MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 6 października 2017, 12:18
Aktualizacja: Sobota, 7 października 2017, 9:13
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Maluchy z klasy 1a złożyły dzisiaj (6.10) ślubowanie pierwszoklasisty, dzięki czemu stali pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej Nr 7 w Jeleniej Górze. Warto podkreślić, że zainteresowanie „Siódemką” było dużo większe, ale ostatecznie otwarto jedną klasę.

- Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani na przyjęcie pierwszoklasistów, podobnie jak na siódme klasy – zaznaczyła Bogusława Kapelarz, wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 7. - Działania promujące naszą placówkę w przedszkolach i lokalnym środowisku przyniosły efekty – nie kryją zadowolenia przedstawiciele placówki im. Adama Mickiewicza.

W trakcie uroczystego pasowania dzieci pochwaliły się tym, czego nauczyły się podczas pierwszego miesiąca w szkole przy ul. Sudeckiej. Pięknie recytowały wiersze, perfekcyjnie odpowiadały na pytania zawarte w quizie, śpiewały hymn narodowy oraz złożyły ślubowanie. Słów wsparcia udzielili także koledzy i koleżanki ze starszych klas, a rodziców zgromadzonych na uroczystości rozpierała duma.

W „Siódemce” jest też wiele możliwości rozwijania swoich zainteresowań i pasji, m.in. dzięki projektowi unijnemu „Wsparcie szkół – wysoka jakość edukacji”. Maluchy mogą uczęszczać na dodatkowe zajęcia plastyczne, matematyczne, sportowe, koło teatralne oraz językowe. - W tym roku doszło koło nauki języka hiszpańskiego dla klas IV i starszych, a jeżeli będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem, rozszerzymy je na najmłodszych.

Obecny na uroczystości zastępca prezydenta Piotr Paczóski wspominał, jak to w tym samym budynku 49 lat temu rozpoczynał naukę. - Ówczesna „Czternastka” (dzisiaj „Siódemka”) zawsze była dobrą szkołą – podkreślił zastępca prezydenta, który dokonał pasowania pierwszaków wraz z wicedyrektorką szkoły.

W imieniu Rady Miejskiej słodki upominek dla maluchów przekazali radni Anna Bałkowska i Wojciech Chadży.

Dzisiaj oraz w ciągu najbliższych dwóch tygodni, kolejne placówki również dokonają przyjęcia najmłodszych w poczet uczniów jeleniogórskich podstawówek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowa rektor w KPSW

Mobilizacja przed II turą

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Komentarze (6) Dodaj komentarz

Daria Nagorna 6-10-2017 14:32
💝💝💝💝💝💝
~To. Ważysz 6-10-2017 16:36
„A słowo się ciałem stało i cudem powiało”30 zdjęć.Dalej chyba nie ma sensu szukać,bowiem jakby byli,to by na samym początku swe„wyposzczone”postacie promowali. Żadnego PANA I WŁADCYw czarnym chałacie,z berłem do machania nie zauważyłem.Znaczy się NIE BYŁO GO. Jak to się stało?Czyżby przez zapomnienie?A może...Kurna,a może w Polsce powstała pierwsza świecka szkoła odnowy?Przecież ksiądz z asystą(co ważniejsze fety z biskupem)to stała i nieunikniona obecność.No, może poza otwarciem Agencji Towarzyskiej.Nawet kiedy nikt ich nie prosi.Pamiętam wbudowanie kamienia pod nową dużą fabrykę.Niespodziewanie przytoczył się miejscowy katabas,a inwestor-NIEMIEC-omal krawata nie połknął z zaskoczenia.Co prawda moje szczęście niszczą d...lne podręczniki, ale wszystko w rękach nauczycieli.
~kkkkkkk 6-10-2017 20:05
Ale bełkot. Co właściwie To. Ważysz chciał powiedzieć?
~Aaa 6-10-2017 22:27
Pasowanie na ucznia... rzeczywiscie wydarzenie roku
~do To.ważysza 7-10-2017 4:27
No masz...inwestora z Niemiec zaskoczyła obecność kleru, ale nie zaskoczy go juz wymóg zamontowania muzułmańskiej toalety i dla osób transseksualnych...Ja tam wolę naszą tradycję ze Słowem Bożym i kropidłem.
~Hmm.... 10-10-2017 6:23
A mnie zastanawia to, dlaczego w toaletach nie ma ani ręczników papierowych ani papieru toaletowego..?!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finał na lawecie

Czas na egzamin ósmoklasisty

Egzaminy zawodowe uczniów kowarskiego Lema

Pszczeli projekt KPN

Finał konkursu Uczę się bezpiecznie żyć

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2137
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%