MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pierwszy krok do drugiego etapu monitoringu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 19 października 2011, 8:50
Aktualizacja: 8:52
Autor: Angela
Miasto szuka firmy, która do końca grudnia br. wykona dokumentację projektową drugiego etapu monitoringu dla Jeleniej Góry. Chętni mogą składać dokumenty do 23 października do wydział inwestycji i zamówień publicznych magistratu. Kryterium wyboru będzie cena.

Chodzi o przygotowanie koncepcji, projektu budowlanego, projektu wykonawczego, przedmiaru robót oraz kosztorysu inwestorskiego do rozbudowy miejskiego monitoringu. Nowe kamery mają się pojawić w miejscach najbardziej niebezpiecznych. System monitoringu, który został zainstalowany w mieście, może obsłużyć do 200 kamer.

Aktualnie w mieście jest około 70 kamer, między innymi, przy ulicach: Mostowej, Sudeckiej, 1 Maja, Kopernika, na placu Ratuszowym, Krótkiej, Obrońców Pokoju, Morcinka, Wolności, Pijarskiej i Grunwaldzkiej. Urządzenia funkcjonują również na skrzyżowaniach Jana Pawła II – Sobieskiego, Sudecka – Wojska Polskiego, Poznańska – Sobieskiego, Krótka – Długa oraz przy Baszcie Grodzkiej. Jedenaście kamer monitoruje też plac Piastowski, okolice Szkoły Podstawowej nr 6, trasy przelotowe i centrum spacerowe Cieplic.

Kolejne jedenaście sztuk kamer obrotowych i pięć stacjonarnych z odpowiednimi promiennikami podczerwieni zamontowano też w rewitalizowanym Parku Zdrojowym. Monitoring działa również wzdłuż ulicy Karkonoskiej, przy skrzyżowaniu w kierunku Podgórzyna, okolicach Muflona oraz Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 w Sobieszowie.

Zadanie jest realizowane w ramach projektu „Monitoring Rejonów Turystycznych Miasta Jelenia Góra –II etap”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stop marginalizacji średnich miast

Równowaga między kulturą a naturą

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~... 19-10-2011 8:58
...dopóki monitoring w Jeleniej będzie nieskuteczny dopóki bedzie go obsługiwał niedouczony niewykfalifikowany leniwy Straznik Miejski
~DINO 19-10-2011 9:25
pierwsze monitoring nie zapewni bezpieczeństwa dopuk nie będzie pracy dlaczego w rankingach w czasach kiedy spada drastycznie bezrobocie spada tez przestępczość i bandyctwo niech się nad tym zastanowia nasi włodaże bo jest nad czym chyba że mają plan pozamykac wszystkich co walczą o kawałek chleba nie koniecznie legalnie ale nie jednokrotnie zmuszeni brakiem finansów i sytuacją zyciowa
~do 08.58 19-10-2011 9:34
... zapomniałeś że obsługują go również policjanci, tez są leniwi, niedouczeni i niewykwalifikowani ?
~do 09:34 19-10-2011 9:44
...a widzisz pozytywne skótki działania monitoringu?...wandale co weekend dają popis,chyba nie muszę przytaczać przykładu...a policja jakoś nie może sie popisać wyłapaniem ich...
~rumcajs54 19-10-2011 9:45
Litości !!! MUFLONU, MUFLONU ! Gdyby zaś było to zwierzę - oczywiście muflona.
~qwertzz 19-10-2011 10:54
Monitoring może i jest rozwiązaniem nieskutecznym ale za to świetnie nadaje się do wyprowadzenia z kasy kilkuset tysięcy. Proste, tanie i skuteczne rozwiązania istnieją np. liberalizacja ustawy o dosępie do broni.
~RYBACZEK 19-10-2011 11:59
kto na tych kamerach zarabia, bo skoro nie zdaja egzaminu obecne to po co nastepne montować?
~tori 19-10-2011 14:24
monitoring to technika ,która jest skuteczna tylko przy udziale człowieka . W nocy,gdy wandale rozrabiali bodajże na Morcinka , nikt tych monitorów prawdopodobnie nie obserwował. Bo gdyby tak było to policja powinna tam dotrzeć w kilka minut, a tak się nie stało.A z tego co czytam w tym artykule to kamery na Morcinka są.
~gośc 19-10-2011 20:12
Monitoring to fikcja ponieważ w nocy strażnicy miejscy \"nadzorujący\" ten sprzęt śpią, a dla własnej wygody ustawiają kamerę w jeden punkt zamiast zmieniac miejsca obserwowane. Tak jest na skrzyżowaniu ul. Sudeckiej z Wojska Polskiego!!!! A to za nasze wspólne pieniądze zostają takie rzeczy dofinansowane i dla bezpieczeństwa mieszkańców miasta. Można by dzięki nim zidentyfikowac np. nocnych złodziei
~wruch 20-10-2011 5:08
Na ul. Krótkiej nadal parkuję z kartą parkingową i cieszę się ,że mam "umilane" życie nie tylko przez przemiłych strazników ale mojego"buraczka pilnują kamerki. Jak długo nagrania są przetrzymywane"
~iras 20-10-2011 7:26
Może ktoś wie na czym polega okresowy pomiar prędkości na odcinku Korona-Warsztaty,w Cieplicach?
~iras 20-10-2011 7:47
Już wiem.Przeczytałem na NJ-to fotoradar straży miejskiej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wirtuozi jazzu

Spór o edukację seksualną

Widok z wieży na Trójgarbie zachwyca!

Nie trzeba się bać defibrylatora

Trudny dojazd do SP 3

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
767
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%