej Górze.

Remont zakłada modernizację sali widowiskowej, w tym wymianę foteli na wygodne i nowoczesne oraz dostosowane do obecnych wymogów, zmianę całego wizerunku pomieszczenia i jej wyposażenia technicznego: oświetlenia i nagłośnienia. Pojawi się też klimatyzacja.

– Ponadto będzie przeprowadzona modernizacja sprzętu kinowego, ekranu, nagłośnienia w systemie Dolby, które jest teraz standardem, a którego nie mamy, przez co dźwięk niektórych filmów jest o obniżonej jakości. Obecne urządzenia nie odczytują bowiem zapisu tego dźwięku. Oprócz tego wymienione zostaną wszystkie instalacje wewnętrzne budynku: centralne ogrzewanie, instalacja elektryczna czy wodno-kanalizacyjna. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wyremontowany zostanie też Klub Kwadrat.

Zmodernizowaniu ulegną też przestrzenie ekspozycyjne w całym obiekcie. W ten sposób galeria Korytarz zyska nowe oblicze i nowe urządzanie, które umożliwią ekspozycję fotografii. Zmieni się również usytuowanie szatni, dzięki czemu zniknie obecny problem tłoku przy krótkiej ladzie podczas wydawaniu i przyjmowaniu garderoby. Wewnątrz budynek zostanie w całości odświeżony. Przewidziana jest również przebudowę i remont elewacji, dachu i piwnic oraz ocieplenie budynku. Na czas zasadniczego remontu obiekt będzie wyłączony z użytkowania.

Modernizacja obiektu przy ulicy Bankowej jest częścią projektu „Od fundamentów po szczyty”. Renowacja, modernizacja i innowacja w obiektach współpracy kulturalnej Jeleniogórskiego Centrum Kultury oraz Steinhaus e. V.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Nowy program "Moja woda"

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~ulyssenardin 20-07-2010 12:50
ciesze się, że pożegnamy kolejną PRLową szarą elewację. trochę mniej się cieszę z tego, że za kasę podatnika są inne rzeczy również ważne (a może i ważniejsze) do zrobienia!
~espresso 20-07-2010 14:43
a miało być tak pięknie : http://www.a-ronet.pl/index.php?mod=nagroda&n_id=1041 skończyło się na leczeniu syfa pudrem....pfu styropianem ;]
~ 20-07-2010 17:20
TEN REMONT ELEWACJI CIĄGNIE SIĘ JUŻ DWA TYGODNIE I NIC POZA ZBICIEM TYNKU NIE ZROBIONO,TAK ŻE ZAKOŃCZENIE TO CHYBA W PRZYSZŁYM ROKU
~ZABOBRZANIN 20-07-2010 17:50
To nie tak że wymyśla się obrazki i wizje tylko to na co inwestor akuratnie może sobie pozwolić. Przetarg się organizuje w oparciu o wytyczne i projekt czasem z kosztorysem. Nie jest to raczej zamożna instytucja jak i nasi szpece od syfienia elewacji długo nie pozwolili by się cieszyć pięknem architektury.
~Zażenowany 21-07-2010 0:39
Będzie 'niezły' lifting... s...zkowate i oczoj**** kolory które będą co najwyżej straszyć... tak jak elewacje bloków w całej Polsce, ale mieszkańcy będą z dumą podziwiać i mówić 'jak kolorowo, jak bogato!'
~espresso 21-07-2010 8:26
A pamiętam jak się ucieszyłem kiedy w 2008 przeczytałem o konkursie architektonicznym w JELENIEJ GÓRZE...ucieszyłem się, bo to był jedyny konkurs architektoniczny o jakim w tym mieście miałem okazję usłyszeć...z rozstrzygnięcia konkursu również byłem zadowolony i miałem nadzieję, że wreszcie coś ciekawego sie tu wydarzy w materii arch.-budowlanej...no i co? I skończyło się jak zwykle! Żenaaaada! Swoją drogą Jelonka mogłaby się postarać o zaprezentowanie czytelnikom wizualizacji lub chociażby rys
~mich 21-07-2010 13:27
Co bys nie zrobil to wszystko zle.Zaraz odezwa sie" wybitni eksperci"od wszystkiego.Na wszystkim sie znaja. Wszystko by zrobili lepiej, ladniej, szybciej.Krytykowac jest najlatwiej. Potrafi to kazdy.
~ 21-07-2010 14:55
przynajmniej mają coś do powiedzenia ,w przeciwieństwie do "wybitnie nic niewiedzącego" autora poprzedniego postu :(
~espresso 21-07-2010 20:13
;) trudno nie krytykować jeżeli po tak szumnych zapowiedziach (tutaj po raz kolejny przytoczę link do zwycięskiego projektu na modernizację JCK http://www.a-ronet.pl/index.php?mod=nagroda&n_id=1041) otrzymujemy informacje o rozpoczętej termomodernizacji elewacji ;] Sądząc po wypowiedzi kolegi 'mich' to na jeleniogórskie warunki i możliwości ta termomodernizacja będzie spełnieniem oczekiwań większości mieszkańców. Szkoda, że mamy tak mizerne oczekiwania. Ja osobiście poczułem się zwyczajnie z
~espresso 21-07-2010 20:23
...awiedziony i rozczarowany tym czego dowiedziałem się z powyższego artykułu. Może się mylę, może ten artykuł nie wyczerpuje tematu, może nie wszystko zostało powyżej napisane. Jeżeli tak jest i ktoś ma więcej informacji na temat przewidywanego zakresu prac na tej elewacji i jej przyszłego wyglądu to bardzo proszę o wyprowadzenie mnie z błędu i być może stanu rozczarowania ;)
~ZABOBRZANIN 22-07-2010 6:35
Zamiast się tak męczyć to idźcie do tego co organizował przetarg, a nie do tego co wygrał... To jego wina że na takie właśnie prace było zapotrzebowanie i ochota ? Akuratnie tego co płaci nie interesują większości oczekiwania jeleniogórzan. Jak byście znali choć SIWZ tego przetargu to następnym krokiem można mieć jakiś głos i zdanie do tego organizowanego zadania.
espresso 22-07-2010 8:04
Dokumenty przetargowe pozwoliłem sobie wczoraj obejrzeć i wolałbym się na ich temat nie wypowiadać. Generalnie zaprojektuj i wybuduj to syf...a przyjęte kryteria oceny ofert, dokumentacja z 1982r....wystarczy ;] Chciałbym tylko wobec tego wiedzieć po co był ten konkurs w 2008? Żeby fajne obrazki sobie zakupić za niemałe pieniądze? I Panie ZABOBRZANIN, słowa o wykonawcy tego zadania nie wspomniałem ;)
~mich 22-07-2010 13:37
Do /~/.Wiekszość ma mniej wiecej tyle do powiedzenia co Ty.Ich apogeum wiedzy siega napisania że kolor jest "s...zkowaty"/ czyt " zazenowany"?
teessi 25-07-2010 13:00
A może wykonawca z Jeleniej Góry ma podwykonawcę - Kółko Rolnicze z Siedlęcina??? ;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Karkonosze ulubione

Mobilizacja przed II turą

Niewybuch w Złotoryi

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2204
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%