MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Pierwszy dzwonek po wakacjach w „Lemie”

Wiadomości: Kowary
Poniedziałek, 4 września 2017, 18:18
Aktualizacja: Wtorek, 5 września 2017, 11:28
Autor: Tomasz Raczyński
Fot. Tomasz Raczyński
O godzinie 9.30 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Kowarach zabrzmiał dzisiaj (04.09) symboliczny pierwszy dzwonek, który obwieścił rozpoczęcie nowego roku szkolnego w „Lemie”.

- To wy, pracujecie na to, jak będzie wyglądała wasza przyszłość - ta najbliższa ale i ta dalsza. Musicie mieć tę świadomość, że już teraz wpływacie na to, jak będzie wyglądało wasze życie za kilka lat, a my, nauczyciele, będziemy was wspierać w tym zadaniu, pokazywać odpowiednią drogę - mówiła w czasie inauguracji roku Krystyna Patynowska, dyrektor ZSO. - Chciałabym , aby najważniejszym zadaniem dla was było osiągnięcie jak najwyższych wyników w nauce zarówno z poszczególnych przedmiotów jak i na egzaminie gimnazjalnym i maturalnym, osiągnięcie sukcesów w konkursach, godne reprezentowanie naszej szkoły w każdym miejscu i sytuacji oraz rozwijanie zainteresowań i zdolności, które przecież każdy posiada – podkreślała dyrektor szkoły.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących rok szkolny 2017/2018 to rok nowości. Pomimo zmian w systemie oświaty, które zainicjowały proces wygaszania Gimnazjum im. Stanisława Lema, kowarska placówka ciągle się rozwija. Władze samorządowe wraz z dyrekcją szkoły postawiły na kształcenie zawodowe. Do istniejących klas liceum ogólnokształcącego, w tym roku dołączyła pierwsza klasa Branżowej szkoły I stopnia. Szkoła będzie kształciła ślusarzy i operatorów obrabiarek skrawających. To profile, które odpowiadają zapotrzebowaniu lokalnego rynku pracy.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Ciekawa inicjatywa rodziców z SP8  

Nabór do szkół ponadpodstawowych  

Uzupełniający egzamin do cieplickiego „Plastyka”

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Pożegnanie starszaków

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Radosna edukacja w przedszkolach

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
308
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%