MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Pierwszy klaps do filmu „Dolina Pałaców i Ogrodów”

Wiadomości: Region
Czwartek, 18 lipca 2013, 7:37
Aktualizacja: Piątek, 19 lipca 2013, 7:12
Autor: Manu
Fot. Archiwum Jelonki.com
Już dzisiaj (czwartek, 18 lipca) padnie pierwszy klaps na planie telewizyjnego filmu dokumentalnego „Dolina Pałaców i Ogrodów” na podstawie scenariusza Daniela Jasińskiego i Macieja Kieresa. Film, którego producentem jest Ośrodek Kultury i Sztuki – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, reżyserują: Maciej Kieres i Wojciech Piotrowski.

Zdjęcia do fabularyzowanego filmu dokumentalnego „Dolina Pałaców i Ogrodów” kręcone będą w ponad 30. najpiękniejszych kompleksach pałacowo–parkowych znajdujących się na terenie Kotliny Jeleniogórskiej. Tak oto w filmie ujęte zostaną m.in.: zamki: Bolczów, Chojnik oraz pałace: Lennie we Wleniu, w Karpnikach, w Łomnicy, Paulinum, Schaffgotschów w Cieplicach, w Wojanowie i Wieża w Siedlęcinie.

W filmie będzie można zobaczyć ponad 40 planów zdjęciowych. Produkcja zostanie wzbogacona o sceny fabularyzowane z udziałem statystów, grup rekonstrukcyjnych oraz pojazdów i rekwizytów z epoki.

Film, realizowany przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, powstanie w ramach cyklu „Dolny Śląsk Pełen Historii”. Projekt zakłada przygotowanie edukacyjnych filmów dokumentalnych, realizowanych we współpracy z TVP Wrocław, Instytutem Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego oraz przy wsparciu i dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

W czwartek spotkanie z Elżbietą Jaworowicz

Wybieramy wózek spacerowy w 4 krokach

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~hexe 18-07-2013 10:49
Brawo...każda promocja jest wazna, a nasze zamki zasługują na nia na pewno
~ 18-07-2013 13:06
DOLNOŚLĄZAK. Główną rolę grać będą pałace i ogrody. Warto przy okazji zadbać o statystów, odgrywających role drugoplanowe. Np. pałac Karpniki - jako aktor pierwszoplanowy. Jako statyści /aktorzy drugoplanowi/ - schronisko Szwajcarka z kompleksem Sokolików oraz najwyższy szczyt Rudaw - Skalnik /945 m nmp/, wchodzący w skład korony gór polskich.
~ 18-07-2013 13:17
Cd. z 13:06. Taki film to autentyczna promocja miejsc szczególnych Dolnego Śląska. Cieszy fakt, że część kasy wyłożą samorządowcy województwa. Pieniądze te na pewno nie będą zmarnowane. W przeciwieństwie do tych wydanych już przez Urząd Marszałkowski na żenujący plakat z podobizną marszałka Jurkowlańca
~ 18-07-2013 13:55
dolina pałaców to była tu przed wojną a teraz jest dolina rozpaczy...kto się interesuje historią zabytkowych obiektów w kotlinie jel. to wie o czym mowa...większość pałaców już nie istnieje np.ten w maciejowej z którego pochodzą jelenie pod jeleniami itp itd
~Sir Galahad 18-07-2013 19:57
Ten w Maciejowej akurat szczególnie efektowny nie był. Bardziej przypominał klasycystyczny duży budynek niż klasyczny pałać (coś jak pałac w Sobieszowie). Ale oczywiście szkoda, że przepadł.
Piipi Jelonkowa 19-07-2013 0:02
..do - [~Dolnoślązak ] .. proponuję: ..Łomnicę,bo tam jest pewien uczciwy starszy Pan,który wykonuje dziwne "rozkazy" tz.polecenia swojej pracodawczyni .. i nosząc z odleglej studni wodę .. podlewa pałacowe kwiatki !
~Okis-Tefał 19-07-2013 0:54
"Pierwsze koty za płoty"... Dzisiaj odwiedziliśmy Pałac Schaffgotchów w Cieplicach oraz wspaniały Pałac w Pakoszowie. Są to dwa obiekty nie do opowiedzenia - do zobaczenia... mamy nadzieję, że już niebawem na antenie telewizji polskiej! ;) A tymczasem wszystkich miłośników Dolnego Śląska zachęcamy do śledzenia trasy ekipy TVP i realizacji nagrań z kolejnych miejsc. Już jutro zapraszamy do Karpnik, Wojanowa i Mysłakowic z małą przerwą w jak zwykle gościnnej Łomnicy. Do zobaczenia! :)
~rycerz 20-07-2013 0:36
Za zamek Chojnik to dyr. Raj musiał kazać sobie słono zapłacić ( Patrz odpowiedni punkt regulaminu KPN o opłatach za publikowanie zdjęć i filmowanie ).

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pożegnania w starostwie

Odpust na Śnieżce

Śmierć na żwirowni

Klasyki zjechały do Kowar

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
560
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%