MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Pierwsze podium nowo powstałej sekcji kolarstwa górskiego MKS Jedenastka

Wiadomości: Wrocław
Czwartek, 19 kwietnia 2012, 1:03
Aktualizacja: 1:04
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Pierwsza edycja tegorocznego Bike Maratonu odbyła się w minioną niedzielę 15 kwietnia. Inauguracyjny wyścig rozegrany został na trasach przebiegających obrzeżami miasta Wrocławia. Prognozy pogody niestety sprawdziły się i kolarzy przywitała prawdziwie ekstremalna aura, nie zniechęciło to jednak prawie 1700 uczestników tego najpopularniejszego cyklu imprez kolarskich w Polsce do wzięcia udziału w imprezie.

Mimo silnego wiatru, opadów deszczu i uporczywego błota nasza drużyna wystawiła do boju dwóch zawodników. Piotr Karmelita i Grzegorz Walczak rywalizowali na dystansie Medano liczącym 28 kilometrów. Pokonanie trasy zajęło im nieco ponad godzinę, co zapewniło Piotrowi najniższe miejsce na podium. Grzegorz uplasował się tuż za kolegą z teamu na miejscu czwartym.

Trasa wydawała się szybka i łatwa technicznie, jednak, gdy spadł deszcz okazało się, że polne drogi zamieniły się w grząskie koleiny, a wjechanie na niewielkie wzniesienia kosztowało wiele energii. Trzeba było także uważać na bardzo śliskim asfalcie, szczególnie w zakrętach - opowiada jeden z uczestników maratonu.

Młodzieżowy Klub Sportowy Jedenastka Formicki Bike Jelenia Góra ma już pierwszy start za sobą i od razu pierwsze podium. – Cieszy nas fakt, że kolarstwo górskie rozwija się coraz szybciej w naszym regionie i przyciąga coraz to nowych fanów. Nasz klub jest otwarty na przyjęcie nowych zawodników, wierzymy, że praca, jaką wkładamy w rozwój tej dyscypliny zaowocuje w przyszłości wynikami nie tylko w Polsce, ale i na arenie międzynarodowej. Kolejna edycja Bike Maratonu już 28 kwietnia w Zdzieszowicach, miejmy nadzieję, że tym razem pogoda dopisze. Będziemy tam na pewno. Wielkie podziękowania należą się sponsorom, którzy wspierają sekcję kolarstwa górskiego, są to m.in. sklep rowerowy Formicki Bike, fitness klub Condizione, bank BGŻ, oraz producent odżywek dla sportowców firma Penco – wyznają przedstawiciele klubu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wybiegali brąz mistrzostw Polski

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~T.S. 19-04-2012 7:50
Gratulacje... Trzymam kciuki za kolejne sukcesy... Do boju;-)
~jakis ktos 20-04-2012 0:21
pogratulowac... ale gdzie byliscie jak jak pare lat temu na tego typu zawodach czolowe miejsca obstawiali w duzej mierze zawodnicy z jg i to w kazdej kategori. mam namysli zawodnikow klubow IKT-K czy IMPEL.przed nimi byla przyszlosc.... znali ich w calej polsce. to byly czasy jeleniogorskiego kolarstwa gorskiego......
~edekM 20-04-2012 19:14
Więcej relacji z tego typu imprez i zdjęć

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jeleniogórzanie tuż za podium

Burza po interwencji w autobusie miejskim

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Nietypowy finał Ligi Rocka

Sankami w memoriale Warzyboka

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
686
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%