MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Pierwszy finalista Ligi Rocka wyłoniony

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 30 września 2017, 9:48
Aktualizacja: Niedziela, 1 października 2017, 6:40
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
Kapela Mindfak została laureatem pierwszego (z czterech) koncertu eliminacyjnego kolejnej edycji Ligi Rocka. W piątkowy wieczór (29.09) w Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury można było posłuchać różnych stylów muzycznych, a gwiazdą wieczoru (tradycyjnie) byli goście z Niemiec.

Oryginalny pomysł na wizerunek zaprezentował zespół The Kishones, który swoją muzyką pozwolił jurorom i uczestnikom cofnąć się w czasie do punk rocka sprzed kilku dekad. O przepustkę do finału walczyły też Wyspa i Grunge Rower. Z pwoodu kontuzji perkusisty nie wystąpił zespół Beyond The Infinity. Jurorzy jednogłośnie jako zwycięzcę wskazali Mindfak, który do Jeleniej Góry przyjechał z Wrocławia, ale - jak podkreślają muzycy – pochodzą z Żagania. W skład zwycięskiej kapeli wchodzą: Tomasz „Młody” Wesołowski (perkusja), Sebastian „Czaja” Muszyński (gitara), Adam Wieczorkowski (gitara) oraz Jacek „Juras” Zema – (wokal/bas).

Zwycięzcy nie kryli radości z wygranej, bowiem w dotychczasowych przeglądach muzycznych panowała nad nimi klatwą drugiego miejsca, którą w stolicy Karkonoszy udało się przełamać. - Wszyscy wychowaliśmy się na klasycznym metalu, ale staramy się to robić po swojemu. Nie spodziewaliśmy się tak dużego koncertu, a graliśmy już na wielu przeglądach. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni – powiedział Sebastian Muszyński.

Tradycyjnie, na zakończenie imprezy zagrała kapela z Niemiec. Tym razem byli to Rectal Rodeo serwujący death metal i grind core.

Liga Rocka odbywa się w ramach projektu „Partnerzy Z Kulturą”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu współpracy Interreg Polska-Saksonia 2014-2020.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tak nie wolno parkować!

Sala Krzywa w Zamku Książ odzyskuje dawny blask

Edycja Limitowana: SEN_kartoteka improwizacje  

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 1-10-2017 2:01
I znowu trzeba trafiać myszą w przycisk następny, który zmienia pozycję, a strzałki kursora nie działają. Ten portal to nieporozumienie. Amatorszczyzna...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

Warsztaty pod Buczkiem

Zaczytaj się z Jelonką.com

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
297
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%