MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Pierwszy dzień w szkole

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 1 września 2004, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 10 lutego 2006, 11:27
Autor: MC
Fot. MC
Dla większości dzieci i młodzieży to już niewątpliwie koniec wakacji i pierwszy dzień szkoły. Zawitaliśmy do jeleniogórskich szkół aby zobaczyć jak przebiega inauguracja rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

W Szkole Podstawowej nr 11 na Zabobrzu uroczysty apel odbył się na sali gimnastycznej. Dyrektor szkoły - Eugeniusz Sroka serdecznie przywitał dzieci po dwumiesięcznej przerwie, oddał do ich dyspozycji nowoczesne sale informatyczne i postawił w tym roku szkolnym
nacisk na naukę języków obcych. Szkoła Podstawowa nr 11 słynie z bardzo dobrej
kadry nauczycielskiej, której efekty nauczania widać u dzieci osiągających najlepsze wyniki w nauce w Jeleniej Górze.

Inauguracja nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Elektronicznych odbyła się na dziedzińcu przed szkołą. Dyrektor - Zbigniew Kozyra przywitał pierwszoklasistów i uczniów, przypomniał klasom maturalnym o zbliżającym się powoli Egzaminie Dojrzałości, do którego należy systematycznie się przygotowywać w ciągu całego roku. Popularne w dzisiejszych
czasach dziedziny - elektronika i telekomunikacja sprawiają, że jest bardzo dużo chętnej młodzieży do kształcenia się właśnie w tych kierunkach. ZSE umożliwia im poznawanie podstaw najnowszych technologii w tych kierunkach i cały czas stara się nadążać za postępem technologicznym. Niestety, rosnąca liczba uczniów musi pomieścić się w niewielkim budynku z wąskimi korytarzami i bardzo ograniczoną ilością sal lekcyjnych. Niemniej dyrekcja szkoły optymistycznie widzi nowy rok szkolny.

Patrząc na apelach na wesołych i wypoczętych po wakacjach uczniów, możemy wnioskować, że nie jest im straszny nowy rok szkolny, przynajmniej do pierwszej klasówy ).

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowa marka autobusów w jeleniogórskim MZK

Spotkania z Beatą Kempą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Plaża nad Bobrem otwarta

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Fundusze dla powiatu kamiennogórskiego

Drastyczne billboardy

Nietrzeźwa wjechała do rowu

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1103
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%