Jelenia Góra: Pierwsze zwycięstwo w sezonie

Sobota, 8 września 2007, 0:00
Autor: JEN
Karkonosze zdobyły trzy punkty i odbiły się od dna.

Nasi futboliści wygrali pierwszy mecz w rozgrywkach o mistrzostwo IV ligi i oby tak dalej. Z jednym jednak zastrzeżeniem: muszą zdecydowanie poprawić grę w ataku, gdzie nie należy się bać piłki i czekać nieruchomo na to, co zrobi kolega z piłką. W grze jeleniogórzan jest za mało ruchu w atakach i cały zespół gra bez sportowej złości, jakby bez ikry.

Miejscowi w pierwszej połowie mieli kilka okazji do zdobycia gola m.in po strzałach głową z bliska: Marka Wawrzyniaka (15 min.) i Macieja Wojtasa (38.). Najlepszą jednak okazję do zdobycia bramki miał Jarosław Wichowski, który z kilku metrów trafił w sytuacji sam na sam w bramkarza.

Druga część meczu zaczęła się pomyślnie dla gospodarzy. W 59. min. Daniel Kotarba podczas akcji po rzucie rożnym uderzył mocno tuż za linią pola karnego i zdobył pierwszego gola dla Karkonoszy. Miejscowi poszli za ciosem i w 64 min. podwyższyli wynik na 2:0. Strzelcem był Krzysztof Józefiak, który strzelił karnego na raty. Pierwsze jego uderzenie odbił bramkarz gości, ale już dobitka Józefiaka była skuteczna.

Goście zdobyli kontaktowego gola w 71. minucie w zamieszaniu podbramkowym (strzelcem był Dziągwa) i do końca spotkania dążyli do remisu. Choć byli tego bliscy, bo obrona gospodarzy grała wyjątkowo niefrasobliwie, to na szczęście wynik meczu nie uległ już zmianie.

<b>MKS Karkonosze Jelenia Góra &#8211; GKS Kobierzyce 2:1 (0:0)</b>
Bramki: Daniel Kotarba (52.) i Krzysztof Józefiak (71. &#8211; karny) oraz Dziągwa (71.)
Karkonosze: Adam Małecki &#8211; Marek Siatrak, Wojciech Bijan, Marek Wawrzyniak, Przemysław Wajda &#8211; Tobiasz kuźniewski, Krzysztof Józefiak, Daniel Kotarba &#8211; Łukasz Kusiak, Maciej Wojtas, Jarosław Wichowski.